Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
25 март 2012
Мислења
8.487
Поени од реакции
5.009
Не е ова заради градоначалникот, самиот си кажа дека му пратиле иницијатива граѓани, меѓу кои и чесни Албанци. :icon_lol:
Ауу, па он што е чесен не можел никако негативно да им врати.
Море не се криви соседите, мора за све да драматизирате бе, мора за све драма куин да станете. Име на улица да се смени граѓанска војна сакате да почне.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.531
Поени од реакции
47.917
Селаните од Љуботен треба да си платат за водата што во 2023 година ќе им ја овозможи градоначалникот-Македонец, после 30 непрекинато гласање за терористите на УЧК.

Тоа е дел од преоѓање од љунга во човек. Ако им се овозможи муфте, ќе сфатат дека им следува и ќе продолжат да шииптарисуваат.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Прегледај го приврзокот 383113
Прегледај го приврзокот 383114
Прегледај го приврзокот 383115

Абе пукаат од мака и ги фаќа бес за тоа што улиците ќе имаат каурски имиња. Камо вака да се бунеа за Љуботен што се служи со цистерни за вода, за загадениот воздух, за патиштата, за дивоградбите...
Пуст национализам.
Едно прашање дали дотичниот градоначалник оваа закана ја пријавил на суд. Ако е навистина сериозен, наместо да пишува чаршав статуси, треба културно да поднесе тужба против тој што му се заканувал. Во спротивно е само залажување на граѓаните и одвлекување на внимание од вистинските проблеми на општината кои тој не ги решава.
 
Последно уредено:

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.351
Поени од реакции
4.489
Едно прашање дали дотичниот градоначалник оваа закана ја пријавил на суд. Ако е навистина сериозен, наместо да пишува чаршав статуси, треба културно да поднесе тужба против тој што му се заканувал. Во спротивно е само залажување на граѓаните и одвлекување на внимание од вистинските проблеми на општината кои тој не ги решава.
Се сомневам дека дотичниот градоначалник возвратил со тужба, оти може да му се случи „непредвидена„ работа, како на пример, преоѓање преку улица на необележано место, самозапалување на приватното возило, нагазување кора од банана и слични „несреќни случаи„.

Вака, со пишување мислења по социјални мрежи, никому ништо...
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Се сомневам дека дотичниот градоначалник возвратил со тужба, оти може да му се случи „непредвидена„ работа, како на пример, преоѓање преку улица на необележано место, самозапалување на приватното возило, нагазување кора од банана и слични „несреќни случаи„.

Вака, со пишување мислења по социјални мрежи, никому ништо...
Аха да. Исто така можат и марсовци да го грабнат. Значи тој не е градоначалник туку обична кукла во скутот на ДУИ. Поверојатно е да добие контра тужба од другата страна за арамилак што уште поскапо ќе го чини затоа само прди по социјалните мрежи.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.021
Поени од реакции
24.647
Ништо не е готово, тогаш немале што да изгубат па се качиле у планина. Сега имаат све да изгубат, ние веќе останавме без ништо и ние немаме веќе што да изгубиме. Па нека пробаат да ги остварат заканите да ги видам. Баш да видам кој од Арм, Мвр, Царина, Аек, Мепсо ќе напушти работа за да иде да се бори у ров у Јегуновце или Радуша заради желбите на Аљи и Груби. Нашите партии се глупи што им се плашат на блефовите и немаат муда да им се спротистават.
За разлика од 2001 сега воената, полициската и институционалната поддршка е на нивна страна. Баш како што напиша цело АРМ и МВР ќе биде на нивна страна зошто на нашите партиски ботчиња ќе им биде страв да им се спротистават зошто може да изгубат работа.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
За разлика од 2001 сега воената, полициската и институционалната поддршка е на нивна страна. Баш како што напиша цело АРМ и МВР ќе биде на нивна страна зошто на нашите партиски ботчиња ќе им биде страв да им се спротистават зошто може да изгубат работа.
Воената, полициската и институционалната страна не функционираат и се избушени како решето.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.021
Поени од реакции
24.647
Воената, полициската и институционалната страна не функционираат и се избушени како решето.
Ако шиптаросувањето им дојде под закана во северџанијава да видиш како одма ќе профункционира. Ене Косово ти е пример како наеднаш сите институции им профункционираа кога Србиве се провозија до пред Митровица.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Ако шиптаросувањето им дојде под закана во северџанијава да видиш како одма ќе профункционира. Ене Косово ти е пример како наеднаш сите институции им профункционираа кога Србиве се провозија до пред Митровица.
Ништо нема да профункционира затоа што се избушени како решето, сите институции им се наполнети со партиски полтрони кои не ни идат на работа. Тие први ќе избегаат во странство.
На какво провозување мислиш? Инаку северна Митровица е мнозински српска.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.021
Поени од реакции
24.647
Ништо нема да профункционира затоа што се избушени како решето, сите институции им се наполнети со партиски полтрони кои не ни идат на работа. Тие први ќе избегаат во странство.
На какво провозување мислиш? Инаку северна Митровица е мнозински српска.
Чисто се сомневам во ова : " Ништо нема да профункционира затоа што се избушени како решето, сите институции им се наполнети со партиски полтрони кои не ни идат на работа. Тие први ќе избегаат во странство" , ама добро би било да видиме ребаланс на силиве на Балканов, а ќе има како што стојат работиве. Само што ми стои дека САД меѓу последните бази што ќе ги напушти ќе биде и Бондстил покрај Тајван и другите ултра важни места.

Под провозување мислев на тоа што воени транспортери тргнаа кон Митровица пред две недели а косовариве одма прогласија воена состојба и се мобилизираа. Како со војска и полиција така и со плачачи по амбасадите.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.949
Поени од реакции
10.939
Име на улица да се смени граѓанска војна сакате да почне.
Ти смета да има граѓанска војна?

Не бери гајле уште малку остана самите вие да ја започните. ПОЛА ако не и цело косово рак ви фати од „пријателските“ НАТО бомби.
Во Тетовската и слични болници родилките ви ги касапат ваши кадрови послушници од ДУИ.
На Штулов и слични Ш факултети зедоа дипломи и се вработија по рамковен службеници кај кои утре ТИ ќе чекаш да ти обработат некој предмет.
На суд ќе ве судат синови и внуци од ВАШИТЕ учковисти и воени профитери.
ПОЛА деца ви се во странство од што тука нема што да прават со себе и нечии туѓи се форсирани, иако сте си сите „ваши“.
Ве труеа како глувци во Тетово и Скопје ликови како Теута и Шилегов што ги донесовте на власт со шарени раволуции и војни.

Остана само шлајмот и неспособното и од нашите и од вашите, па пошто македончето повеќе трпи низ историјата отколку што може вие и да замислите (камо да практикувате) јас се кладам дека ВАШИТЕ први ќе посегнат по оружје и ќе излезлат на улици да викаат: Доста некој не ебеше во гз 20+ години.
Или тоа или скриј се, подобро не коментирај, во подрум сум бил и слични бисери и онака ви се добро познати поговорки.

Изгледа малку беше болницата и тие што гореа живи, малку беше автобусот што излета Ласкарци, малку беше другиот што се запали во БГ... крепите вие, малку ви е.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Под провозување мислев на тоа што воени транспортери тргнаа кон Митровица пред две недели а косовариве одма прогласија воена состојба и се мобилизираа. Како со војска и полиција така и со плачачи по амбасадите.
Те молам немој да ме смееш. Веќе неколку години со ред србите ги шетаат своите оклопни транспортери од Краљево до Рашка и назад. И малите деца знаат дека нема шанси еден сантиметар да влезат во Косово. И никаде не е прогласена воена состојба освен на Пинк и Хепи и во задруга и парови.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
523
Поени од реакции
967
Me e*e eden Kosovar tuka sekoj den nesto kurti kurti si pravi majtap so mene sekoj den... si pravi zabava... a kako mi e skurceno od crnci arapi I I ovie.... samo oni ti ce kacuvat na nervi ni svabi ni balkanci k3 me dupi mene Kosovar..... me razdelija 3 turci.... od Severna izbegav poradi takvi rasi pa tuka ke se najde ke me zaebava takov plemeto Mamino... imase sreka... turcite go odbranijaaa... ke vidis na sef sto me boli mene za sef I preku se mi e vo posledno vreme... gledas da bides normalen graganin ARAPI I CRCNI se pred tebe vo se da ti se namocam I unijata pa kosokvar ke si igra majtap so mene.... ke razbijam nekoj ovde imam 13 godini karate Ali toa e se za samodisciplina I trpenie....Ali vo posledno vreme ke go iskoriatam xa druga namena.....
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.561
Поени од реакции
7.114
Me e*e eden Kosovar tuka sekoj den nesto kurti kurti si pravi majtap so mene sekoj den... si pravi zabava... a kako mi e skurceno od crnci arapi I I ovie.... samo oni ti ce kacuvat na nervi ni svabi ni balkanci k3 me dupi mene Kosovar..... me razdelija 3 turci.... od Severna izbegav poradi takvi rasi pa tuka ke se najde ke me zaebava takov plemeto Mamino... imase sreka... turcite go odbranijaaa... ke vidis na sef sto me boli mene za sef I preku se mi e vo posledno vreme... gledas da bides normalen graganin ARAPI I CRCNI se pred tebe vo se da ti se namocam I unijata pa kosokvar ke si igra majtap so mene.... ke razbijam nekoj ovde imam 13 godini karate Ali toa e se za samodisciplina I trpenie....Ali vo posledno vreme ke go iskoriatam xa druga namena.....
Abe begaj od niv, gi poznavam pola grad on niv .
Site se za pokraj zid.

Nenoj da te zemat na oko, mnogu ne im cepi sekirata . pogotovo vo Lehen se kako srede Pristina.
Baraj cecenci za prijateli i pozhali im se ako sakas da ti se mavnat od glava.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
523
Поени од реакции
967
Imam komsii cecenci, somalijci so po 12 deca I denes edni dojdoa nad mene treba da vidam od kaj se.... ovde vo hallain me zamara ne opasen klosar te nervira so politika... artim artim... evabati klosaranata tolku zatucan narod 15 godini ovde artim artim....Ali Ali... .. na lehen zasega nemam problem ne poznavam nikoj odam samo vo lehen Park vezbam so cecenci I filipinci igram basket.... a poveke sum na bahnof tamu se radovisani I mafija
 

Kajgana Shop

На врв Bottom