Политички случувања во Израел

Член од
13 април 2021
Мислења
3.326
Поени од реакции
11.089
Dali si seriozna? Offtopic. Ama ti znaes deloto na Hitler sto znacese za Germanija? Eve ke ti nabrojam:

- Gubenje na 30-40% od teritorijata.
- 7 milioni mrtvi Germanci
- Milioni proterani Germanci od drugi drzavi koi dojdoa vo Germanija
- Podelena drzava
- Do 1990ta pod okupacija na pobednicite.
- Totalna unistena drzava i gradovi
- Sram za navek kako genocidna nacija
- Sram okolu voenite zlostorstva sto bea praveni od Germanci

Kako Germanec treba da si lud da gledas nesto pozitivno vo Hitler. Imeno Hitler e bruka kako licnost i toa sto go napravi.
Озбилно ти личам на толку неедуцирана? Хитлер е нешто за што и најнеедуцираните би требало да бидат информирани, барем општо.

Црн хумор...
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.372
Поени од реакции
5.097
Хуманитарните акции на ционистичкиот режим добиваат на сила.
За сега војната на медиумски план (пропагандата) ја добива ционистичкиот режим и неговите подржувачи.

Овде додека уништуваат цивилна инфраструктура говорат дека уништуваат инсталации на Хамас.

Ако погледнете подобро ќе видите дека повеќето објекти паѓаат како ... и нема доволно арматура во столбовите и носечките елементи, што мислите тоа е затоа што овие не знаат да градат или пак ционистиве им воведуваат ограничувања при градбите и се друго?

за ова говорат е некогашниот универзитетот во Газа зарем и тој им смета на ционистиве?
Универзитет-Газа.png

И една би рекол одлична за тоа што е што и работите станат појасни:
Еврејски професор, сакајќи пластично да ги објасни религиите го изјавил следново: “јудаизмот се плаќа (платена религија односно добро се наплаќа), а останатите како и христијанството се бесплатни (нешто како бесплатен софтвер)“ .
Автоматски споено мислење:

@Vanlok ,

сакаше аргументи за бебињата, бидејќи тие од кои бараше не покажаа еве јас во нивно име да ги припомогнам.

AI vo funkcija na propagandata.png
 
Последно уредено:

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.499
Поени од реакции
22.136
Хуманитарните акции на ционистичкиот режим добиваат на сила.
За сега војната на медиумски план (пропагандата) ја добива ционистичкиот режим и неговите подржувачи.

Овде додека уништуваат цивилна инфраструктура говорат дека уништуваат инсталации на Хамас.

Ако погледнете подобро ќе видите дека повеќето објекти паѓаат како ... и нема доволно арматура во столбовите и носечките елементи, што мислите тоа е затоа што овие не знаат да градат или пак ционистиве им воведуваат ограничувања при градбите и се друго?

за ова говорат е некогашниот универзитетот во Газа зарем и тој им смета на ционистиве?
Прегледај го приврзокот 394042

И една би рекол одлична за тоа што е што и работите станат појасни:
Еврејски професор, сакајќи пластично да ги објасни религиите го изјавил следново: “јудаизмот се плаќа (платена религија односно добро се наплаќа), а останатите како и христијанството се бесплатни (нешто како бесплатен софтвер)“ .
Tebe ti preci univerzitetot na UCK vo Tetovo? Ako ne, sve ok. Malce covek da procita ke vidi, deka ovoj univerzitet na primer e osnovam od islamisti. Nebitno, normalno ne treba da se rusi civilna infrastruktura ednostavno pepel pravi Izrael sega. A toa so gradzenite materiali e cista spekulacija od tebe koga gradbata drzela 50 godini na primer a i ocigledno imaat materiali za raketi i padobrani itn.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.831
Поени од реакции
82.930
Ни у девизи не е прва Швајцарија али океј.
Не викам дека е прва, само викам дека у тие текстови се збори за тоа кој има највише девизи плус злато, заедно, искажано во девизи.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.499
Поени од реакции
22.136
toa kako obvrska/otsteta od WW2, ili dobrovolno :D
I edno i drugo. Ako kako drzava se zalagam za zastita na nekoja druga drzava, imam red obvrsko inace mozam i da ne se zalagam nego da glumam. Mislam deka vo Germanija ni AfD ne e protiv taa poddrska so ogled sto povekje im precat muslimanite nego Evreite.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.372
Поени од реакции
5.097
Tebe ti preci univerzitetot na UCK vo Tetovo? Ako ne, sve ok. Malce covek da procita ke vidi, deka ovoj univerzitet na primer e osnovam od islamisti. Nebitno, normalno ne treba da se rusi civilna infrastruktura ednostavno pepel pravi Izrael sega. A toa so gradzenite materiali e cista spekulacija od tebe koga gradbata drzela 50 godini na primer a i ocigledno imaat materiali za raketi i padobrani itn.
Повлекуваш паралели таму каде ги нема само за да манипулираш.

Инаку кога толку си запнал и се обидуваш со замена на тези да дискредитираш, мене ми смета УЧК во Тетово а Универзитет не.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.238
Поени од реакции
36.509
I edno i drugo. Ako kako drzava se zalagam za zastita na nekoja druga drzava, imam red obvrsko inace mozam i da ne se zalagam nego da glumam. Mislam deka vo Germanija ni AfD ne e protiv taa poddrska so ogled sto povekje im precat muslimanite nego Evreite.
Ги сакале или не спремете се за уште 2 милиони од Палестина ;)
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.326
Поени од реакции
11.089
Ај напиј се кафе, изгледа не си сконцентрирана, оти си го пропуштила овој дел од мојот пост:



Значи веќе нема разлика меѓу западот и истокот во однос на тоа како функционираат државните системи. Потврда имавме за време на ковидот, дури и тука на форумов, една модераторка ми забрани пристап, без некого да навредам или надвор од темата да пишувам, само зашто е полуписмена :P
Цензурата во Америка постоела уште пред да дојдат Ленин и Сталин.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.499
Поени од реакции
22.136
Ги сакале или не спремете се за уште 2 милиони од Палестина ;)
Ke vidime, ne bi bil tolku siguren so ogled sto moze na narednite izbori koi i ne se tolku daleku da krene AfD uste povekje. Trplivi se Svabive ama definitivno ke ima promena na tema migracija.
Автоматски споено мислење:

Повлекуваш паралели таму каде ги нема само за да манипулираш.

Инаку кога толку си запнал и се обидуваш со замена на тези да дискредитираш, мене ми смета УЧК во Тетово а Универзитет не.
Manipuliram. Mozev i da pisam vo Ukraina tuka se kriele vojnici, zatoa gi gagjale zgradite, skolite, operite i crkvite. Ama ete ne pisav. Tuku ne vredi univerzitet kade se siri izlamizam. Ne znaci deka poddrzuvam rusenje, mozese i so promena na personal da se smeni ama ete, kolateralna steta a nema vrska so materiali. E srusile ednostavno.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.372
Поени од реакции
5.097
Trplivi se Svabive ama definitivno ke ima promena na tema migracija.
За ова си прав, шо јес јес, нивната трпеливост ја докажаа што од ВСВ до денес се под окупација и еден глас не пуштија така да, да трпеливи се.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.499
Поени од реакции
22.136
За ова си прав, шо јес јес, нивната трпеливост ја докажаа што од ВСВ до денес се под окупација и еден глас не пуштија така да, да трпеливи се.
Ne e tocno ama toa e druga diskusija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom