Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    684

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.823
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.068
Поени од реакции
3.603
Овие баткиве што имаат јутуб канали што ја следат војнава се напунија пари.. По миниони прегледи на видео имааат..
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.533
Поени од реакции
40.504
тоа е европска унија кога очекуваш грбот да ти го чува. У нивните лицемерни лаги никој не треба да верува.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.985
Поени од реакции
35.962
Почнаа со муабетите колку всушност бил добар Чаленџерот и кога гори.



Наводно ЕУ ќе ги депортира бегалците од Украина назад.

Да се паметни мажите да поднесат барања за промена на пол, нека се тепа Зелениот ако му се гине, само глуп може да се врати назад.
Автоматски споено мислење:

Види, да не ситничиме, еве ќе заокружиме на милион загинати Украинци. Е сеа, колку е тоа долго не тераат. Еве ја мислам комотно уште 10 години минумум ќе се борат доколку нема договор, ти колку викаш? Година, 6 месеци, две години?
Зависи од темпото, со вакви офанзиви нема да гураат ни 2 години. Ако се наместат катанаџо и двете страни може да тераат и 100 години.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.807
Поени од реакции
4.499

старо видеово, ама јас сега го најдов.Ќе ме распнете дека е пропаганда од НЈТ, знам, ама има видеа од кои ми се ежи кожата. Е за ова дно навивате вие
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.823

старо видеово, ама јас сега го најдов.Ќе ме распнете дека е пропаганда од НЈТ, знам, ама има видеа од кои ми се ежи кожата. Е за ова дно навивате вие
Го загледав малку...секој што убил цивили треба да се стрела јавно. Нема никаква дилема тука и верувам дека имало такви случаи од руска страна....у секоја војна го има ова.
Ме интересираше дали има снимка у која јавно се гледа како вршат егзекуција русите, не начекав у таа 1/4 што го изгледав.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.807
Поени од реакции
4.499
Го загледав малку...секој што убил цивили треба да се стрела јавно. Нема никаква дилема тука и верувам дека имало такви случаи од руска страна....у секоја војна го има ова.
Ме интересираше дали има снимка у која јавно се гледа како вршат егзекуција русите, не начекав у таа 1/4 што го изгледав.
на јутуб е, нема такви снимки, ама има слики.
има снимки како носат некои цивили заробени и врзани и ги носат од едно место на друго, па после истите луѓе сликани мртви
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.533
Поени од реакции
40.504
Блинкен бил денес кај украинциве, дали да им даде ладен туш или пак нова помош ќе видиме наредниве денови. У моментов како што е сега би останале за скоро без ништо со оглед дека цела техника ја упропастија за Роботне.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.444
Поени од реакции
36.372
Cel svet znae deka e vojna megju nato i rusija na tloto na Ukraina, samo liberalite i woke gluperdite mislat deka ukraina i rusija se borat.. ok e, ne mora vekje da diskutirame..
Дали ако ова е војна помеѓу Нато и Русија ова значи дека резултатот е нула загинати натовци наспроти десетици илјади загинати руси. Хммм, лоши резултативе ако го гледаме тоа така.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
822
Поени од реакции
1.438
Дали ако ова е војна помеѓу Нато и Русија ова значи дека резултатот е нула загинати натовци наспроти десетици илјади загинати руси. Хммм, лоши резултативе ако го гледаме тоа така.
Ај кога ќр имаш време изгуглај или на youtube има еден куп видеа од нато војници што се борат во Ук,само да те потсетам пицеријата што ја рокнаа колку нато страшини имаше внатре ?
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.199
Поени од реакции
12.785
Дали ако ова е војна помеѓу Нато и Русија ова значи дека резултатот е нула загинати натовци наспроти десетици илјади загинати руси. Хммм, лоши резултативе ако го гледаме тоа така.
Русија со военава операција го спречија истото што на сличен начин требало на 22 јуни 1941 година да го спречат.

Испаднаа вистинските непријатели на виделина...

А околу розовите очила, до пред 2 години све беше розово и сите држави во ЕУ глумеа независност, денес САД си ги стаи под ред кучките, ниту една не може да донесе сопствена одлука без да добие амин од нив :)
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.782
Поени од реакции
21.878
Дали ако ова е војна помеѓу Нато и Русија ова значи дека резултатот е нула загинати натовци наспроти десетици илјади загинати руси. Хммм, лоши резултативе ако го гледаме тоа така.
Можеме да гледаме и како на проски војна помеѓу НАТО и Народна Република Кина, сега за сега братот Ши ги шлапа Бајден и пријатели ко мали деца, се уште не можат да се свестат што им прави.

Сега ми текна, и Иран и Северна Кореја нели ги поддржувале Русите бидејќи им продале шајки, оттука можеме да кажеме и дека за 0 штета Ким и Ајатолата прават кругови околу западњациве.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
6.775
Дали ако ова е војна помеѓу Нато и Русија ова значи дека резултатот е нула загинати натовци наспроти десетици илјади загинати руси. Хммм, лоши резултативе ако го гледаме тоа така.
затоа изгинаа 400 000 украинци и допрва ќе гинат, благодарение на нато
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.068
Поени од реакции
3.603
Дали ако ова е војна помеѓу Нато и Русија ова значи дека резултатот е нула загинати натовци наспроти десетици илјади загинати руси. Хммм, лоши резултативе ако го гледаме тоа така.
Iljadnici natovci ima poginato do sega
 

Kajgana Shop

На врв Bottom