Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
23 август 2010
Мислења
38.445
Поени од реакции
109.290
Не само тоа него и дека останува следната сезона. Каков драма квин....
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.251
Поени од реакции
57.158
Па добро за очекување беше после ланската драма, 2 години продолжи, што очекувавте не знам.
Сеа ќе го носи фокусот према него цело лето, центар пажња ќе биде и на крај ништо чудно пак да продолжи. Мора да биде бомбастичен неговиот трансфер без разлика каде и кога ќе се случи, е сеа обично после такви помпи и куротресини обично флопнуваат главните актери ама ајде да не збориме пред рука, има време.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.933
Поени од реакции
24.594
Реален муабет сега, тешко говно од човек е овој Мбапе. Колку и да е добар фудбалер, како личност е тешка повраќаница и не знам колку на некој клуб му треба ваква личност во тимот.

Два трансфер периода ги јебеше Реал кај што им кажуваше дека нема да продолжи со ПСЖ, за на крај да продолжи. Сега ги ебе ПСЖ кај што им испратил официјално писмо дека нема да го продолжи договорот (за што немало никаква потррба зашто доколку не им соопштел до први Август дека не продолжува, автоматски се знаело дека нема да продолжи).

Изјавува дека ќе остане во ПСЖ, а во исто време во контакт бил со Перез цело време кај што си праќале љубовни писма еден на друг.

Реал и да го земе, никој нема да гарантира дека вакви или уште полоши циркузи нема да прави и кај Реал, поготово ако му порасне егото уште повеќе.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.540
Поени од реакции
17.221
Колку би коштал Мбапе сега, 200 милки ?
Прочитав дека планирале да го продадат било каде само не во Реал, чиста шпекулација ама не ме чуди, несалам се арапиштата.
Јас да сум го седнувам на клупа нека грее клупа цела сезона пред Европско па после нека се чалами пак, лигуш скапан.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.319
Поени од реакции
2.082
Колку би коштал Мбапе сега, 200 милки ?
Прочитав дека планирале да го продадат било каде само не во Реал, чиста шпекулација ама не ме чуди, несалам се арапиштата.
Јас да сум го седнувам на клупа нека грее клупа цела сезона пред Европско па после нека се чалами пак, лигуш скапан.
Мбапе ке го седнеш на клупа, уживај. Во Франција да греел клупа пред Европско. :pos:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.095
Поени од реакции
3.904
Јавување Макрон на Арапиве и ќе се спакуваат за 24 саати.

Наредно лето Мбапе треба да игра Олимписки игри, кој ќе се дрзне да не го игра една година.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.540
Поени од реакции
17.221
Абе нема грешка и од Пентагон можи да се активираат за Мбапе ѓуптинот :pos:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.095
Поени од реакции
3.904
Абе нема грешка и од Пентагон можи да се активираат за Мбапе ѓуптинот :pos:
На твитер нема такво нешто?

Ако не си информирана, еве да ти кажам, лани Мбапе го продолжи договорот и ради политички притисок, лично Макрон го убедувал.

Ама добро, ти си Чолка.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.540
Поени од реакции
17.221
На твитер нема такво нешто?

Ако не си информирана, еве да ти кажам, лани Мбапе го продолжи договорот и ради политички притисок, лично Макрон го убедувал.

Ама добро, ти си Чолка.
На твитер нема такво нешто?

Ако не си информирана, еве да ти кажам, лани Мбапе го продолжи договорот и ради политички притисок, лично Макрон го убедувал.

Ама добро, ти си Чолка.
Аха, значи зато како помочан беше Мбапе на презентацијата во Париз, до Макрон било, а не до милионите кои му ги истоварија и буквално шо сака да прај во тимот. Сега на шеикот треба да му се јават, малце потешко ќе му оди со него ама нема везе ќе ја наредат.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.061
Поени од реакции
36.611
Макрон си бркаше политички интереси и склучуваше договори во вредност од 20 милијарди евра за воена опрема и авиони со Арапските држави. Имаше слика со Мбапе како излегуваат од еден ресторант баш непосредно кога се дешаваа преговорите.

Беше како медијатор за нов договор, али чисто сумњам дека ќе го убедеа без стотина милиони под маса. Мбапе нема да ме изненади да има договор како тие што отидоа во СА да играат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom