Охрид

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Фотошоп е ова, сега ке ти пишат пропалиците од Австралија дека лажеш.
Они еднаш коа биле во Охрид пред 20 години, торнадо имало и пепел паѓало од небо во водата.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995
Предлагам да одиме со следнава стратегија со цел ликови од околината на владо да не стапнуваат таму веќе:
Охрид е скап и преценет, но УБЕДЛИВО најгаден е за битолчани така да ич да не доаѓаат нека си идат на нив омилените им краци со бугарите и останатиот шлајм.

И секако битола има аеродром, трговски, автопат и нема бугарчиња.

Сега пошто е решена дилемата дека Охрид не го бива Владо конечно ќе престане да го посетува градот а и самава тема.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.139
Поени од реакции
21.776
Предлагам да одиме со следнава стратегија со цел ликови од околината на владо да не стапнуваат таму веќе:
Охрид е скап и преценет, но УБЕДЛИВО најгаден е за битолчани така да ич да не доаѓаат нека си идат на нив омилените им краци со бугарите и останатиот шлајм.

И секако битола има аеродром, трговски, автопат и нема бугарчиња.

Сега пошто е решена дилемата дека Охрид не го бива Владо конечно ќе престане да го посетува градот а и самава тема.
I debrcani nema za srekja. Vie ste duri i poiskompleksirani i od Ohrigjani. Imate celi 50 metra od ohridskoto krajbrezje koe spagja pod vasa opstina i koe sluzi za mocanje na patnicite koi odat po stariot pat za Ohrid Struga. Tolkav e vasiot pridones za ohridskiot turizam .
Za neupatenite toa vi e delot pod Podmolje benziskata, edna malo parce betoniran parking koj sluzi da se mocas so pogled kon ezeroto i na koj ti si ocigledno mnogu gord.
I treba da bidis, retko vo svetot se najdva takvo mesto za mocanje so takov pogled i ete da ne ti e od misla, cesto go koristam.
Gi odmoram ocite duri mocam , se relaksiram da ne recam.
P.s i zavrsi sezonata, za tolku imate plateno. Vgodina ke si prodolzime so falenje na Ohrid, ko ke se stopli i ko ke navali novata tura na intelektualci od turisti. Dosusa neznam oti ne e zatka od turisti preku cela godina, ne deka crkvite i muzeite vi rabotat samo vo leto ili vo zima mu se namalva starosta na ezeroto ili negovoto poteklo pa turist za lek nemozes da najdes.
Bilo kako bilo, znaci vgodina ko ke krenat temperaturite, boze zdravje tuka sme :sneaky:
Автоматски споено мислење:

Фотошоп е ова, сега ке ти пишат пропалиците од Австралија дека лажеш.
Они еднаш коа биле во Охрид пред 20 години, торнадо имало и пепел паѓало од небо во водата.
Daj be nekoj neka pusti slika od tepisite rasposlani vo Gradiste. Toa nesto kao vip loza da ti bilo :pos:.
Tepisi be.
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
353
Поени од реакции
457
Колку сте интересни сите шо плукате по Охрид :vozbud:.
Јас мислам да бидиме реални и искрени 100% во нашава државичка нема ниту еден град кој што можи да се доближи до туристичкиот потенцијал (кој во Охрид е реално неискористен или лошо искористен) или уникатната природа и чистота и се останато со ред. Сфаќам дека сте љубоморни шо не сте во Охрид родени ама па сфатете не и нас и ние не одбравме да се родиме тука а и кога би бирале сигурно во РМ нема да одбериме. Инаку сум ја прошетал цела Македонија и можам комотно да кажам дека освен Охрид кој нуди уникатно доживување, ниту еден друг град, село или место не можи ни да се доближи до гратчево.

Нормално не е се розево, и ние охриѓани како и вие од надвор сме свесни шо не чини тука ама луѓето кои можат да го променат тоа се бројат на прсти ама за лични интереси никој не мрднува со малото прсте да промени нешто.
Од аспект на цените кој шо морам да ги спомнам Охрид е најскап град во државава со исти цени како Скопје (знам дека 2 години живеев таму) ама треба да сфатите дека тие цени ние охриѓани и на 10 декември и на 5 февруари исто ги плаќаме, значи не се намерно оскапени услугите и производите за вас "елитните" туристи.
За се останато дека гледам има многу паметни на форумов нека излезат јавно некаде со идеја како да се подобри ситуацијата во Охрид, па можда некој ќе ви го финансира проектот па макар и нелегално да е само поефтини цена да плаќате.
Поздрав
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
I debrcani nema za srekja. Vie ste duri i poiskompleksirani i od Ohrigjani. Imate celi 50 metra od ohridskoto krajbrezje koe spagja pod vasa opstina i koe sluzi za mocanje na patnicite koi odat po stariot pat za Ohrid Struga. Tolkav e vasiot pridones za ohridskiot turizam .
Za neupatenite toa vi e delot pod Podmolje benziskata, edna malo parce betoniran parking koj sluzi da se mocas so pogled kon ezeroto i na koj ti si ocigledno mnogu gord.
I treba da bidis, retko vo svetot se najdva takvo mesto za mocanje so takov pogled i ete da ne ti e od misla, cesto go koristam.
Gi odmoram ocite duri mocam , se relaksiram da ne recam.
P.s i zavrsi sezonata, za tolku imate plateno. Vgodina ke si prodolzime so falenje na Ohrid, ko ke se stopli i ko ke navali novata tura na intelektualci od turisti. Dosusa neznam oti ne e zatka od turisti preku cela godina, ne deka crkvite i muzeite vi rabotat samo vo leto ili vo zima mu se namalva starosta na ezeroto ili negovoto poteklo pa turist za lek nemozes da najdes.
Bilo kako bilo, znaci vgodina ko ke krenat temperaturite, boze zdravje tuka sme :sneaky:
Автоматски споено мислење:


Daj be nekoj neka pusti slika od tepisite rasposlani vo Gradiste. Toa nesto kao vip loza da ti bilo :pos:.
Tepisi be.
Цапари има езеро таму бањај се.
Или оди кај мангупиве од Австралија чалам што дигаат на темава а живеат уште под кирија во Прибилци таму кај барите.

Да бевте успешни па да имавте негде хациенди да го плукате Охрид.
Вие сте едни обични гомна што вода немате во очите. Во реален живот со наведнати глави одите а овде на форумов експерти се праите ви ебам шупелките, изрод од народ дај боже никад во Охрид да не ни дојдете.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995
I debrcani nema za srekja. Vie ste duri i poiskompleksirani i od Ohrigjani. Imate celi 50 metra od ohridskoto krajbrezje koe spagja pod vasa opstina i koe sluzi za mocanje na patnicite koi odat po stariot pat za Ohrid Struga. Tolkav e vasiot pridones za ohridskiot turizam .
Za neupatenite toa vi e delot pod Podmolje benziskata, edna malo parce betoniran parking koj sluzi da se mocas so pogled kon ezeroto i na koj ti si ocigledno mnogu gord.
I treba da bidis, retko vo svetot se najdva takvo mesto za mocanje so takov pogled i ete da ne ti e od misla, cesto go koristam.
Gi odmoram ocite duri mocam , se relaksiram da ne recam.
P.s i zavrsi sezonata, za tolku imate plateno. Vgodina ke si prodolzime so falenje na Ohrid, ko ke se stopli i ko ke navali novata tura na intelektualci od turisti. Dosusa neznam oti ne e zatka od turisti preku cela godina, ne deka crkvite i muzeite vi rabotat samo vo leto ili vo zima mu se namalva starosta na ezeroto ili negovoto poteklo pa turist za lek nemozes da najdes.
Bilo kako bilo, znaci vgodina ko ke krenat temperaturite, boze zdravje tuka sme :sneaky:
Автоматски споено мислење:


Daj be nekoj neka pusti slika od tepisite rasposlani vo Gradiste. Toa nesto kao vip loza da ti bilo :pos:.
Tepisi be.
Така си е бе, како ќе кажеш ти, Охрид е за нигде и тоа е договорено а сеа дека е така нема потреба да доаѓаш ни у Охрид ни на темава.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.587
Поени од реакции
20.405
Ја не пљукам по Оксрид и езеро,пљукам по ориѓани. Стока народ.
Катиљ,скржаф,самобендисан, лажлиф народ. Некултуран, ни здраво ни чао.
На слику друг смештај у реалност друг, "ем тоа е" кд ке кажеф иде ми се у езеро да ги удаву. Фчера имало топла вода сеа немит. Да те снемит тебе, да ти ебу глупо старче, филма се као да има вилу на Малдиви.
На прсти се броиф исклучоци.

Ps. Дали има некој добровољац што киде сс мене да ги изброимо тија 365 цркфе?
Толко нема у целу државу.
Мало кандилце сс крст и олтарче, не е цркфа.
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
429
Поени од реакции
609
Ја не пљукам по Оксрид и езеро,пљукам по ориѓани. Стока народ.
Катиљ,скржаф,самобендисан, лажлиф народ. Некултуран, ни здраво ни чао.
На слику друг смештај у реалност друг, "ем тоа е" кд ке кажеф иде ми се у езеро да ги удаву. Фчера имало топла вода сеа немит. Да те снемит тебе, да ти ебу глупо старче, филма се као да има вилу на Малдиви.
На прсти се броиф исклучоци.

Ps. Дали има некој добровољац што киде сс мене да ги изброимо тија 365 цркфе?
Толко нема у целу државу.
Мало кандилце сс крст и олтарче, не е цркфа.
Голтар бриши од темава ништо не те разбрав..
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
429
Поени од реакции
609
Еве потфрда за мој пост погоре.
Пронајде ли се у инволвирани?
Или и овој не раззбра хаха
Тоа ти е како да ти дојде некој дома и да ти кажува како не чиниш и ред други работи и не знам зошто споменуваш религиски објекти..
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.587
Поени од реакции
20.405
Тоа ти е како да ти дојде некој дома и да ти кажува како не чиниш и ред други работи и не знам зошто споменуваш религиски објекти..
Не сам ти дома, на форум смо.
Од куде знам ти дали чиниш, само га потенцирам мнозинстфо.

Зшто е мит дека су 365.
Кулен, дај куде ти чајна, не замарај.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.435
Поени од реакции
35.989

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.015
Поени од реакции
80.835
Не сам ти дома, на форум смо.
Од куде знам ти дали чиниш, само га потенцирам мнозинстфо.

Зшто е мит дека су 365.
Кулен, дај куде ти чајна, не замарај.
Велат Охрид имал толку цркви, а всушност се мисли на Охридско. Вистината е дека Охридско има и повеќе од тоа, само 365 е симболично земена бројка, демек за секој ден у годината.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom