Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
25 јуни 2021
Мислења
145
Поени од реакции
300
Intervju 15.12.2020., polozitelno pre dve nedelje, da li se do kraja godine potpisuje ukaz mozda!? Pozdrav za grupu.
Mozno e za tebe , oktomvri -noemvri. Poslednive nekolku meseci, poslednata nedela od mesecot ima ukazi. Sega vo juli pominaa onie so polozitelno od mart i april .
 
Член од
19 март 2023
Мислења
4
Поени од реакции
3
Od april mesec sum na vraten od finalna na ""Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване"" so broj 13..../ 2021 , ke ima li nekakov aber znae li nekoj nesto??
 
Член од
13 октомври 2021
Мислења
11
Поени од реакции
7
може некој да ја испрати Молбата да дополнителни документи неможам да ја најдам? И дали некој има пробано фотокопија од новиот пасош по е-маил да ја испрати и да му ја прифатат?
 
Член од
21 ноември 2021
Мислења
51
Поени од реакции
49
може некој да ја испрати Молбата да дополнителни документи неможам да ја најдам? И дали некој има пробано фотокопија од новиот пасош по е-маил да ја испрати и да му ја прифатат?
Даваат образец на шалтер кога ќе отидеш
 

bo1

Член од
27 февруари 2017
Мислења
60
Поени од реакции
143
може некој да ја испрати Молбата да дополнителни документи неможам да ја најдам? И дали некој има пробано фотокопија од новиот пасош по е-маил да ја испрати и да му ја прифатат?
Јас имам ваков пример Можеби ќе треба да наведете друго што Ви бараат ( пр. податоци од родител )
 

Attachments

Член од
6 мај 2015
Мислења
10
Поени од реакции
1
Здраво
Имам указ и сакам сам да ја продолжам постапката.
Имам прашање за адреса. Која адреса треба да ја наведам во бг. Се плаќа и колку?
 
Член од
5 јуни 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Што значи ова дали може да се достават дополнителни документи сеуште?
С'вет'т по гражданство не е уважил молбата Не е удостоверено изп'лнението на § 2, т. 1 от ДР на ЗБГ.
 
Член од
21 ноември 2021
Мислења
51
Поени од реакции
49
Што значи ова дали може да се достават дополнителни документи сеуште?
С'вет'т по гражданство не е уважил молбата Не е удостоверено изп'лнението на § 2, т. 1 от ДР на ЗБГ.
Одбиена ти е молбата, треба повторно одново да се почне процедурата.
Преведено, немаш докажано дека имаш предок бугарин
 
Член од
5 јуни 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Што значи ова дали може да се достават дополнителни документи сеуште?
С'вет'т по гражданство не е уважил молбата Не е удостоверено изп'лнението на § 2, т. 1 от ДР на ЗБГ.
Прашањето е дали доколку најдам документи можам да ги доставам или нема начин зошто е одбиено барањето
 

Kajgana Shop

На врв Bottom