Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.173
Поени од реакции
4.318
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
Уште еден показател дека на Македонска земја се создава третата шќиперија...

Нормално, како се приближуваат изборите, реториката од „брачата„ ќе станува се‘ порадикална и се‘ повинствена.
Храбри воини се нека ратуваат па да им ебеме све до приштина. 20 и кусур години се закануваат со војна ако нешто не им се угоди нека повелат сега е моментот.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.378
Поени од реакции
30.610
,,, ima,,, ima i takvi,,,a koj vsashnost ja dotera do tuka cela ovaa rabota,,,
,,,go dovlechkaa penzionerot od Beograd,,,i naednash se se stori multi,,,barem da napravea smuti,,,
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.433
Поени од реакции
37.724

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.173
Поени од реакции
4.318
А кога ќе ми текне дека Мицко и компанија вложуваа надеж во овие и ќе правеа влада со нив и со Касами, за на крај да искочат бетер од ДУИ.:pos:
Добра забелешка; не ми е јасно со кој памет од ДПНЕ мислеа да коалицираат со ликови во кои по автоматизам не смее да се има доверба (доверба!???)....
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
А кога ќе ми текне дека Мицко и компанија вложуваа надеж во овие и ќе правеа влада со нив и со Касами, за на крај да искочат бетер од ДУИ.:pos:
Песна "Welcome to Albania"
Тетово "Aлбански град"
Знаме голема албанија

Ама за пусти пари ке премижи Мицко. Патриот на батерии.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.433
Поени од реакции
37.724
Добра забелешка; не ми е јасно со кој памет од ДПНЕ мислеа да коалицираат со ликови во кои по автоматизам не смее да се има доверба (доверба!???)....
Нема опција кај шипурките со која што можеш да коалицираш, затоа што ја имаат истата кауза, тоа ти е едната иста партија. Глупав е оној што верува дека има опозиција кај нив. Се знае кај нив кој е главен, бате Али, и тој што ќе каже тоа прават сите.

А Мицко шупакот, нека калкулира пак со кого ќе прави коалиција, и нека биде политички коректен. 300.000 гласови имаат, упола од нив може на улица да ги изнесе, ама не со мирни протести со свирчињата у уста и едните исти досадни говори да ги читаат од бина. Тепање бато, ако сакаш да го носиш името ВМРО не може со "упатуваме порака" тип на соопштенија и говори.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.378
Поени од реакции
30.610
,,,edinstvena rabota koja e vredna da se napravi e napushtanje na parlament i site komisii,,,dokolku sakaat da bidat vistinska opozicija,,,
,,,ushte na pochetok kazhaa deka ke bile _konstruktivna opozicija _,,,koj paradoks,,, opozicija pa ushte i konstruktivna,,,shto samo po sebe znachi deka ke sorabotuva,,,
,,,ushte od vremeto na konstituiranje koga beshe smo PDP kako partija
,,,se glasa za ustav,,,tie napushtaat sibranie
,,,se glasa za himna,zname,,,isto
,,,sharenite na koji nachin pomagaa vo soboruvanjeto na Grujo,,,so nasilstvo
,,,SDSM posle gubenjeto na izborite ni eden eban den ne vlegoa vo sobranie,,,
,,, edinstven opoziciski nachin na deluvanje i pokazhuvanje na dostoinstveno zavzemanje na stav i stavanje do znaenje deka nema pazarenje e napushtanje na parlament i site komisii
,,,so samoto vleguvanje vo parlamentot kako institucija se stavash pod kontrola na postoechkata vladeachka garnitura,,,
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.378
Поени од реакции
30.610
Screenshot_20230815-134339~2.png
,,,neshto ne sum vo tek so nastanite,,,ima li nekakva,,,bilokakva reakcija od usa ambasadorkata vo MAKEDONIJA za ovie sluchuvanja
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Прегледај го приврзокот 387696
,,,neshto ne sum vo tek so nastanite,,,ima li nekakva,,,bilokakva reakcija od usa ambasadorkata vo MAKEDONIJA za ovie sluchuvanja
Нема од неа. Ама има од БЕСА.
Порака до македонските власти за албанофобија и ширење на антиалбанска реторика.
:ајнапиво::ајнапиво::oeoeoe:

 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.433
Поени од реакции
37.724
Буквално веат знамиња каде што територијата на РМ е во склоп на Голема Албанија, и обвинуваат за албанофобија. Ова не знам дали сме во некое реално шоу па експериментираат над нас, јас друго објаснување немам. Буквално доаѓа ти се сере врз државата, нема ниедно официјално државно знаме и збори дека реакциите биле против уставни. Контрадикторност и дволичност до бесконечност.

До кога ќе глумат жртви и угненети граѓани само не знам. До кога ќе плачат по телевизии, до кога ќе провоцираат намерно и после ќе се жалат дека ги мразеле. Со ова племе нема да искочиме на крај, освен со крв. Толку.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.139
Поени од реакции
4.773
Прегледај го приврзокот 387696
,,,neshto ne sum vo tek so nastanite,,,ima li nekakva,,,bilokakva reakcija od usa ambasadorkata vo MAKEDONIJA za ovie sluchuvanja
Јас пак мислам ова е порака од Агелер кон Мицко, еве што ве очекува ако не ги изгласате уставните измени. Но госпоѓата Агелер изгледа не разбира дека на Македонците веќе им е преку глава од Албанците и ова може да има само контра ефект.
А пак комуњарското толкување е дека Курти иде да го направи ова баш за да не се гласа за Македонија да не влезе во ЕУ пред Косово затоа што они се плашат од тоа.
Буквално нашиот избор е да бидеме бугари во еу или голема албанија и конфликт. Незнам мене ова второво ми е по примамливо, барем ќе се борам за својата национална слобода и независност.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.378
Поени од реакции
30.610
Јас пак мислам ова е порака од Агелер кон Мицко, еве што ве очекува ако не ги изгласате уставните измени. Но госпоѓата Агелер изгледа не разбира дека на Македонците веќе им е преку глава од Албанците и ова може да има само контра ефект.
А пак комуњарското толкување е дека Курти иде да го направи ова баш за да не се гласа за Македонија да не влезе во ЕУ пред Косово затоа што они се плашат од тоа.
Буквално нашиот избор е да бидеме бугари во еу или голема албанија и конфликт. Незнам мене ова второво ми е по примамливо, барем ќе се борам за својата национална слобода и независност.
,,,ne e do Micko,,,poraka do site Makedonci shto vistinski ja sakaat Makedonija,,,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom