Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.488
Поени од реакции
2.570
Зошто пишуваш во множина, ако си ти за голема Албанија тогаш така и напиши, а немој да пишуваш и за останатите ниту знаеш за кого се ниту ти дале овластување во нивно име да пишуваш глупости.
И повторно, ако твоите политички елити се за Арнаутистан моите се за Македонија!
Кој се тие? Мицковистите во ДПМНЕ? Што збираа над 100к потписи за да не се прави местениот попис, за после некое време да речат пупу ова не важи ајде попишувајте се. За нив ми кажуваш? Или за СДСМ што донесоа двојазичност на цела држава?
За кои елити зборуваш?
 

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
340
Поени од реакции
502
Треба малку и од позитивна страна да се гледа на политичките случувања,песимизмот го урива духот и надежта за подобро утре.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.102
Поени од реакции
4.883
Кој се тие? Мицковистите во ДПМНЕ? Што збираа над 100к потписи за да не се прави местениот попис, за после некое време да речат пупу ова не важи ајде попишувајте се. За нив ми кажуваш? Или за СДСМ што донесоа двојазичност на цела држава?
За кои елити зборуваш?
:pos:
мислам на Црпе, Таче и Кокаиновски и екипата им.
:pos:

Кога сте веќе толку упорни мислам на Цуцуловски и таквите како него!
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.442
Поени од реакции
36.366
E добро де. Јас правев од тие новокомпонираните ДНК анализи, и имам еден куп пуновци преселени во САД и Западна Европа (многу повеќе луѓе од таму прават) како 4ти+ братучеди. Уствари вака изгледа тоа:

Е сега, веројатно со Пуно би се карале дали мој дедо имал нешто со некоја негова баба, како што би тврдел јас. Или моја баба со негов дедо, како што веројатно би тврдел тој. Иако, веројатно и двете се точни.

Ама тоа нема врска со идентитет. Генетика не е исто со идентитет. Ама ако земеш во предвид колку бевме пасивни и затворени кога беа идентитетските дискусии во прашање, заслужуваме ли поинаку од УЧК да ни го дефинира идентитетот?
Охоо твоиве правеле унга бунга со Љунгите на времето а? :LOL:
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.608
Не е официјално побарано ама така се збори нешто од колегиве дека во иднина е можно.
Се работи за мала партија, нема да ја именувам.
Не е битно тоа, прашањето ми беше како да излезам од истата бидејќи и онака не ме интересира партија никогаш не сум ни бил во нејзиното седиште, станав член пред неколку години само колку на другаров да му завршам работа.
Изјава на нотар, носиш впартија копија и чао.

Мада толку замарање заради тоа што некој таму на посао кажал како ќе ве проверувале дрн дрн... не. Прво, не смеат, второ нема да се деси.
 
Член од
24 август 2017
Мислења
390
Поени од реакции
912

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.173
Поени од реакции
4.318
Ова е само показател, еден од многуте, дека „брачата„ не запираат во реализацијата на Гранде Шќиперија, небитно што на ТВ можат да глумат млади невести...

Октако почнаа да ги окупираат државните институции, веќе никој ништо не им може и не ги чепка дури и по службена должност.
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2017
Мислења
390
Поени од реакции
912
Ne e bitno zelkine0 so praet, bitno e sho nie dozvolivme se to da se prajt,ova so ulicava e najmal problem, najgolemiot e sho oni veke ja poseduvaat najverojatno I pola Makedonska zemja na tapia, so dozvolivme da go zemet I KitGo I Kvantaski, I Skopsi Saem( eastgate) I CityMall I Soravia a najverojatno doprva I ZanMitrev I Tinex, sho cela gradezna mafija e nivna I sho Im plakame smetki, sho dozvolivme albanizacija i bezbroj drugi primeri, ednostavno nie dozvolivme da sme podstanari vo svoja kuka, ne se bitni ni tatarine sho se pisime blgarcina , ne se krivi ni sho pregovarame vo 21 vek kako se osekame I rasprodavame ona sho e nase, ne se bitni ni grcine sho I posle site ponizvejna degradiranja I sho use ne od niv pak cekame po 2 3 sati na granica za da im razvivame turizam, ne se krivi ni Branko ni Grujo ni tamo nekoj zajak, krivi sme si nie sami sekoj eden od nas ne zavisno koj od koja partija e ili od koj grad selo ednostavno potfrlivme kako kolektiv kako narod ili so drugi zboroj ne zasluzvime da sme Makedonci jebesh go
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.173
Поени од реакции
4.318
Ne e bitno zelkine0 so praet, bitno e sho nie dozvolivme se to da se prajt,ova so ulicava e najmal problem, najgolemiot e sho oni veke ja poseduvaat najverojatno I pola Makedonska zemja na tapia, so dozvolivme da go zemet I KitGo I Kvantaski, I Skopsi Saem( eastgate) I CityMall I Soravia a najverojatno doprva I ZanMitrev I Tinex, sho cela gradezna mafija e nivna I sho Im plakame smetki, sho dozvolivme albanizacija i bezbroj drugi primeri, ednostavno nie dozvolivme da sme podstanari vo svoja kuka, ne se bitni ni tatarine sho se pisime blgarcina , ne se krivi ni sho pregovarame vo 21 vek kako se osekame I rasprodavame ona sho e nase, ne se bitni ni grcine sho I posle site ponizvejna degradiranja I sho use ne od niv pak cekame po 2 3 sati na granica za da im razvivame turizam, ne se krivi ni Branko ni Grujo ni tamo nekoj zajak, krivi sme si nie sami sekoj eden od nas ne zavisno koj od koja partija e ili od koj grad selo ednostavno potfrlivme kako kolektiv kako narod ili so drugi zboroj ne zasluzvime da sme Makedonci jebesh go
Начелно си во право; кривицата за инфилтрацијата на „брачата„ во сите делови од државата и општството е пред се‘ Македонска (од Македонците), ама да не заборавиме дека вината најмногу паѓа на грбот на тие (Македонци) кои од позиција на власт и моќ, допуштија да се случи вакво нешто, дури и ако тоа допуштање е изведено под притисоците од белосветскиве хохштаплери и амбасадори...неповратно се губи македонштината и наликуваме на непрепознатлива збирштина, во која домаќинот (носителот на државноста и името од државата) е потиснат на својата земја.
 
Член од
6 април 2018
Мислења
104
Поени од реакции
89

Доаѓаат избори
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.173
Поени од реакции
4.318

Доаѓаат избори
...а „нашите„ треба да се “ухлебат„ на државна плата...што е сигурно, сигурно е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom