Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.207
Поени од реакции
21.935
Toa e fakt. 99.99 % od iznevervanjeto i kaj ednite i kaj drugite e od isti pricini. Ne isti za dvata pola tuku isti kaj sekoj posebno. Kaj maskite generalno nema vrska so emocii, tuku nagon, lov itn itn itn, kaj zenskite bas naprotiv obratno od kaj mazite, mora da ima emocii. E sega tuka e toj nekoj 00.01% sto delat i kaj ednite i kaj drugite, no toa e povekje statisticka greska i ne e vredno da se spomnuva. Znaci taa mazot sto ke ja opali za edna vecer oti mu se pruzilo sansa, sankerkata, koleskata od rabota na after ili tamu nekoja neznam koja ili ajde kamenjarka nekoja na patot , toj ne pravi planovi za da ja zeni, da gleda familija so nea, da se zaljubi ili neznam sto tuku onaka bas e nebitna, uste edna vo redot.
Kaj zenite i sama znaes deka ne odi toa bas taka tuku odma filmovi si pravat, si ja planirat svadbata, kolku deca ke ima, kakva boja ke bidi detskata . Nema nisto spontano tuka za razlika kako kaj mazite.
Mazot ke izneveri so polesna a ne so pouba od partnerkata posto ne mu e to bitno vo momentot.
Zenata od druga strana :toe:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.731
Поени од реакции
19.902
Toa e fakt. 99.99 % od iznevervanjeto i kaj ednite i kaj drugite e od isti pricini. Ne isti za dvata pola tuku isti kaj sekoj posebno. Kaj maskite generalno nema vrska so emocii, tuku nagon, lov itn itn itn, kaj zenskite bas naprotiv obratno od kaj mazite, mora da ima emocii. E sega tuka e toj nekoj 00.01% sto delat i kaj ednite i kaj drugite, no toa e povekje statisticka greska i ne e vredno da se spomnuva. Znaci taa mazot sto ke ja opali za edna vecer oti mu se pruzilo sansa, sankerkata, koleskata od rabota na after ili tamu nekoja neznam koja ili ajde kamenjarka nekoja na patot , toj ne pravi planovi za da ja zeni, da gleda familija so nea, da se zaljubi ili neznam sto tuku onaka bas e nebitna, uste edna vo redot.
Kaj zenite i sama znaes deka ne odi toa bas taka tuku odma filmovi si pravat, si ja planirat svadbata, kolku deca ke ima, kakva boja ke bidi detskata . Nema nisto spontano tuka za razlika kako kaj mazite.
Mazot ke izneveri so polesna a ne so pouba od partnerkata posto ne mu e to bitno vo momentot.
Zenata od druga strana :toe:
Woman’s heart is in her vagina, од ова нема поточно, жени сме емоционални битија, порано не разбираш зошто баба ми велеше под појас никако.. ете каде лежел зајакот владе :icon_lol:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.207
Поени од реакции
21.935
Woman’s heart is in her vagina, од ова нема поточно, жени сме емоционални битија, порано не разбираш зошто баба ми велеше под појас никако.. ете каде лежел зајакот владе :icon_lol:
I den denes izgleda ne razbiras :( .
Mala pomos.
Treba prvo nekoj da se pomaci za da stigni da cepni pod pojas, ne odi toa tuku taka bas kaj zenite kako kaj mazite ;) .
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
Еве ја ко алфа женка се најдов прозвана да одговорам на прашањето.
Сакам да ме буди насмеан со кафе и доручек во кревет, да е чисто и наместено дома, пред се да не префрла, да е секогаш расположен и да не е склон кон кавги и препирања, не е битен изглед и пари,но мене не ми е јасно како јас како алфа жена ќе опстанам со 30.000 денари плата во мк? Зарем не треба алфа жената да заработува бар 60.000?
otvori only fans i taka si ocajna
Автоматски споено мислење:

Немојте да се фурате дека се треба да биде по ваш памет. Заеби тие глупости „алфа“ „бета“. Слушај жени. Ако одите по его ќе се нервирате, карате, помалку секс и лоша врска. Јас слушам жени. Ама стручно ги ебам и физички и психички. Кој сака да наредува е глуп. За џабе презема одоговорност и троши енергија физичка и психичка.
ti be JD ushe li imash access do net retardinho
1692101953815.png
 
Последно уредено:

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
Не,погрешно тумачиш .... Викаш дека си алфа женка ,така ?? Значи сакаш да имаш кариера,образование и кариера.Тогаш некој мора да жртвува нешто,јас сум подготвен. Некој треба да носи пари дома,некој треба да носи храна и животни потреби. Јас сигурно не оти ризикувам мое време. Имам и јас природни потреби . Машко сум,ти си женско . Секс е природна работа,дел од врска. Барам да ме одржуваш за јас да превземам домашни обврски и твој терет за да имаш фокус на друго место . Врска е баланс и помагања,цело време е плус/минус. Деца ќе се има,мора некој да се ризикува . Ти даде приоритет на независност. Јас дадов приоритет на врска и несамотија .
Шо сакаш, да ти плаќа некој зошто ти си го жртвуваш твојот газ да седи цел ден на кауч и си ги жртвуваш твоите очи за да гледаат тв, не се родила уште таква жена на светов која ќе одговари на твоиве потреби.
А спомињаш деца, ти ќе ги родиш? И таа жртва ете ќе ја направиш грефче.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
Шо сакаш, да ти плаќа некој зошто ти си го жртвуваш твојот газ да седи цел ден на кауч и си ги жртвуваш твоите очи за да гледаат тв, не се родила уште таква жена на светов која ќе одговари на твоиве потреби.
А спомињаш деца, ти ќе ги родиш? И таа жртва ете ќе ја направиш грефче.
sakaat samo da si gi olesnat testisite a posle koj kje go nosi deteto ne ni mislat!!1
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.270
Ме мрзи да смислувам навреди.
Ако под Алфа подразбираме да имам право да одлучувам што ќе облечам денес и каде ќе одам да се шетам, тогаш да сакам да сум Алфа. Во сите денови од остатокот од мојот живот. Не ми е потребен некој мрсулко да ми одредува како јас ќе се поздравам со комшијата и дали ќе се соблакам дома со спуштени ролетни или дигнати.
Автоматски споено мислење:


Дали некаде прочита дека барам секс? Не. Зошто се најде прозван да одговараш. Сигурно не би ти платила за секс и да си последното на свет, од причина што си ми антипатичен изглед не е битен битно е тоа во душа што го носиш, а ти носиш трули коприви и комплекс на виша вредност. Програмерот имал пари, не ме смеј, се знае кој има највеќе пари денес, политичари, судии и адвокати на криминална власт, а не програмери, тоа е ситна рибица, нека не те лажат, дека со сопствен труд ќе стекнеш богатство.
Абе и јас сакам да шетам кога сакам и со која сакам,да се поздравам и помуабетам со комшивката и не само да муабетиме,туку и на кафе да и појдам.Арно ама кога си во брак Алфа понашањето носи кон сигурна пропаст на бракот.Тогаш шом е некој алфа зошто би влегувал во брак?Биди Алфа и не упропастувај му го животот на некого,па макар бил и мрсулко.
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
Не оди, ама оди кажи му на маж дека треба да се помачи..
da se pomachi za posle ti da imash podobri i podolgi orgazmi so toj shto se machi i siminja zvezdi za da go odrzuvame vo zivot cel toj fejkizam na mi se ebe a nejkam da mi vleze da ne me napraat kur*va
 
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.585
Секој добива според тоа што бара.
Ако симпатични, скромни девојчиња, коишто се природно, но и дискретно убави, ненагласени со 300 операции и корекции, ја сакаат природата, не идат по диска и не гледаат во џебот на дечкото се досадни, неинтересни за освајање, тогаш ќе се задоволи човек со својот избор. Не правам муабет за луѓе со сериозен недостаток на харизма и што не се негуваат, туку ете за убави девојки коишто немаат за цел да ја користат таа убавина да бидат центар на внимание со изгледот.
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
Секој добива според тоа што бара.
Ако симпатични, скромни девојчиња, коишто се природно, но и дискретно убави, ненагласени со 300 операции и корекции, ја сакаат природата, не идат по диска и не гледаат во џебот на дечкото се досадни, неинтересни за освајање, тогаш ќе се задоволи човек со својот избор. Не правам муабет за луѓе со сериозен недостаток на харизма и што не се негуваат, туку ете за убави девојки коишто немаат за цел да ја користат таа убавина да бидат центар на внимание со изгледот.
Убаво напишано од твоја страна ама реалноста е сосем друга, секоја чест на исклучоците кои се во ЕКСТРЕМНО малцинство
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.473
Поени од реакции
3.207
Ме интересираат жени со душа па макар биле и природно глупи..а ги избегавам оние згодни шалтеруши кои обично работат во банка со мртвило во погледот и некоја усерена современост која ја испољаваат надворешно и на таквите ми е криво и добар ден што им викам кое е чисто ради култура..
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
Ме интересираат жени со душа па макар биле и природно глупи..а ги избегавам оние згодни шалтеруши кои обично работат во банка со мртвило во погледот и некоја усерена современост која ја испољаваат надворешно и на таквите ми е криво и добар ден што им викам кое е чисто ради култура..
Се повеќе и повеќе на мажите им се интересни жени со скромен карактер, што зборуват многу малку на почеток, што не стават многу шминка и што облечат два пара фармерки цела година. Шмизлите уште малку ке ги фати криза
Автоматски споено мислење:

Зошто бивша би те деблокира на инстаграм после 5-6 месеци и ако не те додава или не ти пишува? Случајно од заеднички пријатели што ги имаме видов пост и кликнав лајк и приметив нејзин акаунт дека има дадено лајк (кога си блокиран нели не можеш видиш профајл)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom