Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
Бугаризмот лошо ти влијае на интелектот.
Викаш :lolzz: :tapp: :LOL: ? Ај твојот интелект да го видиме, ништо не ме изненадува у оваа група веќе.

Одговори, како го толкуваш тоа што Кузман Шапкарев има еден куп книги напишано за бугарштина у Македонија ?

Дали тој бил Бугарин според тебе ?
Дали ширел пропаганда ?
Дали му го испрале мозокот ?


Апасиев за претседател !!!
Груевски малку беше за вакви ботови, заслужуваат поголема мизерија.
Автоматски споено мислење:

Погледнете како од петни жили вади сомнителни линкови само да “докаже” како Македонците се Бугари,
Сонце во твоите руси коси, кај се бе тие сомнителни линкови :vozbud::tapp::icon_lol: ?
Ај кажи кој ти беше сомнителен, не вака на празно. За да знаеме дека не лупеташ глупости.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.177
Поени од реакции
4.321
Од дедовци што се бореле, ваква понизна накот не може да излезе.
Дедовците само лапале бенефиции со помош на измислени сведоци, така да, биди сигурен дека не се вртат во ништо. Кој преварил, тој товарил.
...што му доаѓа нешто како „носител на партизанска споменица од 1978-мата„, а може се‘ уште да се (живи!) членови на сојузот борците на Македонија...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.069
Поени од реакции
8.636
Викаш :lolzz: :tapp: :LOL: ? Ај твојот интелект да го видиме, ништо не ме изненадува у оваа група веќе.

Одговори, како го толкуваш тоа што Кузман Шапкарев има еден куп книги напишано за бугарштина у Македонија ?

Дали тој бил Бугарин според тебе ?
Дали ширел пропаганда ?
Дали му го испрале мозокот ?


Апасиев за претседател !!!
Груевски малку беше за вакви ботови, заслужуваат поголема мизерија.
Автоматски споено мислење:



Сонце во твоите руси коси, кај се бе тие сомнителни линкови :vozbud::tapp::icon_lol: ?
Ај кажи кој ти беше сомнителен, не вака на празно. За да знаеме дека не лупеташ глупости.
Ќе ти одговорам детално, само кажи кои се тие ваши братучеди тргнати од Волга.
Зошто се срамиш од нив?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.185
Поени од реакции
85.739
Наводно едниот пратеник што е од партијата на Турците (што е во коалиција со СДС) нема да гласа за уставните измени.
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
Ќе ти одговорам детално, само кажи кои се тие ваши братучеди тргнати од Волга.
Зошто се срамиш од нив?
Лол, глеаш :lolzz: ? Вака е секад. @PROROKOT Барем се труди да анализира, така и треба да се разговара за овие прашања.

Вие другите, освен што лупате ништо друго не правите во групава.

Одговори детално, не поставувај на прашање глупи прашања со кои евидентно е дека немаш одговор на ова прашање што е многу побитно за историографијата отколку братучеди, волга, татари и сите други глупости што си ги читал.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.177
Поени од реакции
4.321
Овие уставни измени треба да се случат за да не влеземе во голема политичка криза.
Политичката криза во „севернава„ веќе трае, уште од мај 2017-тата, со инсталирањето на партии кои не победија на избори, ама не ти кажале...

Туку ајде, според твојатата визионерска слобода, како би „изгледала„ таа „голема политичка криза„, кога „севернава„ тоне веќе 7-ма година, ги проби сите дна и се наоѓа во „слободен пад„?...
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
Наводно едниот пратеник што е од партијата на Турците (што е во коалиција со СДС) нема да гласа за уставните измени.
Хахахха, затоа пак, ќе гласаат други 20 од дпмне :lolzz:, Ќе изгурка некако, да не му се секираш ти боту, свиркај си.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.069
Поени од реакции
8.636
Лол, глеаш :lolzz: ? Вака е секад. @PROROKOT Барем се труди да анализира, така и треба да се разговара за овие прашања.

Вие другите, освен што лупате ништо друго не правите во групава.

Одговори детално, не поставувај на прашање глупи прашања со кои евидентно е дека немаш одговор на ова прашање што е многу побитно за историографијата отколку братучеди, волга, татари и сите други глупости што си ги читал.
Как'в Б'лгарин си ти бре, кога ни братушките од Волга не си ги знаеш?

Или ти рекол дека некој дека си Бугарин, и ти се се фатил за тоа како пијан за плот?

Ставовите на врвните бугарски историчари и членови на БАН за тебе се глупостите што сум ги читал?
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.102
Поени од реакции
4.883
...буквално почна да чита комунистичка пропаганда за Цар Самоил во Бугарија и цензусот од 56та кога Коминтерната ја притиснала Бугарија да ги пише сите од Пиринска Македонија за Македонци. :lolzz: :facepalm: :LOL:

Настан, за кој има архивски податоци дека бил направен на сила од 46та натаму.
“Бугаринот кога ќе го стиснеш газ дава, кога ќе го отпуштиш газ бара“ - Стефан Влахов-Мицов за бугарската “културна“ матрица.
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
“Бугаринот кога ќе го стиснеш газ дава, кога ќе го отпуштиш газ бара“ - Стефан Влахов-Мицов за бугарската “културна“ матрица.
Ја па викам зашто си толку мутав, тој влахов мицов да ти го цитирал. :bravobe:

Епа нема спас.

Апасиев да биде премиер!!! Само така за вас.
Автоматски споено мислење:


Как'в Б'лгарин си ти бре, кога ни братушките од Волга не си ги знаеш?

Или ти рекол дека некој дека си Бугарин, и ти се се фатил за тоа како пијан за плот?

Ставовите на врвните бугарски историчари и членови на БАН за тебе се глупостите што сум ги читал?
Види го уште избегнуваааа, :lolzz::icon_lol::LOL:. Очај, не бива :LOL:.

Прашањето те чека.
Тоа што сакаш да го избегнеш, тоа само кажува колку си во заблуда цело време. Кај мене тие маневри нема да ти поминат, бидејќи подобар дебатер сум од тебе.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.069
Поени од реакции
8.636
Последно уредено:

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.177
Поени од реакции
4.321
Или ти рекол дека некој дека си Бугарин, и ти се се фатил за тоа како пијан за плот?
Да, тоа е логиката по која дотичниот член вади заклучоци, по начелото „здраво за готово„.

Пример; Гоце (Делчев) бил Бугар. Зашто? Затоа што се изјаснил за „Бугар„. Притоа, небитно е кои му се/биле родителите или другите претци, односно дали и неговите претци биле по род Бугари, или тој (Гоце...) е прворазбуденот кој се сетил дека е Бугар, небитно што не е ниту роден на тогашна Бугарска земја, ниту меѓу други Бугари...
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.069
Поени од реакции
8.636
Прашањето те чека.
Тоа што сакаш да го избегнеш, тоа само кажува колку си во заблуда цело време. Кај мене тие маневри нема да ти поминат, бидејќи подобар дебатер сум од тебе.
Велиш овие двајца се глупаци и илузионисти, а само ти си паметен?

1690302139170.png
1690302172121.png
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.030
Поени од реакции
7.406
Кај мене тие маневри нема да ти поминат, бидејќи подобар дебатер сум од тебе.
Тоа што те бива со игра на зборови, нема врска со вистината, така да бате, аман доста не бранеше.
Ти се изнаредија неколку членови и со факти, време е со Холидебарца да подзамиете устите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom