Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.334
Поени од реакции
81.593
Е што, тебе да не те промаши?
Ја веќе сум Бугарин по раѓање. (исто така сум и Македонец, Црногорец, Србин, Унгарец, а puno ќе ти каже и Албанец дека сум и Унгарец, а плус веројатно сум и Саксонец. Ова без заебанции, многу сум мешан). Не ми треба мене УЧК да ме побугарчи. Вие сте неспосони самите да се побугарите, па САД мораше Албанците да ги впрегне.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Ја веќе сум Бугарин по раѓање. (исто така сум и Македонец, Црногорец, Србин, Унгарец, а puno ќе ти каже и Албанец дека сум и Унгарец, а плус веројатно сум и Саксонец. Ова без заебанции, многу сум мешан). Не ми треба мене УЧК да ме побугарчи. Вие сте неспосони самите да се побугарите, па САД мораше Албанците да ги впрегне.
E добро де. Јас правев од тие новокомпонираните ДНК анализи, и имам еден куп пуновци преселени во САД и Западна Европа (многу повеќе луѓе од таму прават) како 4ти+ братучеди. Уствари вака изгледа тоа:

Е сега, веројатно со Пуно би се карале дали мој дедо имал нешто со некоја негова баба, како што би тврдел јас. Или моја баба со негов дедо, како што веројатно би тврдел тој. Иако, веројатно и двете се точни.

Ама тоа нема врска со идентитет. Генетика не е исто со идентитет. Ама ако земеш во предвид колку бевме пасивни и затворени кога беа идентитетските дискусии во прашање, заслужуваме ли поинаку од УЧК да ни го дефинира идентитетот?
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.878
Поени од реакции
23.772
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Да ме извиниш ама не е убаво така да го клеветиш човекот кој тоа не би го кажал ни за себе, а камо ли за тебе.
Го упропасти човекот, го разбуди... Кај и да е ќе стане најголем воукер на форумов.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.878
Поени од реакции
23.772
Го упропасти човекот, го разбуди... Кај и да е ќе стане најголем воукер на форумов.
Најболното за мене во сево ова е што и во Србољуб ќе се прекрсти, и крст ќе истетовира, и во Ташмаруништа со Мицко на Илинден ќе оди, само со мене нема да седне на свинско и да летаме орли на Скендербег. :(
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Најболното за мене во сево ова е што и во Србољуб ќе се прекрсти, и крст ќе истетовира, и во Ташмаруништа со Мицко на Илинден ќе оди, само со мене нема да седне на свинско и да летаме орли на Скендербег. :(
Епа има создадено предрасуди дека ќе го зезаш. Мисли дека не знаеш да леташ орли.

Јас можам само да кажам дека тоа не е точно, и дека го лажеш за свинско. Кај се јаде свинско на овие температури?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.334
Поени од реакции
81.593
Да ме извиниш ама не е убаво така да го клеветиш човекот кој тоа не би го кажал ни за себе, а камо ли за тебе.
не. не. не.

моја грешка

Требаше да пишам дека он ќе каже дека сум Албанец, а ја сум плус и Унгарец.

(штавише, он и има пишано дека сум Албанец, ако сакаш ќе го најдам тоа)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.878
Поени од реакции
23.772
Епа има создадено предрасуди дека ќе го зезаш. Мисли дека не знаеш да леташ орли.

Јас можам само да кажам дека тоа не е точно, и дека го лажеш за свинско. Кај се јаде свинско на овие температури?
Орли летам 7 класи подобро од врховниот командант кој како што може да се види на линкот подолу како и на видеото од 20та секунда натаму е жив срам по тоа прашање:



А за свинско е најмал проблем да се најде. И да не се најде, палам колата и го носам во Лесковац каде што е со закон забрането да НЕ се јаде свинско на било какви температури. Само да сака.

не. не. не.

моја грешка

Требаше да пишам дека он ќе каже дека сум Албанец, а ја сум плус и Унгарец.

(штавише, он и има пишано дека сум Албанец, ако сакаш ќе го најдам тоа)
Знам, ама не може он да не е, а ти да си.
 
Ф

Флеш

Гостин
E добро де. Јас правев од тие новокомпонираните ДНК анализи, и имам еден куп пуновци преселени во САД и Западна Европа (многу повеќе луѓе од таму прават) како 4ти+ братучеди. Уствари вака изгледа тоа:

Е сега, веројатно со Пуно би се карале дали мој дедо имал нешто со некоја негова баба, како што би тврдел јас. Или моја баба со негов дедо, како што веројатно би тврдел тој. Иако, веројатно и двете се точни.

Ама тоа нема врска со идентитет. Генетика не е исто со идентитет. Ама ако земеш во предвид колку бевме пасивни и затворени кога беа идентитетските дискусии во прашање, заслужуваме ли поинаку од УЧК да ни го дефинира идентитетот?
15 посто Грк



Screenshot_2023-08-07-18-39-04-606_air.com.myheritage.mobile.png Screenshot_2023-08-07-18-39-26-219_air.com.myheritage.mobile.png
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.477
Поени од реакции
47.459
Кај ги праите тестовиве. Како иде таа постапка, кажете да се проверам и ја.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Кај ги праите тестовиве. Како иде таа постапка, кажете да се проверам и ја.
DNA Genetic Testing For Ancestry & Traits - 23andMe International

Овој е тој што го направив јас, ама сите се слични. Е сега, во цена е вклучена и поштарина, да станува збор за нормална држава. Од тука, ќе те фати ѓавол и пол по ДХЛ. Затоа најдобро кога ќе одиш на шетање негде по западот, да го направиш таму.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.128
Поени од реакции
15.079
Почело је....тоа што и врапците го знаеја...

Билјали: Со кочењето на уставните промени и хистеријата поради лажната „бугаризација“ и „бугарскиот диктат“ Македонија ќе се распадне!

 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.839
Поени од реакции
6.978

Време е песнава да се препее, но овој пат со различни сцени и ликови. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom