Пресвртница за Косово

Член од
3 јануари 2020
Мислења
114
Поени од реакции
271
@JosepBorrellF
Very alarmed by situation in north of Kosovo: extrajudicial arrests of K-Serbs & Kosovo Security Forces marching in South Mitrovica; followed by heavy rhetoric from Serbia. Despite yesterday's crisis meeting, escalation continues & is becoming dangerous. We will not tolerate it.
Автоматски споено мислење:

Косовската полиција спречи терористички напад.
Благодарение на интензивниот ангажман на специјализираните единици на косовската полиција и добиените информации/разузнавање, денеска на околу 100 метри од општина Звечан е идентификуван автомобил со белградски регистерски таблички во кој имало поголемо количество оружје, експлозивни направи и муниција. откриени различни, меѓу кои Зола, Оса, експлозиви, автоматско оружје, значително количество муниција, шок бомби, воени униформи и кеси.
Сите овие алатки беа наменети и служат за извршување терористички напади врз граѓаните и институциите на Република Косово. Ова е уште еден доказ дека Србија преку вакви групи и организации има за цел да ја дестабилизира нашата земја.
Косовската полиција, заедно со сите други безбедносни агенции, продолжуваат со напорите за спречување на секој можен чин кој има за цел да и наштети на безбедноста на нашата земја.
Со овој случај се потврдуваат информациите добиени од безбедносните институции на Република Косово дека во последните недели од територијата на Србија на Косово биле внесени автомобили и други возила со воено оружје.
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.005
@JosepBorrellF
Very alarmed by situation in north of Kosovo: extrajudicial arrests of K-Serbs & Kosovo Security Forces marching in South Mitrovica; followed by heavy rhetoric from Serbia. Despite yesterday's crisis meeting, escalation continues & is becoming dangerous. We will not tolerate it.
Автоматски споено мислење:

Косовската полиција спречи терористички напад.
Благодарение на интензивниот ангажман на специјализираните единици на косовската полиција и добиените информации/разузнавање, денеска на околу 100 метри од општина Звечан е идентификуван автомобил со белградски регистерски таблички во кој имало поголемо количество оружје, експлозивни направи и муниција. откриени различни, меѓу кои Зола, Оса, експлозиви, автоматско оружје, значително количество муниција, шок бомби, воени униформи и кеси.
Сите овие алатки беа наменети и служат за извршување терористички напади врз граѓаните и институциите на Република Косово. Ова е уште еден доказ дека Србија преку вакви групи и организации има за цел да ја дестабилизира нашата земја.
Косовската полиција, заедно со сите други безбедносни агенции, продолжуваат со напорите за спречување на секој можен чин кој има за цел да и наштети на безбедноста на нашата земја.
Со овој случај се потврдуваат информациите добиени од безбедносните институции на Република Косово дека во последните недели од територијата на Србија на Косово биле внесени автомобили и други возила со воено оружје.
uck sprecuvala teroristicki napad lele be dali da placam dali da se smejam:pos: bilo puno mobilni telefoni be kakvi eksplozivi
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
877
Поени од реакции
1.512
@puno @Dardan-ia добри сте ? Може да го сликнете вашите смеки за струја?
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.613
Поени од реакции
4.710
@puno @Dardan-ia добри сте ? Може да го сликнете вашите смеки за струја?
Она што е „добро„ од изнесувањето на вакви информации, е согледувањето дека листата на населени места од „брачата„ кои не си го плаќаат потошеното се проширува (ете, не било саде АрачиновА неплаќач на сметки за ел.енергија...), туку сега „нема бегање„ и нема начин за оправдување на објавената кражба....освен, нели, ако и во Слупчане жителите се „невработени„, немаат со што да платат и ги живеат неправдите кои ѓаурите им ги нанесуваат...

Сега Бислимовски ќе изнесе нова „досетка„ па и на Слупчанци ќе им ја плаќаме струјата.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.600
Поени од реакции
48.443
Каурот си има траен налог кај ЕВН и нема што да се замара со вакви глупости. Љунгиве не знаат да живеат и никогаш нема да ги осетат бенефитите од средениот и домаќински живот.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.905
Поени од реакции
32.988
Сега Бислимовски ќе изнесе нова „досетка„ па и на Слупчанци ќе им ја плаќаме струјата.
Риалити чек пријателе: На Слупчанци веќе им ја плаќаш струјата, и тоа со децении. Не само на Слупчанци и на Арачиновци, туку плаќаш (плаќаме) струја за сите населби каде нивните се мнозинство.

Нивните сметки се наплаќаат преку сметките на тие што плаќаат (читај: мнозинствто, Македонците пред сѐ). Има безброј анегдоти како таа за нусето која со две греалки си пружа алишта надвор, па и после ги остава греалките. За побрзо да се исушат алиштата де.
Кога беше криза за струја во Карпош (и скоро цело Скопје) само булеварите беа осветлени и тоа спорадично. Арачиново од Водно се гледа како сија, сите сијалици им работеа. Некогаш ни дење не ги исклучуваат... Кога не се плаќа струјата, кога друг ти ја плаќа - па зошто да штедиш. Удри на трошење.

Најскапа кирија за соби знаеш каде е?
Па во Арачиново. Криптомајнинг фршти (или барем фрштеше, додека не падна криптото).
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.537
Поени од реакции
5.084
@puno @Dardan-ia добри сте ? Може да го сликнете вашите смеки за струја?
Screenshot_20230706_123733_Chrome.jpg
Автоматски споено мислење:

@puno @Dardan-ia добри сте ? Може да го сликнете вашите смеки за струја?
Сега ти сликни ја.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.691
Поени од реакции
28.165
Плати ја и последната кога си се логирал веќе. Копаш крипто или се грееш на струја?
40 души се дома,колку мислиш дека потршиле и треба да платат по твое? И тоа ова е со вратен саат,наштелуван
 

Kajgana Shop

На врв Bottom