Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
7 септември 2016
Мислења
20.493
Поени од реакции
36.072
Кајг,
во моментов го догледав документарецот на National Geographic околу затворот „Gvantanamo“ и скроз сум разочарана како може ветената земјата на соништата, да ги мести така работите, недемократски со неправда, насилство без претходна докажана кривица, поврзано со кулите близначки и Авганистан, а истите ги имаме на калето, офф офф офф, :(


 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.493
Поени од реакции
36.072
IMG_20230625_010631.jpg

Кајг,
останав толку касно поради неа, да видам како и до каде ќе се избори, се провлече до суперфинале и на крај убедливо победи!

IMG_20230625_010655.jpg IMG_20230625_010657.jpg

... нашата преставничка од Струмица, Славица Ангелова на престижното ,,Звезде Гранда" намбар уан!

IMG_20230625_010636.jpg

Браво за Славица!
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.150
Поени од реакции
35.011
Драга,

Се возам во еден од новите еколошки автобуси на Данела. Замисли, во ретро стил се, со седишта што личат на тие од црвените автобуси од поранешна Југославија. Vintage! Плус доаѓаат со вградена сауна, што е нешто револуционерно за наши простори - ем се возиш ем слабееш. Данела се грижи и за здрава нација, браво! Па замисли, и замеруваат што не го исполнила ветувањето за бесплатен јавен превоз. Пффф... За ваков превоз и дупло треба да наплаќа! Живела Данела!

20230625_172756.jpg 20230625_172824.jpg
 

Византиецот

NO! you ass.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.661
Поени од реакции
6.117
Незнам дали таја удри јако или озвучувајнето во џипот е? како и да е, грми, а не е времето хехе. На пат кон езерото Конштанц, ќе учам едрење неделава. Да не и е за Русија напишана песнава? #ЛеКоит #Коитус

Est-ce que tu aimes le sexe?
Le sexe, je veux dire: l'activité physique, le coït. Tu aimes ça ?
Tu ne t'intéresses pas au sexe ?
Les hommes pensent que les féministes détestent le sexe, mais c'est une activité très stimulante et naturelle que les femmes adorent


 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.585
Поени од реакции
16.499
Драга,

Ми се кења кога ке читам коментари кај го фалат „објективниот“ серкан салиу. Толку е добар новинар што за скандалите на политичарите од негова националност не смее а да напише.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.362
Поени од реакции
1.830
Драга од каде да почнам
Статусов ке ми биде ко на Груевски реферат
Прво од се издржувам скоро месец дена без цигара без КОЦКАЊЕ било какво и умерена храна и почнав малку од малку да се осекам срекен
Од државата одамна дигнав раце зошто што помалку знам и се интересирам толку ми е подобро...
Заеби држава кога решиле да ШТРАЈКУВААТ ТИЕ ШТО ГО ЗИМААТ ДАНОКОТ ОД НАРОДОТ
Исто како и на работа не ме интересира ништо освен работата ни ме интересира кој колку плата има ни ништо ни па што моабети кружат
Што помалку знам толку подобро не се нервирам ни кој што зборел за мене ни кој колку плата зима ни кој колку сработил ни ништо....
И лабаво си терам ....
Дојдов изработив си отидов...
Вчера истрчав 8.5 км за 50 мин и полека до декември ке издржам да вратам се ...
биди ми поздравена се слушаме
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.093
Поени од реакции
981
Драга
Кога човек прави се за да биде здрав ,и храна и вежби и спорт и сон и работа и пријатели и љубов и сака да помогне на сите ,најтешко е кога ќе се исцрпи и гледа како западнал поради угодување на сите ,се испожртвував за се за да станам жртва. Се преморив. Се надевам има господ да ми дарува здравје.

Ааа , многу од лугето што си ги познавам ,секоја вечер се на седенка , на коцка ,на ветер и магла , до последна потрошена пара лед не ги леди ,не мислат за утре ,секое утро им е од убаво поубаво, или јас така мислам или само е глума...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom