Охрид

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Ne be, so tebe ke si go trosam vremeto, faken.
Ete ti gi intelektualcite ohridski, ebavajte se tamu, debatirajte dlaboki intelektualni muabeti, kolku e staro ezeroto, dali tektonskite pomestuvanja bea of sever prema jug ili istok zapad i kako toa vlijaelo na ohridskite plazi, ke imalo povekje, pomalce. Posle prefrlete se na religija i kolku minimum kvadrati treba da bidi crkviceto za da se racuna za crkvice, dali i tie maleckite pokraj patot so gi klavat sega se racunaat vo crkvicinja ili ne, pa zemete brojte gi dali za sekoj den ima po edna ili sega se po dve. Za kraj obavezno za pastrmkata da se svrti muabet, od kade dosla tamu, nekoj ja donesol ili samostalno evoluirala od nigde nikade i kolkava e genetskata razlika so ovie so gi davat za dusa, dali pravi razlika vo vkus ili vrska nema i takvi nekoj intelektualni muabeti.
Ete i za grozjeto, peeno e , ne e peeno. Mozda e i posno jbg, videte tamu zbornete si.
Jas ne se razbiram mnogu od tie raboti a i ne me interesirat iskreno.
Aj fige sega, ke mi se oladi giroto ;)
цела книга напиша :vozbud:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.407
Поени од реакции
2.384
Тука се кавгите денес, ....

Вака сега, јас мислам дека прав патриот не оди во Грција и така е, еве пример ќе ги земам Србите, они беа во војна домовински рат со Хрватска, па ниеден Србин нема да видиш на Јадран, а зашто, зашто се патриоти, е и ние да бевме така сплотени, да не одеа тие таканаречените патриотчиња во Грчка, со полни гепеци ефтини патлиџани и компири, а на фб ќе ги видиш сликани со знаме во Грција, до сега Грција ќе пропаднеше, ние ја поддржуваме нејзината економија, и туризам, со кој мозок???
Не е во ред.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
960
Поени од реакции
2.353
Тука се кавгите денес, ....

Вака сега, јас мислам дека прав патриот не оди во Грција и така е, еве пример ќе ги земам Србите, они беа во војна домовински рат со Хрватска, па ниеден Србин нема да видиш на Јадран, а зашто, зашто се патриоти, е и ние да бевме така сплотени, да не одеа тие таканаречените патриотчиња во Грчка, со полни гепеци ефтини патлиџани и компири, а на фб ќе ги видиш сликани со знаме во Грција, до сега Грција ќе пропаднеше, ние ја поддржуваме нејзината економија, и туризам, со кој мозок???
Не е во ред.
@мкд владе posho se zalish deka ne te tagnuvaat
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.398
Поени од реакции
17.012
Тука се кавгите денес, ....

Вака сега, јас мислам дека прав патриот не оди во Грција и така е, еве пример ќе ги земам Србите, они беа во војна домовински рат со Хрватска, па ниеден Србин нема да видиш на Јадран, а зашто, зашто се патриоти, е и ние да бевме така сплотени, да не одеа тие таканаречените патриотчиња во Грчка, со полни гепеци ефтини патлиџани и компири, а на фб ќе ги видиш сликани со знаме во Грција, до сега Грција ќе пропаднеше, ние ја поддржуваме нејзината економија, и туризам, со кој мозок???
Не е во ред.
Сериозно мислиш дека туризмот во Грција од нас зависи :ROFLMAO:
Па во самиот твој пост се демантираше, народ кој оди на одмор со домати и пиперки ... секој коментар на социјалните мрежи е " колку пари се лежалките и кафето " и ние сме биле некој фактор за туризам, дај те молам :D
 
Член од
20 април 2023
Мислења
960
Поени од реакции
2.353
Сериозно мислиш дека туризмот во Грција од нас зависи :ROFLMAO:
Па во самиот твој пост се демантираше, народ кој оди на одмор со домати и пиперки ... секој коментар на социјалните мрежи е " колку пари се лежалките и кафето " и ние сме биле некој фактор за туризам, дај те молам :D
napisha dosega grcija kje propadneshe be hahahhahahahah kakva chavka breej
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.407
Поени од реакции
2.384
Сериозно мислиш дека туризмот во Грција од нас зависи :ROFLMAO:
Па во самиот твој пост се демантираше, народ кој оди на одмор со домати и пиперки ... секој коментар на социјалните мрежи е " колку пари се лежалките и кафето " и ние сме биле некој фактор за туризам, дај те молам :D
Како можеш да кажеш дека не одат, кога секој викенд е преполно на граница, гледаме заглавуваат во сообраќајот, од нас се сигурно добри 35% од заработката нивна малце ли е, 300.000македонци, одат на одмор таму, смештајот го заборави, за трошни куќарки со кревети си наплаќаат. Им ги полните џебовите на душманите.
Автоматски споено мислење:

napisha dosega grcija kje propadneshe be hahahhahahahah kakva chavka breej
Абе мутаво едно, чавки ти ја испиле кикиритката од мозоче.
Од такви како тебе пропаѓа државата.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.398
Поени од реакции
17.012
Како можеш да кажеш дека не одат, кога секој викенд е преполно на граница, гледаме заглавуваат во сообраќајот, од нас се сигурно добри 35% од заработката нивна малце ли е, 300.000македонци, одат на одмор таму, смештајот го заборави, за трошни куќарки со кревети си наплаќаат. Им ги полните џебовите на душманите.
Автоматски споено мислење:


Абе мутаво едно, чавки ти ја испиле кикиритката од мозоче.
Од такви како тебе пропаѓа државата.
Никој не рече дека не одат, ама дека да не сме биле ние Грција ке пропаднела мало морген. Колку шо троши просечен Македонец на одмор во Грција за една недела толку Германецот/Англичанецот на еден ручек ги дава.
Така ако гледаш и тие идат тука да трошат пари.
Се замарате со скроз небитни работи, кој кај сака нека оди на одмор, за сопствен џеб кај сака ќе оди.
 
Член од
12 март 2012
Мислења
191
Поени од реакции
147
еве пример ќе ги земам Србите, они беа во војна домовински рат со Хрватска, па ниеден Србин нема да видиш на Јадран, а зашто, зашто се патриоти..
Веројатно не си била во Хрватска последните 10год. Или па од Макарска немаш идено погоре....
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.218
Поени од реакции
3.624
Тука се кавгите денес, ....

Вака сега, јас мислам дека прав патриот не оди во Грција и така е, еве пример ќе ги земам Србите, они беа во војна домовински рат со Хрватска, па ниеден Србин нема да видиш на Јадран, а зашто, зашто се патриоти, е и ние да бевме така сплотени, да не одеа тие таканаречените патриотчиња во Грчка, со полни гепеци ефтини патлиџани и компири, а на фб ќе ги видиш сликани со знаме во Грција, до сега Грција ќе пропаднеше, ние ја поддржуваме нејзината економија, и туризам, со кој мозок???
Не е во ред.
Постов е идентичен со твојот ник. Како прво, Србите се глупав народ, избегнување на рандом држава ради патриотизам е глупост. Кој каде сака ќе оди, што сака ќе прави, за негови пари. А Грција не е само Халкидики. Убаво ти рекоа, Англичани и Италијанци трошат многу повеќе пари без да носат храна, нити пак да чекаат ред во Лидл. Да не се Македонците, Грција ќе има уште повеќе пари, затоа што ќе има повеќе место за било кој друг небалкански народ. А инаку Грција е класи над Охрид во секој поглед. И не само Грција.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.064
Поени од реакции
2.010
:tapp:
Не беше за него само наменето, туку за пола Македонија( претежно патриотине) што оди во Циганија на одмор.
Така е тие правеа реклама Купувајте Македонски производи,сега ја немат Бегалката,не се на власт и пу пу не важит,не трошиме во охрид ке идам у Грчка или...
Исти вирус ги имат зафатено...ке пишуваат негативни работи за охрид цените, цените,...а никој од нив не постират фискална сметка ево пијав Хајнекен во Грција е поефтино од Охрид или нескафе.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Така е тие правеа реклама Купувајте Македонски производи,сега ја немат Бегалката,не се на власт и пу пу не важит,не трошиме во охрид ке идам у Грчка или...
Исти вирус ги имат зафатено...ке пишуваат негативни работи за охрид цените, цените,...а никој од нив не постират фискална сметка ево пијав Хајнекен во Грција е поефтино од Охрид или нескафе.
Па не постираат, седат како цигани на плажа со леб и паштета пошто скапо им е да изиграваат курнази во Грција и да ждерат во рестораните како што нарачуваат во Охрид. Спијат во смештај далеку во три си лепе материне за да биде поефтино, а тоа се споредува со цените до брегот на Охрид.
Пола од плажите во Грција реално не ги бива, не вреди за парите што ги даваш.

Бев пред еден месец и сега гледам кој како иде како изгледаат местата..

Ја испосраа цела тема, особено дибекот од село цапари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom