Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    697

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.452
Поени од реакции
22.398
Самите руси кажаа дека еден дрон собориле, а два супресирале со електронско попречување. (види кај рибар)
Тој што мавнал во зградите е попречуван електронски, затоа и не ја удрил воената цел.
Сега тероризам е или не?
Vo slucajot ne, no posto ne pratam bas, a sto bilo voenata cel ustvari?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.815
Поени од реакции
23.641
Ти глуп си и не ја разбираш пораката или така се правиш?
Векот трае 100 години
Не поминал ни четвртина, на 23та година сме (ради информација денес е 30.07.2023)
Како можеш да одбереш на 23тата година кој ќе биде најголем во векот?
do sega be klintone.... se bira do momentov, ni jas ni ti ke bideme zivi za 2101 da go diskutirame toa. ovie 23 god osven putin ubavo kaza @Bafra edina konkirencija mu e chi dzinping ili eventualno narenda modi od india. nema zapadnjacki politicar a da ne ispadnal gubre, duri i merkel ispadna deka bila obicen lazov i gubre sto ete ja napravila germanija zavisna na eftini ruski energensi...
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.322
Од 6 и 40 сум под гас денеска инаку северџовците ќе имаа одличен одговор одвај притискам буквите по пола ги грешавам, таму утре задутре убаво ќе и одговорам на одродените и препородените и клинтон што се праве експерт ама ти е еден обичен северџан кој му е битно русија да прооадне оти животот му зависи од тоа.

Е да не дрндат северџовци дека и претходно сум бил пијан, од претходниот петок се немам опиено.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.775
Поени од реакции
8.417
Кажи го де кој е тој поголем лидер од Путин?

Бајден Макрон... Таче, кој?
Автоматски споено мислење:
Лукашенко е далеку подобар лидер од Путин ако се земе генерално состојбата на Русија и Белорусија.

А искрено и Ердоган не е толку лош со оглед со колку лоши карти игра и од колку катастрофални ситуации успеа да се извади. Али еднаш ako не успее да се извади има да ги закопа и економски и социјално.

На Иран раководството е каде каде подобро, посебно кога ќе видиш од која точка тргнаа а каде се сега.
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2008
Мислења
10.758
Поени од реакции
12.051
Оправдан одговор, човекот никогаш не воведе ама баш никакви карантини, полициски часови, задолжително носење на маски, задолжително боцкање со неиспитани биохемиски супстанци за сопствените белоруски сонародници.

А на 9 мај 2020 му откри на Владимир Путин дека не постои здравствен ризик од славење на Денот на победата над фашизмот за време на пЛандемија.

 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.355
Поени од реакции
6.938
Имаше некој од странцине на украиска страна, у интервју кажуваше дека токи-вокито не им работело на 100 метри оддалеченост. Мислам оној ирецон на Скај беше.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
Негов проблем, јас те прашав за овој дедото, полковник Даглас Мекгрегор.

Како ти делуваат неговите ставови, држат вода, не држат ?
Не сум го следел доволно за да го оценам, извини што немам одговор.
Ако имам време ќе ѕирнам па ќе те тагнам, баш ме интересира сега оти спомна.
Автоматски споено мислење:

Vo slucajot ne, no posto ne pratam bas, a sto bilo voenata cel ustvari?
Прашај го Буданов. Моја претпоставка е дека има многу воени цели околу Москва.
Автоматски споено мислење:

do sega be klintone.... se bira do momentov, ni jas ni ti ke bideme zivi za 2101 da go diskutirame toa. ovie 23 god osven putin ubavo kaza @Bafra edina konkirencija mu e chi dzinping ili eventualno narenda modi od india. nema zapadnjacki politicar a da ne ispadnal gubre, duri i merkel ispadna deka bila obicen lazov i gubre sto ete ja napravila germanija zavisna na eftini ruski energensi...
Следи го муабетот, не беше така формулирано
 
Последно уредено:

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.693
Поени од реакции
5.372
А луѓе гинат а,кога се работи за Москва така ли? А во Киев,Днипро,Херсон,Краматорск,Лавов не гинат а? Ќутавелаа тогаш..
Гранатираат породилиште,грешка било се дешава..Гранатираат станбена зграда..војска се криела..Гранатираат трговски центри..бази биле.
Ај не кењај бе.
Море полуписмено тркало, оди прочитај го постот што го пишав, и протумачи што пишав, па после просеравај се по темиве. Ако немаш капацитет да сфаќаш тогаш дај некој денар ќе те описменам..
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
Ок во овие почетни 23 години кој е поголем лидер од Путин?
161126-fidel-in-2007-0459.jpg
Автоматски споено мислење:

Од 6 и 40 сум под гас денеска инаку северџовците ќе имаа одличен одговор одвај притискам буквите по пола ги грешавам, таму утре задутре убаво ќе и одговорам на одродените и препородените и клинтон што се праве експерт ама ти е еден обичен северџан кој му е битно русија да прооадне оти животот му зависи од тоа.

Е да не дрндат северџовци дека и претходно сум бил пијан, од претходниот петок се немам опиено.
Остана ли расолница од зимото? Отрезни полека ама пази да не претераш да се испосериш!!!
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.547
Поени од реакции
12.435

Многу сериозна тема. Ама нели пошто Западњачки начин на бизнис во прашање Сурогатство ќе биде оправданието. Трговија со луѓе нема да биде споменато. Тие институтите за демократија, човечки права.На годишен одмор се кога ова станува збор нели. Зафатени се со храмот во Одеса и со Буча.


Дно. Џган. Како да ги објаснам. И подржувачите исто така.

Вашингтон, Брисел и НАТО преку Косово и херојот нивни Рамуш бизниси си тераа, ама нели пошто НАТО. Нема гајле.


Моралниот компас ви е у курац отиден драга нафо екипица тука.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.452
Поени од реакции
22.398
Прашај го Буданов. Моја претпоставка е дека има многу воени цели околу Москва.
Vekje kazav deka ni pratam, ni se zamaram nesto posebno okolu toa. Sigurno ima, ne velam ne, sepak toa e Moskva, no isto pamtam na pocetokot na intervencijata kako ukraincite gi stacioniraat svoite voeni postrojki bas vo gusto naseleni podracja, pomegju gradinki, ucilista ,bolnici, zgradi itn itn. Dali togas ako nastrada gradinkata ili ucilisteto bi go smetal za voeno zlostorstvo ili akt na terorizam od strana na Rusite. Isto imase eden kup snimki za granatiranje na civilno naselenie, znaci ne rasipani ili blokirani raketi, tuku cisto artilerisko oruzje.
Imase i snimki od sami Ukrainci kade ladnokrvno strelaat zarobeni i predadeni neprijatelski vojnici so krenati race, razoruzani. Snimki kade se izzivuvaat, krvnicki gi macat, im gi vadat ocite i sto li uste ne. Zborot mi e niti im e prv pat niti posleden, niti im e toa nesto tugjo i nepoznato na Ukraincite da koristat ajde da gi narecam isis taktiki na vojuvanje, pa od tamu voopsto i ne bi me cudelo celta voopsto da ne bila voen objekt tuku civilen ili kaj ke mani mani, bitno da pogodi nesto.
Ti sigurno pratis mnogu povekje od mene i siguren sum deka si zapoznsen so vakvite grozotii od strana na Ukraincite pa bas me interesira kako gledas to na tie akcii od ukrainska strana i sto te pravi tolku siguren deka i sega ne se rabotelo za takov slucaj.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.547
Поени од реакции
12.435
Патетики.

Веќе познат патерн. Август. Септември. Две-три недели. А резултатите се многу видливи на терен. Над 500 возила демолирани откако е започната офанзивата. И освен ударите по цивилна инфрадтруктура ништо позначајно не демонстрираа. Али ете видиш трансџендерите ааааа види да видат тие во Москва како е кога ќе те нападнат со дронови. Аааа еве гледаш Путин готов е приказните. Да да драги гледачи. Овие цело пристаниште им го затворија во Одеса и Миколаев. Им ставија канцел на Црното море за Киев. Али аааа ете Путин готов е :D Сега ќе се побунат против него во Москва приказните.

Нула успех на воен или било каков план. Ако успехот им е залутана с200 ракета во Тагнарок или напад на Москва Сити. Ондак треба да преформулира поимот воен успех.

Ќе пишам дека обидиве за напад на цивилни мети се по грешка на бандите на Бајден. Иако сите знаеме дека се намерни обиди од очај да демонстрираат некој успех за својата јавност и западната публика.

Да нема после квичење кога ќе има раскостување на некој хотел во Ливов :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom