Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.586
Нее оваа е моментот -Чекај сереш за медаља со идиотски побарувања и глумење нисам одавде са Холивуда доаѓам..сега ќе ти го дадам во пишан одговор..
Ја не ги оправдувам тие со нереални побарувања небитно дали се мажи или жени.

Најарно нозете до кадешто е чергата.
На вага све. Да се бара онолку колку што може да се пружи. Пепелашка функционира убаво само во бајката.

Ама и кај дел од машките овде генерално постои онаа надменост и ароганција и гледање од високо на жените, после од толку пребирање паѓаат на некоја која што ги унапредуе у laughing stock во друштвото. Затоа многу ми е мило што сме ја работеле Чорбаџи Теодос на школо. Кој се крева на големо паѓа на колено.
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.473
Поени од реакции
3.207
Ја не ги оправдувам тие со нереални побарувања небитно дали се мажи или жени.

Најарно нозете до кадешто е чергата.
На вага све. Да се бара онолку колку што може да се пружи. Пепелашка функционира убаво само во бајката.

Ама и кај дел од машките овде генерално постои онаа надменост и ароганција и гледање од високо на жените, после од толку пребирање паѓаат на некоја која што ги унапредуе у laughing stock во друштвото. Затоа многу ми е мило што сме ја работеле Чорбаџи Теодос на школо. Кој се крева на големо паѓа на колено.
Ја критикувам све било машко било женско,не правам селекција или да бранам некоја страна посебно..ама од онаа што го гледам по соц.мрежи жениве некако почнаа да глумат некоја над раса и некоја замислена височина само затоа што имаат пичка меѓу нозе и тоа го рачунаат за најголемо нивно богатство и џокер во животот..а мозокот го тепа промаја..
 
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.586
Ја критикувам све било машко било женско,не правам селекција или да бранам некоја страна посебно..ама од онаа што го гледам по соц.мрежи жениве некако почнаа да глумат некоја над раса и некоја замислена височина само затоа што имаат пичка меѓу нозе и тоа го рачунаат за најголемо нивно богатство и џокер во животот..а мозокот го тепа промаја..
Ја па многу често сум била во контакт со машки материјалисти. Значи од перспективата и аголот на посматрање зависи. Најверојатно потсвесно прво го приметуваме однесувањето на спротивниот пол па така и истиов феномен што го опиша ти како сѐ почесто го гледаш кај жените, јас исто толку го гледам кај машките, но ни на крај памет не ми паѓа да се огорчувам кон цел род.

Не е зор и така во мојот круг на доверба не се влегува лесно, не е зор нервоза плус да си набивам. Слични наоѓаат слични, неизбежно е тоа. Дотогаш не планирам да си ја дробам душата, имам побитни прашања и проблеми кадешто ми треба доста енергија.
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.473
Поени од реакции
3.207
Ја па многу често сум била во контакт со машки материјалисти. Значи од перспективата и аголот на посматрање зависи. Најверојатно потсвесно прво го приметуваме однесувањето на спротивниот пол па така и истиов феномен што го опиша ти како сѐ почесто го гледаш кај жените, јас исто толку го гледам кај машките, но ни на крај памет не ми паѓа да се огорчувам кон цел род.

Не е зор и така во мојот круг на доверба не се влегува лесно, не е зор нервоза плус да си набивам. Слични наоѓаат слични, неизбежно е тоа. Дотогаш не планирам да си ја дробам душата, имам побитни прашања и проблеми кадешто ми треба доста енергија.
Машки материјалист е тотална непознаница во мојот карактер..а машко сум..
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
748
Поени од реакции
1.610
Ја па многу често сум била во контакт со машки материјалисти. Значи од перспективата и аголот на посматрање зависи. Најверојатно потсвесно прво го приметуваме однесувањето на спротивниот пол па така и истиов феномен што го опиша ти како сѐ почесто го гледаш кај жените, јас исто толку го гледам кај машките, но ни на крај памет не ми паѓа да се огорчувам кон цел род.

Не е зор и така во мојот круг на доверба не се влегува лесно, не е зор нервоза плус да си набивам. Слични наоѓаат слични, неизбежно е тоа. Дотогаш не планирам да си ја дробам душата, имам побитни прашања и проблеми кадешто ми треба доста енергија.
Жените се многу поголеми материјалисти.Да бидеме реални.
На повеќето жени буквално целата егзистенција им зависи од материјални работи.Почнувам од мајка ми,па се до сите останати девојки,другарки и познанички што сум ги имал.
Не дека овоа со материјализмот е секогаш во негативна конотација,ама најчесто е.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.586
Машки материјалист е тотална непознаница во мојот карактер..а машко сум..
Ни во мојот, а женско сум.
Ете тоа сакав да ти го докажам како поента. Не е необично да ни падне повеќе во очи такво однесување од спротивен пол, оти таа особина ни е туѓа и иритирачка.

Работата е во тоа што јас не сум дозволила такви набљудувања да ми формираат генерално мислење.

@Dopamine , истово и за тебе може да оди. И ти си ме цитирал па еве овде оставам.

Многу нормално дека ви се непознатица оти вие со нив не се упознавате и не одите на дејт со нив.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
748
Поени од реакции
1.610
Ни во мојот, а женско сум.
Ете тоа сакав да ти го докажам како поента. Не е необично да ни падне повеќе во очи такво однесување од спротивен пол, оти таа особина ни е туѓа и иритирачка.

Работата е во тоа што јас не сум дозволила такви набљудувања да ми формираат генерално мислење.

@Dopamine , истово и за тебе може да оди. И ти си ме цитирал па еве овде оставам.

Многу нормално дека ви се непознатица оти вие со нив не се упознавате и не одите на дејт со нив.
Во животот се трудам објективно да судам и тоа што го напишав е горе-доле вистина.
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
262
Поени од реакции
596
Жените во глобала не се ни материјалисти ниту гледаат површна физичка убавина, затоа највеќе девојки вртат дебели градежни работници и касиери...oh wait...
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
Шо се карате бе и едни и други се материјалисти. Денес кој не е материјалист, само будала ко мене се заљубив во кретен не размислувајќи со трезвена глава, и сега ем шуто ем боде е работава :tapp: татко е на "моето се"и неможам да прекинам контакт се разбира морам да го одржавам. Затоа пазете со кој мешате гени, кога нема деца лесно се сече и пресекува.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.586
Едно е да си материјалист, друго е да дозволиш да те прават на будала.

И јас не сум материјалист, ама не дозволувам да ме користи некој таков. Туѓо нејќам, свое не давам едноставно.

Поклон, честење и заеднички буџет се друг муабет ама дури и во такви случаи не треба партнерот да се прави на будала.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.700
Поени од реакции
4.873
Муабетиве се тужни и трагични , коа се мажите дали заборавате на тоа "во добро и во зло ", или одма развод карта у позадина на умот се крие ...
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.822
Шо се карате бе и едни и други се материјалисти. Денес кој не е материјалист, само будала ко мене се заљубив во кретен не размислувајќи со трезвена глава, и сега ем шуто ем боде е работава :tapp: татко е на "моето се"и неможам да прекинам контакт се разбира морам да го одржавам. Затоа пазете со кој мешате гени, кога нема деца лесно се сече и пресекува.
Нели способноста на жените беше да одбере супериорни гени....како испадна кретен таткото кога милион години апарат у главата ви еволуира да го пронајдете принцот?
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.268
Поени од реакции
10.963
Нели способноста на жените беше да одбере супериорни гени....како испадна кретен таткото кога милион години апарат у главата ви еволуира да го пронајдете принцот?
Може кретен бил во односот со мајката, може е добар татко на своето дете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom