Дали е во ред да ги трошиме парите на одмор во Грција, Бугарија и Албанија, кај непријатели и душмани

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.072
Поени од реакции
55.861
Но ајде еве да видам, што си направил ти за некој да дојде, кое е твоето дејстување по ова прашање, само не ми викај не се замарам, зошто сам ме цитираше, кажи што последно си направил на оваа тема, каде си покажал македонски став некаде, каде си издејстувал некоја промена?
Ништо, неаме капацитет, избегаа сите по странство, мада на интернет сеуште сме јаки и таму се држиме цврсто со огромната поддршка од дијаспората.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.053
Поени од реакции
18.098
Ништо, неаме капацитет, избегаа сите по странство, мада на интернет сеуште сме јаки и таму се држиме цврсто со огромната поддршка од дијаспората.
Не би рекол дека немаме капацитет, имаме капацитет, имаш и ти, навистина сме паметен народ поготово нашите генерации кои ги имаат фатено двете времиња и оние од 90(мислам на малку потежок живот и оноа снајди се сам, растени надвор од стаклено ѕвоно)а и модерното време на ИТ и на современ начин на сфаќање на работите, јас тврдам дека сме навистина паметен народ и со капацитет, проблемот е по милион пат ќе кажам, немам национален код, немаме никаков идеал и најлошото немаме одговорност на заедницата, нема љубов на Македонец кон Македонец, јас сум запознал навистина многу нации и народи и никаде не сум видел прво некој толку да ја мрази сопствената земја и сопствените луѓе, а иделе од многу поутепани места. За да има било каков напредок потребна е љубов и сакање, како ќе живее една фамилија и ќе напредува ако го нема тоа и да се најбогати и најуспешни ќе ги изедат соседите околу нив. Ама и во минатото било така, 12 души во чета, другите дома, така и сега, има некое проклество оставено кај македончето што не се трга.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
"Најпатриотски" момент е критикување на тие што живеат и работат овде дека оделе на одмор во Грција или Албанија од некој што работи во Германија со бугарски пасош.
Животот го остава во хитлеровите краишта со документи од Цар Борис III, ама јас сум соработувал со душмани ако правам некакви врски со Тесалоники. :(
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
240
Поени од реакции
545
Не би рекол дека немаме капацитет, имаме капацитет, имаш и ти, навистина сме паметен народ поготово нашите генерации кои ги имаат фатено двете времиња и оние од 90(мислам на малку потежок живот и оноа снајди се сам, растени надвор од стаклено ѕвоно)а и модерното време на ИТ и на современ начин на сфаќање на работите, јас тврдам дека сме навистина паметен народ и со капацитет, проблемот е по милион пат ќе кажам, немам национален код, немаме никаков идеал и најлошото немаме одговорност на заедницата, нема љубов на Македонец кон Македонец, јас сум запознал навистина многу нации и народи и никаде не сум видел прво некој толку да ја мрази сопствената земја и сопствените луѓе, а иделе од многу поутепани места. За да има било каков напредок потребна е љубов и сакање, како ќе живее една фамилија и ќе напредува ако го нема тоа и да се најбогати и најуспешни ќе ги изедат соседите околу нив. Ама и во минатото било така, 12 души во чета, другите дома, така и сега, има некое проклество оставено кај македончето што не се трга.
Што сакаш повеќе, па гледај ја темата, душмани, па после кој идел таму се предавници, пука национален идентитет, само хејт и закачени епитети, никако не гледаме кон себе и како да се само-подобриме, само кон другите, оној ме мрази затоа не успевам у животот муабетот, ама знаеш како викаат србите: „Рџавом курцу и длака сметају“. Не бе срцки, не дека не успеваме зашто не мразат, не успеваме зашто не не бива ко нација, сакаме да кинеме казни, да се вработуваме преку вујко владика и лепење плакати, да влеземе сегде преку ред, ама у исто време и да има ред и држава, е нече мочи ове ночи.
Он топик: Грци идат у Македонија зашто им е поефтино и мува не ги лази, па уште и гзот им го лижеме, е сеа зашто они нас не ни го лижат коа идеме таму е можеби правилното прашање?
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.072
Поени од реакции
55.861
Не би рекол дека немаме капацитет, имаме капацитет, имаш и ти, навистина сме паметен народ поготово нашите генерации кои ги имаат фатено двете времиња и оние од 90(мислам на малку потежок живот и оноа снајди се сам, растени надвор од стаклено ѕвоно)а и модерното време на ИТ и на современ начин на сфаќање на работите, јас тврдам дека сме навистина паметен народ и со капацитет, проблемот е по милион пат ќе кажам, немам национален код, немаме никаков идеал и најлошото немаме одговорност на заедницата, нема љубов на Македонец кон Македонец, јас сум запознал навистина многу нации и народи и никаде не сум видел прво некој толку да ја мрази сопствената земја и сопствените луѓе, а иделе од многу поутепани места. За да има било каков напредок потребна е љубов и сакање, како ќе живее една фамилија и ќе напредува ако го нема тоа и да се најбогати и најуспешни ќе ги изедат соседите околу нив. Ама и во минатото било така, 12 души во чета, другите дома, така и сега, има некое проклество оставено кај македончето што не се трга.
Бла бла бла.
Дојди врати се прво па ќе праиме муабет. До тогаш не паламуди на 1500 километри далечина.

Вашите генерации се обични шминкерчиња што благе везе немаат со реалноста, отуѓени 100 посто што апсолутно не ги интереисра ништо освен ретардираните воук трендови.
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
240
Поени од реакции
545
Бла бла бла.
Дојди врати се прво па ќе праиме муабет. До тогаш не паламуди на 1500 километри далечина.

Вашите генерации се обични шминкерчиња што благе везе немаат со реалноста, отуѓени 100 посто што апсолутно не ги интереисра ништо освен ретардираните воук трендови.
Не барај да се вратат иселените, тек тогаш ќе го јаде државата, ем нема пари од странство да улетуваат, пари од кои нашава слабуњава економија на апарати зависи, ем ќе ти се дигне невработеност ко у 90ти, на секое семејство ќе има минимум еден невработен.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.072
Поени од реакции
55.861
Не барај да се вратат иселените, тек тогаш ќе го јаде државата, ем нема пари од странство да улетуваат, пари од кои нашава слабуњава економија на апарати зависи, ем ќе ти се дигне невработеност ко у 90ти, на секое семејство ќе има минимум еден невработен.
Воопшто не барам да се вратат, нека си седат таму и нека праат пари само нека прекинат да обесуваат муда за патриотизам и слично дека маката ги натерала и останати срцепарателни повраќаници.
За кур ми се тука у секој случај, апсолутно ништо нема да сменат, само да видат од прва рака а не преку интернет од странство.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.053
Поени од реакции
18.098
Бла бла бла.
Дојди врати се прво па ќе праиме муабет. До тогаш не паламуди на 1500 километри далечина.

Вашите генерации се обични шминкерчиња што благе везе немаат со реалноста, отуѓени 100 посто што апсолутно не ги интереисра ништо освен ретардираните воук трендови.
Tоа е Џонтра ајде, канцер си и остани да се давиш во канцерот, еден ден ќе ти биде криво што децата твои ќе растат во такво срање а ти си гледал Интер и си серел по сите останатите а не си направил ништо по таа тема да смениш нешто. Удави се во сопствените гомна.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
757
Поени од реакции
1.758
Tоа е Џонтра ајде, канцер си и остани да се давиш во канцерот, еден ден ќе ти биде криво што децата твои ќе растат во такво срање а ти си гледал Интер и си серел по сите останатите а не си направил ништо по таа тема да смениш нешто. Удави се во сопствените гомна.
ti mu zboruesh za mkd identitet i kako da bidesh rodoljub, on trese onaka pogano woke trendovi...
ne mozam da se iznachudam kolku se pacienti ima na forumov, 10 posto dali se normalni. :icon_lol:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.854
Поени од реакции
21.313
ti mu zboruesh za mkd identitet i kako da bidesh rodoljub, on trese onaka pogano woke trendovi...
ne mozam da se iznachudam kolku se pacienti ima na forumov, 10 posto dali se normalni. :icon_lol:
Dodaj gi tuka i od Levica i procentot ke padne i pod 10 procenti, more pod 5.
Ke ispadni samo Jas, @Џонтра Волта i uste edna raka ljuge da sme relativno psihofizicki normalni.
Se drugo pisi propalo :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.053
Поени од реакции
18.098
Добра е бе Владе и тука ли Левица ја пушти во муабет. Ало основач на првиот штаб на вмро во Штип, дефинитивно еден од најголемите вмровци во градот, кој поминал затвори и триста курци пред 91 од коомунистите на свој 60 години стана член на Левица од скоро, сите родољуби од партијата ви преминаа од Левица зошто ја препознаа борбата, ти уште Левица и Левица од уста не ги извади.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.072
Поени од реакции
55.861
Tоа е Џонтра ајде, канцер си и остани да се давиш во канцерот, еден ден ќе ти биде криво што децата твои ќе растат во такво срање а ти си гледал Интер и си серел по сите останатите а не си направил ништо по таа тема да смениш нешто. Удави се во сопствените гомна.
Ајде уживај ти патриоту од преку граница, само јачај се на интернет и пиј пиво со турците и Албанците што ти ја ебаваат државата од 13ти век па се до ден денес. На 20 години тежок живот осетил и затоа морал да избега у Германија да праи сендвичи со романски пасош, ебате патриотот.
Не кур ми глуми лудило, што па ти ќе ги научиш твоите деца што ќе бидат родени 1500км у странство и кои апсолутно кур ќе ги боли што ти ќе им паламудиш за македонска историја и идентитет.

Јас сум канцер, и не се ни трудам да сменам, никогаш не сум ни криел дека ме боли кур за државата. Со што кур ти мењаш еве објасни ми, со што куровми ти си придонел за ова што го збориш? На интернет по тастатура на форумов и коа ќе дојдеш на одмор ќе отидеш на 2-3 утакмици на Вардар, јакото дело.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.053
Поени од реакции
18.098
Ајде уживај ти патриоту од преку граница, само јачај се на интернет и пиј пиво со турците и Албанците што ти ја ебаваат државата од 13ти век па се до ден денес. На 20 години тежок живот осетил и затоа морал да избега у Германија да праи сендвичи со романски пасош, ебате патриотот.
Не кур ми глуми лудило, што па ти ќе ги научиш твоите деца што ќе бидат родени 1500км у странство и кои апсолутно кур ќе ги боли што ти ќе им паламудиш за македонска историја и идентитет.

Јас сум канцер, и не се ни трудам да сменам, никогаш не сум ни криел дека ме боли кур за државата. Со што кур ти мењаш еве објасни ми, со што куровми ти си придонел за ова што го збориш? На интернет по тастатура на форумов и коа ќе дојдеш на одмор ќе отидеш на 2-3 утакмици на Вардар, јакото дело.
Е така да те видам признај си дека си канцер. И утре коа ќе возиш низ Скопје, некој шпон коа ќе почне да ти труби на свирката позади, да ти пцуе се по список зошто јбг него го боли кур за државта и ја освоил и не смееш да писнеш, наведни се под седиште и испуши си го сам и кажи како не те боли кур за државата. Утре така и на твоите деца кога ќе ги тепа некој во бус, кпга ќе дојдат помодрени кажи им како кур треба да ги боли за државата и така колективно удавете се сите во гомна.

Кој што прави за Македонија ќе се види кога ќе треба, чудно како тие 1500км ќе станат како да преминуваш улица а твоите 200 метра ќе станат криење кај роднини во источна Македонија или Србија, евентуално одење на фрнотот на грчите плажи. За да се фалам друго досега што сум направил за Македонија нема логика, исто као да се фалам како дома сум им помогнал на моите ако им притребало помош.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.352
Му сметало тоа што во Гевгелија имало табли на грчки за забари. А не размислува дека така ги влече парите на Грците кај нас, ама што да правиш глуп ко ќускија. Само глумење патриотизам и ништо повеќе.

А ова е пракса во сите погранични градови низ светот ама оди објасни му.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.053
Поени од реакции
18.098
Му сметало тоа што во Гевгелија имало табли на грчки за забари. А не размислува дека така ги влече парите на Грците кај нас, ама што да правиш глуп ко ќускија. Само глумење патриотизам и ништо повеќе.

А ова е пракса во сите погранични градови низ светот ама оди објасни му.
И во Грција ли е дебилу?
Ги влечеш парите од кого, од Македонците од егејска Македонија?
Ни они Грци ни пак ние, сфаќаш ли колку е дебилно тоа што го напиша сега
 

Kajgana Shop

На врв Bottom