Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
14 декември 2021
Мислења
707
Поени од реакции
2.689
Не мислев конкретно за никого ни само за темава. Пишувај си...не ти реплицирам на текстов. Најверојатно требаше да го пишам во Драга Кајгана.
Така де не ти одговара тоа што он го кажа па сега не си мислел.
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
929
Значи влегувам после неколку месеци и што да видам, ја расипавте темава, не личи на ништо повеќе, типична курвалушка стана. Не бе нема повеќе љубов ни за лек… БЉАК ИСКРЕНО
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.755
Поени од реакции
5.026
Така де не ти одговара тоа што он го кажа па сега не си мислел.
Нема везе со него само ми го спомна името. Инаку не вреди многу да се дискутира тука. Или фашисти или кретени што вреѓаат.
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.473
Поени од реакции
3.208
Значи влегувам после неколку месеци и што да видам, ја расипавте темава, не личи на ништо повеќе, типична курвалушка стана. Не бе нема повеќе љубов ни за лек… БЉАК ИСКРЕНО
Полека со тие констатации..се осеќам навреден кога го читам болдираното..
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
929
Полека со тие констатации..се осеќам навреден кога го читам болдираното..
А зошто полека со тие констатации? Само си кажувам што имам на душа, нема што да се чувтвуваш навреден… Нема повеќе ниту луѓе како луѓе, многу се променивте сите нешто, ма целиот систем се промени во нас, после коронава најверојатно или и претходно беше вака?!
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.270
Еве ја ко алфа женка се најдов прозвана да одговорам на прашањето.
Сакам да ме буди насмеан со кафе и доручек во кревет, да е чисто и наместено дома, пред се да не префрла, да е секогаш расположен и да не е склон кон кавги и препирања, не е битен изглед и пари,но мене не ми е јасно како јас како алфа жена ќе опстанам со 30.000 денари плата во мк? Зарем не треба алфа жената да заработува бар 60.000?
И шо прајш во слободно време како Алфа?Кршиш грнки им ги растураш пиперките на пазарџиите и после ги тераш да ги соберат,малтретираш панзионери по автобуси,баш ме интереси како поминува денот на една Алфа особа?Друго чудно ми е како можи една Алфа со живот исполнет со возбуда и авантура да е толку очајна???
 
Ф

Флеш

Гостин
Еве ја ко алфа женка се најдов прозвана да одговорам на прашањето.
Сакам
Дај ми само пари и да те ебам кога сакам,под услов да се одржаваш . Ќе направам се шо сакаш . Псри барам оти имам животни трошоци .Храна,облека ....
Автоматски споено мислење:

Ви чада пичките фиксно ви кажувам
Програмеров има пари на свои 23 ..... Така шо дај му само да те ебе .... Биди Кунташе.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.207
Поени од реакции
21.935
Барем вие мажите коа варате к*р ве боли совест па ич :D
Screenshot_20230814-075049_Instagram.jpg
:toe:
Автоматски споено мислење:

Значи влегувам после неколку месеци и што да видам, ја расипавте темава, не личи на ништо повеќе, типична курвалушка стана. Не бе нема повеќе љубов ни за лек… БЉАК ИСКРЕНО
Abe druze nemozis samo taka da gledas na rabotite ;)
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.473
Поени од реакции
3.208
А зошто полека со тие констатации? Само си кажувам што имам на душа, нема што да се чувтвуваш навреден… Нема повеќе ниту луѓе како луѓе, многу се променивте сите нешто, ма целиот систем се промени во нас, после коронава најверојатно или и претходно беше вака?!
Немој да ме сватиш негативно го ценам твоето мислење и 90% и во право ама ја сум останат ист и пред и после пЛандемијава..Кога се заљубувам го давам срцето цело не се штедам ако од другата страна осетам ,,потенцијал” дека може да ми одговори на тој левел..Ако осетам глумење и штедење на емоциите со ефтина манипулација а као е уклучена цело време ОН а уствари е на ОФФ одамна ја одјебувам за кратко време...
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
И шо прајш во слободно време како Алфа?Кршиш грнки им ги растураш пиперките на пазарџиите и после ги тераш да ги соберат,малтретираш панзионери по автобуси,баш ме интереси како поминува денот на една Алфа особа?Друго чудно ми е како можи една Алфа со живот исполнет со возбуда и авантура да е толку очајна???
Ме мрзи да смислувам навреди.
Ако под Алфа подразбираме да имам право да одлучувам што ќе облечам денес и каде ќе одам да се шетам, тогаш да сакам да сум Алфа. Во сите денови од остатокот од мојот живот. Не ми е потребен некој мрсулко да ми одредува како јас ќе се поздравам со комшијата и дали ќе се соблакам дома со спуштени ролетни или дигнати.
Автоматски споено мислење:

Дај ми само пари и да те ебам кога сакам,под услов да се одржаваш . Ќе направам се шо сакаш . Псри барам оти имам животни трошоци .Храна,облека ....
Автоматски споено мислење:


Програмеров има пари на свои 23 ..... Така шо дај му само да те ебе .... Биди Кунташе.
Дали некаде прочита дека барам секс? Не. Зошто се најде прозван да одговараш. Сигурно не би ти платила за секс и да си последното на свет, од причина што си ми антипатичен изглед не е битен битно е тоа во душа што го носиш, а ти носиш трули коприви и комплекс на виша вредност. Програмерот имал пари, не ме смеј, се знае кој има највеќе пари денес, политичари, судии и адвокати на криминална власт, а не програмери, тоа е ситна рибица, нека не те лажат, дека со сопствен труд ќе стекнеш богатство.
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2013
Мислења
4.194
Поени од реакции
12.782
Ме мрзи да смислувам навреди.
Ако под Алфа подразбираме да имам право да одлучувам што ќе облечам денес и каде ќе одам да се шетам, тогаш да сакам да сум Алфа. Во сите денови од остатокот од мојот живот. Не ми е потребен некој мрсулко да ми одредува како јас ќе се поздравам со комшијата и дали ќе се соблакам дома со спуштени ролетни или дигнати.
Автоматски споено мислење:


Дали некаде прочита дека барам секс? Не. Зошто се најде прозван да одговараш. Сигурно не би ти платила за секс и да си последното на свет, од причина што си ми антипатичен изглед не е битен битно е тоа во душа што го носиш, а ти носиш трули коприви и комплекс на виша вредност. Програмерот имал пари, не ме смеј, се знае кој има највеќе пари денес, политичари, судии и адвокати на криминална власт, а не програмери, тоа е ситна рибица, нека не те лажат, дека со сопствен труд ќе стекнеш богатство.
Да ти ја местам Шеќеринска, таа има грдна пара, моќ и имање?
Автоматски споено мислење:

Шо си ги ококорила очите, можи и пол ќе смени за тебе...
 
Последно уредено:
Ф

Флеш

Гостин
Сигурно не би ти платила за секс
Не,погрешно тумачиш .... Викаш дека си алфа женка ,така ?? Значи сакаш да имаш кариера,образование и кариера.Тогаш некој мора да жртвува нешто,јас сум подготвен. Некој треба да носи пари дома,некој треба да носи храна и животни потреби. Јас сигурно не оти ризикувам мое време. Имам и јас природни потреби . Машко сум,ти си женско . Секс е природна работа,дел од врска. Барам да ме одржуваш за јас да превземам домашни обврски и твој терет за да имаш фокус на друго место . Врска е баланс и помагања,цело време е плус/минус. Деца ќе се има,мора некој да се ризикува . Ти даде приоритет на независност. Јас дадов приоритет на врска и несамотија .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom