Политички случувања во Израел

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.288
Поени од реакции
25.550
Ти текнува пред неколку години кога Израелците им бордаа специјалци на брод со воена помош за Палестина?
После нешто се извинуваа, ова она.
Па снимија филм Долина на Волците каде што Полат Алемдар им помагаше на соборците по религија и со еден дезерт игл цела армија Израелци потепа и тоа сосе хеликоптер и тенк и тоа Меркава од овие најјаките :pos:
Иначе на бродот беше и оној нашион муџа Јасмин.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
25.200
Поени од реакции
33.224
Не гледам турски серии, можеби Кико да го консултираме он е познавач и веројатно може да појасни повеќе. :unsure:



Пепел...
Во Бахмут после 2 години војување не беше вака.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.355
Поени од реакции
4.972
Тоа е друг муабет, освен што потврдува дека изгледа како ова Хамас сами да го прават, без активна подрша од Иран или друг поголем играч.
Што се тиче Хамас/Иран, непријателот на непријателот е пријател и така натаму... Во најмала рака видов доста снимки со ирански ATGM-ови.
Ќе ти ги цитирам досегашните мислења на темава за 2-3 недели, да те потсетам за дроновите, Меркавите и дали Израелската армија е paper tiger. :)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.288
Поени од реакции
25.550
Нема друго решение од носење во логори како Кинезите на Уигурите што им прават. Децата подалеку од влијанието од терористиве а возрасните и онака каде и да останат се потенцијална опасност.
Игорче не знам дали си 100% Македонец или си мешан со швабо ама еве ти сликовито да видиш кого го жалиш и што мисли тој за тебе и твојот народ. Опамети се и погледни околу тебе зошто се повеќе се бара уметникот од Виена да се врати.
dasdasgg.png
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.182
Поени од реакции
3.946
normalno. eve tebe da te stavime u kafez edno 50 godini da te maltretirame kako sakame da ne ti davame da jades, da imas struja i lekovi i onaka od vreme na vreme da te bombardirame i da ti gi ubivame decata nema na kraj da sakas bar malku osveta?

sakas da probame da vidis? dali 3 dena ke izdrziz so 4 saati struja i pomija za jadenje....

laze ti izgleda od mocka si praven... dedo ti bugari frlal po endeci a samo 4 god okupacija trpel be... :icon_mrgr:
А ти изгледа со газот размислуваш. Се надевам дека таму во јабана ке те сретне некој гладен абориџин и ке те силува во газот т.е за тебе во мозокот, па ке му простиш оти човекот бил гладен.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
25.200
Поени од реакции
33.224
Ќе ти ги цитирам досегашните мислења на темава за 2-3 недели, да те потсетам за дроновите, Меркавите и дали Израелската армија е paper tiger. :)
@Menethil викни го за помош во архивски дејаниа. Он по неколку години наназад се навраќа, илјадници постови чешла за да ја склопи наративата. :unsure:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.208
Поени од реакции
24.302
Ќе ти ги цитирам досегашните мислења на темава за 2-3 недели, да те потсетам за дроновите, Меркавите и дали Израелската армија е paper tiger. :)
taman rabota... protiv hamas i deca so kamenja plus americka vojska da im praka oruzje i da im go cuva gazot definitivno se samo Tiger i toa so golemo T. a za sekoj slucaj i EU i ostatokot na zapadot ke pripomognat so sankcii na losite palestinci za famoznata izraelska vojska da izgleda bas ko Tiger i da e strasna pogotovo vo ocite na gladnite ziteli na gaza.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.353
Поени од реакции
11.145
Леле колку лоши работи видов на интернет. Мислам дека отидоа предалеку од тоа да бидат држава на апартхејдот. Ова е буквално етничко чистење и геноцид. Изгладнување невини луѓе затоа што се случајно заглавени во воена зона е речиси еквивалент на тоа што им го праел Хитлер на овие. Никогаш не верував дека Евреите може да бидат фашисти

Зошто мислам дека ова е нешто што цело време сакаа да го направат и дека се презадоволни од тоа што го направи Хамас?
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.355
Поени од реакции
4.972
taman rabota... protiv hamas i deca so kamenja plus americka vojska da im praka oruzje i da im go cuva gazot definitivno se samo Tiger i toa so golemo T. a za sekoj slucaj i EU i ostatokot na zapadot ke pripomognat so sankcii na losite palestinci za famoznata izraelska vojska da izgleda bas ko Tiger i da e strasna pogotovo vo ocite na gladnite ziteli na gaza.
Не знам јас тоа, прашај го Ванчо, тој ги брои пратките на Американците... кај да е ќе им снемало муниција, па можеби затоа ги злоупотребуваат гладните во Газа.
Не ја знам јас таа логика.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.208
Поени од реакции
24.302
А ти изгледа со газот размислуваш. Се надевам дека таму во јабана ке те сретне некој гладен абориџин и ке те силува во газот т.е за тебе во мозокот, па ке му простиш оти човекот бил гладен.
kazi laze dedo ti koga kolel bugari dali toa bilo opravdano? ja siluvale baba ti ili onaka od cist keif gi heftal ko izraelcite sega sto si bombardiraat u gaza?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
25.200
Поени од реакции
33.224
Леле колку лоши работи видов на интернет. Мислам дека отидоа предалеку од тоа да бидат држава на апартхејдот. Ова е буквално етничко чистење и геноцид. Изгладнување невини луѓе затоа што се случајно заглавени во воена зона е речиси еквивалент на тоа што им го праел Хитлер на овие. Никогаш не верував дека Евреите може да бидат фашисти

Зошто мислам дека ова е нешто што цело време сакаа да го направат и дека се презадоволни од тоа што го направи Хамас?
Добредојде во суровиот свет на геополитиката.
Досега не ти ги коментирав мислењата, без навреда но чекав малку реалноста да те симне на земја. И во твоја одбрана, не остануваш со главата во земја како многумина овде. (y)
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.182
Поени од реакции
3.946
Не гледам турски серии, можеби Кико да го консултираме он е познавач и веројатно може да појасни повеќе. :unsure:



Пепел...
Во Бахмут после 2 години војување не беше вака.
Абе некако ме чудат сликиве од газа, многу нови и убави згради. Како под таква репресија и глад изградиле толку многу и тоа убави згради?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.208
Поени од реакции
24.302
Не знам јас тоа, прашај го Ванчо, тој ги брои пратките на Американците... кај да е ќе им снемало муниција, па можеби затоа ги злоупотребуваат гладните во Газа.
Не ја знам јас таа логика.
kako ne znaes eve ke si go citiral da mu pokazes deka evreite se Tiger... jas samo ti ukazuvam kako stojat rabotite i deka ne mora da se macis... so 2 race potpisuvame deka se Tiger protiv vakvi oponenti duri i da ne pobedat tuka e bate i drugarcinjata na bate da gi brani.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.505
Поени од реакции
22.141
Игорче не знам дали си 100% Македонец или си мешан со швабо ама еве ти сликовито да видиш кого го жалиш и што мисли тој за тебе и твојот народ. Опамети се и погледни околу тебе зошто се повеќе се бара уметникот од Виена да се врати.
Прегледај го приврзокот 393824
Мешан си ти во горниот спрат изгледа, шта да ти кажа друго освен така што делуваш на темава изгубен малце.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.355
Поени од реакции
4.972
kako ne znaes eve ke si go citiral da mu pokazes deka evreite se Tiger... jas samo ti ukazuvam kako stojat rabotite i deka ne mora da se macis... so 2 race potpisuvame deka se Tiger protiv vakvi oponenti duri i da ne pobedat tuka e bate i drugarcinjata na bate da gi brani.
Не му треба бате, пола век во неколку наврати ги крши соседите кои се неколку пати поголеми од него.
Всушност ги сведи на тоа што се сега, герила.
Него муабетот беше за Ванчо, што мисли дека Израел е paper tiger.
Останативе знаеме какво чудовиште е Израел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom