Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Драга

Имам пријател овде во Србија, многу добар. Додека беше пандемијата седел дома и го викнал соседот дека му горела колата, ни он не знае како. Од тогаш имаме интерен термин „Гори како Корса“.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.134
Д.К.

Глумат луѓето меѓу себе..глумат политичарите дека нешто корисно работат..каде и да се свртиш се е глума и маскарада..и единствен просперитет во таквата ситуација е патот кон пропаста...
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.039
Поени од реакции
946
Драга
И јас сакам да ставам на кој смајли на кој лајк на кој луто...но незнам како ,или треба нова апликација? Некој да ми каже...

Иначе се ок, дечките се сите супер само да си ја земаме терапијата.
Оти ако не си ги пиеме апчињата, некој друг ќе треба да пие апчиња за нас ,нема смисла.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.431
Поени од реакции
19.605
Filoksenos

Задржи на "ми се допаѓа" сс палац, и ке ти искочиф повише опцие за такозвани лајк, љубоф, гнеф, тужно, искривено напушено смајли и фаца како у гз да ву улегнала пола цола цефка.

Или у превод Анон у пензију, Tyrael, Византиски, бијонспедија, Флеш Вори фтори најглуп и Мајор Том технолошки вишак.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.134
Д.К.

Најголемата предност во овие времиња е да не припаѓаш никаде..и ти се отвара можноста да го имаш целиот свет на рака и да ги анализираш и согледуваш работите од која страна и да посакаш..
Бирањето страна доведува до заслепеност и предкатарактична состојба...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.628
Поени од реакции
81.508
Тина Тарнер, какво жениште, каков глас, какво тело, каква нога, и најголемиот шовинистички расист би симнал капа пред нејзе, е тоа беше Тина. Почивај во мир, благодарам за сите песни што ги остави...

Еден дел од песнава се користеше како шпица на МТВ за спортските емисии.
 
J

joli1

Гостин
од скоро време со сите се понашам реципрочно, како ти мене, така јас тебе.

увидов дека луѓето побргу си ја сфаќаат грешката кога се понашаш како нив, отколку кога пробуваш да им објасниш зашто постапката им е погрешна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom