Фан Клуб: Јувентус

433

Член од
17 август 2021
Мислења
107
Поени од реакции
330
Мислам дека Конте ке го донесат. Не знам кој топ тренер би се нафатил да дојде во ваква лоша ситуација во која е клубот моментално. Тудор мислам дека е тренер за борба за ЛШ само, некако не ми е шампионски тренер али што и да е само Алегри да не е...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.674
Поени од реакции
81.923

Да не форсираа толку дефанзивен фудбал, и да добиваше повеќе топки напред, јас верувам дека Влаховиќ ќе останеше во Јувентус и без излез во Европа. Вака му отиде една цела година кубејќи коси со тактиката на мастермајндот што ни седи на клупа, па не ме чуди што ќе сака да фаќа џаде од тука...а верувајте во Баерн ќе се препороди, ќе гази во Германија и во Европа.
Едино нешто што ќе им простам од оваа продажба е ако го земат Хејлунд од Аталанта, и Јунајтед се интересираат за момаков.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.092
Поени од реакции
2.145
Go veli chovekot shto si stavil nik MaksAlegri..
Профилов го направив кога гнасата Конте си замина на сред подготовки затоа е никот.

Иначе, добро што не се пласиравме во финале, срам ќе јадевме со нула шута на гол, до смрт Мурињо ќе зборуваше.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.353
Exor has communicated the resignation of Andrea Agnelli from the board. John Elkann has been reappointed as executive director.
Автоматски споено мислење:






 
Последно уредено:
Член од
25 октомври 2016
Мислења
237
Поени од реакции
225
Samo Zizu ama nauchna fantastika :). Ako ne jbg Konte ostanuva…. Drugo se mi e bushava azbuka.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: 433

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.674
Поени од реакции
81.923
Тудор од Недела ќе е слободен човек, очигледно е дека ако си оди Гомното, тој ќе е најголем фаворит за клупата.

Иначе... :LOL:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.011
Поени од реакции
6.040
Тудор од Недела ќе е слободен човек, очигледно е дека ако си оди Гомното, тој ќе е најголем фаворит за клупата.

Иначе... :LOL:
Можел да дооткачи уште малку, па π и се да биде комплетно.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Не ми се верува дека уште постојат фанови што сакат Конте да ни биде тренер :гомце: :facepalm:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Џунтоли притискал за Италијано. Наводно, неговото доаѓање го условил со доаѓањето на Италијано.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.353
Автоматски споено мислење:

Џунтоли притискал за Италијано. Наводно, неговото доаѓање го условил со доаѓањето на Италијано.
Единствен избпр кој би го прифатил од понудите имиња кои не се Нагелсман, Енрике итн.

Мислам добро би се вклопил.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Единствен избпр кој би го прифатил од понудите имиња кои не се Нагелсман, Енрике итн.

Мислам добро би се вклопил.
Abe koj enrike ne zafrkavaj. Ako chineshe ke go ostaeja vo Barsa :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom