Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.028
Поени од реакции
7.539



Првиот лев бек се повреди, неговата замена се повреди, и плус привремениот трансфер кој беше донесен да призакрпиме додека се вратат.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.786
Поени од реакции
63.383
Се разбира дека нема да се препукуваме, разговараме. Носи енергија вистина, но не и многу знаење. Мене ми е некако недоречен, а и техниката не му е јака страна. Често ги греши додавањата, што ме вади од контакт. Која мислиш дека му е идеална позиција на Мејбри на теренот?
Претпоставувам дека ке игра на 8-ка, бокс ту бокс. За 6-та треба огромно разбирање на играта, антиципација и дисциплина, што засега не го гледам кај него. 10-ка е позиција која полека изумира, а пред него се Бруно и Маунт. Дефинитивно минутите што ги добива Мектоминеј би му ги дал на него.


Ова му иде нешто слично како статистиката што ја вадеа за Онана дека прмил 15 гола на 6 утакмици.
Палас 90% од времето стоеја и не вршеа никаков пресинг, па си додаваа до бесконечност како Брајтон против нив.
Сфаќам што сакаш да кажеш, но разликата од играч кој се нуди да прими топка е огромна кога имаш играч кој не се плаши да игра со топката.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.674
Поени од реакции
11.027
NEW: Manchester United have identified Federico Chiesa as a target to replace Jadon Sancho! United want to sign Chiesa as early as January. #MUFC [@calciomercatoit via @Sport_Witness]

Нема вистина тука,али чисто ме занима ,што мислите за ваков трансфер ?

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
Ovoj i Barela bi sakal da gi vidam vo Utd.
I Bastoni vo odbrana, da ja zaokruzime trojkata zelbi.
 
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
Не требаат трансфери, 100 играчи има Јунајтед. Треба Тен Хаг да направи добитна комбинација.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.028
Поени од реакции
7.539
Не требаат трансфери, 100 играчи има Јунајтед. Треба Тен Хаг да направи добитна комбинација.
Не зезај што побрзо се откачиме од Слабхед подобро за тимот, човекот е прва опасност за нашиот гол кога игра.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
633
Поени од реакции
1.509
Не требаат трансфери, 100 играчи има Јунајтед. Треба Тен Хаг да направи добитна комбинација.
Одбрана треба и тоа како. Пола одбрана injury prone е, ене го и Мартинез ги врза скоро 6-7 месеци со повреди. Варан прашање на време е кога ќе паузира повторно...
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.737
Поени од реакции
6.673
Е па Амраб(р)ате, сакаше да помогниш, еве шанса, само што ќе треба бек да играш :D. Така е тоа кај нас. Нешто фундаментално грешат во тренинзите. Не е можно во први два месеци толку повреди. Ај да беше крај на сезона, ќе разберев, ама ова е прерано. Мартинез не го барајте сезонава. Оваа повреда може цела сезона да му прави проблеми.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.881
Поени од реакции
7.322
Знае некој отприлика кога се враќа Шо?
Нема одредена дата,се зависи од неговото опоравување,прогнозите тогаш беа,најбрзо против Галата(нема шанса), најдоцна почеток на Ноември.
Заебани се тие мускулни повреди,најгадни.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.881
Поени од реакции
7.322
Знае некој отприлика кога се враќа Шо?
Нема одредена дата,се зависи од неговото опоравување,прогнозите тогаш беа,најбрзо против Галата(нема шанса), најдоцна почеток на Ноември.
Заебани се тие мускулни повреди,најгадни.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom