Мајсторска работа

Член од
27 мај 2018
Мислења
862
Поени од реакции
1.492
Ајде сефте и од мене да отворам една тема.
Темата ја отварам да си пишете сите маки пофалби, позитини или негативни искуства со мајстори што ви вршеле било каква работа.
П.с. јас сум еден од нив ( водоводџија ) па би било интересно што мислат др за мајсторите.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.752
Поени од реакции
6.376
Ајде сефте и од мене да отворам една тема.
Темата ја отварам да си пишете сите маки пофалби, позитини или негативни искуства со мајстори што ви вршеле било каква работа.
П.с. јас сум еден од нив ( водоводџија ) па би било интересно што мислат др за мајсторите.
Се најлошо, ни еден што ми дојде не заврши работа како што треба вклучувајќи го и водовоџијата.

Само пари сакаат да земат, ти наплаќа дневница а работи 2-3 саати па бега на друо место и таму да земе дневница. Башка никој не си ја знае работата како што треба сите учени приучени никој поима нема реално.

Користат ситуација што се помалку ги има, сите бегаат за Германија/Европа и цени качуваат до плафон а ништо не работат и поима немаат.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.178
Поени од реакции
2.852
Знам дека мајсторите - градежниците последниве 2-3 години се преценале некако...

Дневница 3.000 денари и плус едно аргатско пиво од литар и пол...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.065
Поени од реакции
41.352
ја сум се откажал од "majstori". Све сам средувам што можам по дома. Не дај боже да ми притребаат некогаш. Најголем дел тешки хоштаплери се.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.618
Поени од реакции
7.245
Vo prilep ima otprilika 10 asolni majstori od site profess zaedno.
AMA na sekoj metar ima Majstorski Rabotiolnici, Vodovodjii, elektricari..........

Se drugo e EBI VETER drmoserec do drmoserec.

Posledniot , poshto ne mozhese da go najdi dojdovniot kabel mi veli " Da go ebam dosta ti e struja vo dve sobi ovie dveve drugive mozhat i bez struja, ti i onaka si stalno stranstvo".

Mu dadov Pivo da se oladi i mu ja registrirav vizata za niz vrata.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.367
Поени од реакции
17.481
Kolku sto slusam od luge periodov, nema asalen majstor za klima za kola, vo Skopje.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.175
Поени од реакции
2.112
Kolku sto slusam od luge periodov, nema asalen majstor za klima za kola, vo Skopje.
има еден добар дечко карши бриколаж дијагонално од тинекс на семафорите, мене ми ја средуваше, задоволен сум. Иначе мајсториве се катастрофа а се прецениле до максимум, бај д веј ми треба мајстор за плочки, ама некој стварно добар?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.226
Поени од реакции
36.997
maxresdefault (5).jpg

...подниот одвод во купатилото направен фушерајски не знам дали воопшто има некој пад кон него, важно водата кружи околу само во сифонот не влегува, ми иде да ја скршам плочата каде е сифонот,
нешто слично како уличните канализации кога се поплавува околу.

odvod-kisnica-antigradnja-feat.jpg
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.309
Поени од реакции
8.848
Јас им давам подршка на мајсторите да дерат и ебат колку што можат повеќе, дојдоа и нивните 5 минути, нека ебаваат и нека не вадат. Долго време беа понижени од бескорисни лузери сега нека уживаат.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.618
Поени од реакции
7.245
Јас им давам подршка на мајсторите да дерат и ебат колку што можат повеќе, дојдоа и нивните 5 минути, нека ебаваат и нека не вадат. Долго време беа понижени од бескорисни лузери сега нека уживаат.
Koja glupost!

Nikoj Majstor ne bil ponizhen i ne e ponizhen.Ponizheni se takanarecenite majstori sto cule a ne razbrale!
Drmsoserci, ligushi i slicni majstori kupil 2 Alati i se pravat doktori na nauki.

I koj mozhi da ponizhi majstor? Ti kazhuva tolku mi cini rabotata i ako ti pasuva bujrum ako ne krshi glavata i baraj si drug!

I jas sum rabotel kako " Majstor" i sekade sum bil precekan ljubezno, so kafe, sokce, nekade i slatko i toa vo 90tite a ne pa sega.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.309
Поени од реакции
8.848
Koja glupost!

Nikoj Majstor ne bil ponizhen i ne e ponizhen.Ponizheni se takanarecenite majstori sto cule a ne razbrale!
Drmsoserci, ligushi i slicni majstori kupil 2 Alati i se pravat doktori na nauki.

I koj mozhi da ponizhi majstor? Ti kazhuva tolku mi cini rabotata i ako ti pasuva bujrum ako ne krshi glavata i baraj si drug!

I jas sum rabotel kako " Majstor" i sekade sum bil precekan ljubezno, so kafe, sokce, nekade i slatko i toa vo 90tite a ne pa sega.
не е глупост, ти така мислиш, врати се пред некој 20тина години ќе видиш дали не беа понижени, имаше и тема тука на кајганава пред 10-15 тина години ( да не барам сега кога точно), ќе видиш какви беа мислењата, форумиџии тука лупаа глупости дека ако работеле како мајстори не ќе можеле женска да фатат, повеќе ги ценеа вошкарите што работеа продавачи во некој посран бутик за 6000 денари со кој можеа само газот да го избришат.

Да сега не можеш да понижиш, друго време е, јас зборувам за некое минато.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.618
Поени од реакции
7.245
не е глупост, ти така мислиш, врати се пред некој 20тина години ќе видиш дали не беа понижени, имаше и тема тука на кајганава пред 10-15 тина години ( да не барам сега кога точно), ќе видиш какви беа мислењата, форумиџии тука лупаа глупости дека ако работеле како мајстори не ќе можеле женска да фатат, повеќе ги ценеа вошкарите што работеа продавачи во некој посран бутик за 6000 денари со кој можеа само газот да го избришат.

Да сега не можеш да понижиш, друго време е, јас зборувам за некое минато.
Abe vo Prilep ne bilo nikogash taka.

Za kaj vas U Skopje neznam ama mozham da si zamislsm, kup komunjara nasobrana so nasledena ideologija od Yugoslavija ( Vo toa vreme mislea deka Gospod za jajca go drzhat ) i dignati toa nosevite do Vodno ( Cest na isklucoci)
 
Член од
12 март 2012
Мислења
199
Поени од реакции
161
Јас им давам подршка на мајсторите да дерат и ебат колку што можат повеќе, дојдоа и нивните 5 минути, нека ебаваат и нека не вадат. Долго време беа понижени од бескорисни лузери сега нека уживаат.
Што бе да ебаваат?? Прво да направат како што треба,па после да ебаваат со цени. Градев спрат и од сите можни мајстори само струјата ми ја изведоа како што треба. Се друго у курац! Како погоре бијонс што стави слика исто и кај мене и тоа не на еден одвод на сите можни. Три тераси падот на водата обратно кон вратата од терасата не кон одводот. И еден куп работи што не ми се ни пишува за нив одма качувам притисок.. Ама затоа добро школо, додека не завршат се како што треба и како е договорено денар нема да видат, не јас будала на сите пари авансно..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom