Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.446
Поени од реакции
29.744
Прегледај го приврзокот 389264

И после жените не биле материјалистки.... Неееее ичч

Одма и давам bank statement ако положи еден ден у кујна.
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.473
Поени од реакции
3.207
Кое срање е темава. Мажи што мразат жени и жени што мразат мажи се караат. Срање тешко.
Срање ти е перцепцијата со која ги гледаш работите..кај гледаш мажи што мразат жени?
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
А бе не е толку работата да бидеш ваков или онаков, колку што е битно да си најдеш соодветен партнер, чиишто очекувања во завиден дел се совпаѓаат со она коешто ти планираш да понудиш и обратно. Тука е најголемиот проблем. Самите доволно не се познаваме до одредена возраст за да знаеме кои очекувања од партнерот ни се навистина потребни за некоја лична исполнетост.

Некој сака прескапи коли. Мене прескапи коли кај партнер ми будат сомнеж. Особено ако поважни прашања нема решено. Не знае да инвестира според мене, а многу е поважна таа способност да приоритизираш средства правилно, оти тоа паралелно носи и карактерна стабилност и способност праведно да расудува во разни ситуации.

Побитен ми е односот на човекот со парите, отколку самите пари што ги поседува. Оти од тој однос многу информации добивам за други особини, емпатија, правилно расудување, објективност и сл.
Го делам истото мислење, само мислам дека неможе да се процени емпатија на база на тоа како ги распределува финансиите, расудување и објективност да. Деф побитно е дали ги троши домаќински парите па луѓе изградиле куќи со обични плати ниски, а некој што заработува многу ама се расфрла живее под кирија цел живот.
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.473
Поени од реакции
3.207
Срање ти е перцепцијата со која ги гледаш работите..кај гледаш мажи што мразат жени?
Да се надополнам-Каква прича им продаваат на жениве од типот:Биди сама и јака и кога ќе ти дојде денот Д моли Бога некој да примети дека те нема и да те погребе ко човек..и идиотизмот на векот(Опрости си самата на себе..) хаха :D некој маестрално ги шета на ланче на зелена површина и им дозволува да се олеснат на кое место сакаат..во име на демократијата нели..
 
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.586
Го делам истото мислење, само мислам дека неможе да се процени емпатија на база на тоа како ги распределува финансиите, расудување и објективност да. Деф побитно е дали ги троши домаќински парите па луѓе изградиле куќи со обични плати ниски, а некој што заработува многу ама се расфрла живее под кирија цел живот.
Според мене баш човек којшто може да емпатизира со блиските домаќински ги троши парите, не е себичен, алчен и неизживеан.

Еден комшија жена му со повредена нога одеше на работа во периферија со јавен превоз, му викаме абе барем попладне земај ја греота, он вика како не ние не сме толку богати за бензин да трошиме, а истиот месец истиот тој господин си зема ајфон.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.513
Поени од реакции
7.043
Според мене баш човек којшто може да емпатизира со блиските домаќински ги троши парите, не е себичен, алчен и неизживеан.

Еден комшија жена му со повредена нога одеше на работа во периферија со јавен превоз, му викаме абе барем попладне земај ја греота, он вика како не ние не сме толку богати за бензин да трошиме, а истиот месец истиот тој господин си зема ајфон.
Ko ne znaela zhenamu od glava da mu go tresne...
Em gol em zol
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
Според мене баш човек којшто може да емпатизира со блиските домаќински ги троши парите, не е себичен, алчен и неизживеан.

Еден комшија жена му со повредена нога одеше на работа во периферија со јавен превоз, му викаме абе барем попладне земај ја греота, он вика како не ние не сме толку богати за бензин да трошиме, а истиот месец истиот тој господин си зема ајфон.
Е ова е тоа, овакви цел куп има, зло од мажи, сто стапа по женин грб малце се. Ако ако има карма.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.268
Поени од реакции
10.963
Грешките се составен дел од животот....само да не бидат фатални. Стварта е што ти од пред 7 год. и сега не сте исти, у било која смисла...и материјално и духовно.
Не му должиме ништо на човекот кој сме биле вчера.
Најголема грешка од мое некое искуство и моја перспектива е игнорирање на фундаментални разлики и надевање дека тие ќе се променат со текот на времето.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.822
Најголема грешка од мое некое искуство и моја перспектива е игнорирање на фундаментални разлики и надевање дека тие ќе се променат со текот на времето.
Ништо страшно, верувам имало и убави моменти. Терај даље, пак ќе речам не и должиш на таа што си била вчера ништо, таа е божјата вистина.
Автоматски споено мислење:

Е ова е тоа, овакви цел куп има, зло од мажи, сто стапа по женин грб малце се. Ако ако има карма.
Има, тоа е точно....ама како на кур им се качуваат поштени и добри жени е мистеријата која не ја разбирам.
 
Последно уредено:

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
Ништо страшно, верувам имало и убави моменти. Терај даље, пак ќе речам не и должиш на таа што си била вчера ништо, таа е божјата вистина.
Автоматски споено мислење:


Има, тоа е точно....ама како на кур им се качуваат поштени и добри жени е мистеријата која не ја разбирам.
Ја на таков кур се неам качено, а и да сум се качила у сред ебавање би му повратила у фаца, ако јас јавам се разбира.
Дно ми се такви, највеќе мразам себични мажи. Без трунка емоција сочувство.
Автоматски споено мислење:

Најголема грешка од мое некое искуство и моја перспектива е игнорирање на фундаментални разлики и надевање дека тие ќе се променат со текот на времето.
Љубовта го менува човекот, а мажот кој навистина сака жена, ќе направи напори да стане подобар маж/човек во секој поглед, бар така се надевам.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.513
Поени од реакции
7.043
Љубовта го менува човекот, а мажот кој навистина сака жена, ќе направи напори да стане подобар маж/човек во секој поглед, бар така се надевам.
Toa Podobar e mnogu relativno i zavisi od gledacot, toa shto za tebe e " Bash e zlato" za nekogo e dibek, konl,lizhi picka, za tret e koga e budala....
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.207
Поени од реакции
21.935
Љубовта го менува човекот, а мажот кој навистина сака жена, ќе направи напори да стане подобар маж/човек во секој поглед, бар така се надевам.
Abe aman , znaci tronka napredok da se nemalo vo razmisluvanjata. Kolku ste sozreale do 16 tolku, posle toa 26, 36, 46, 96 isto e, cementirani vo mozokot.
Na masko mozes samo peleni da mu smenis i nisto drugo, nikogas.
Ete i toa vi go resiv, da ne si go tupite djabe mozokot za bez veze.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
Гените беа супериорни, висок убав со плави очи и широки рамена.

Проблемот беше што моите очекувања беа погрешно базирани, не очекував нагла промена на карактер, паднав на површен шарм, не се каам што сум му родила, да го вратам времето повторно би му родила.

Но како партнер со кој би делела живот понатаму не би го одбрала.

Сакав Алфа добив алфа, но претераната доминација не ми годеше, па сега моите критериуми се сменети, би одбрала понатаму.., ако некогаш се одлучам за партнер, само Бета и ништо повеќе, изглед не е битен.
Доминантен ебач, ама за "делење живот" "стабилен партнер" во превод послушно куче извршувач на наредби и исполнувач на желби... тоа е тоа.
Дефинитвно ревизија и реформа на општествените релации на машко-женските односи е неминовна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom