Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    683
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.497
Поени од реакции
40.416
Ќе има офанзива и најверојатно русите ќе ги згазат, после ќе плачат пак по оружје и фул нато.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.197
Поени од реакции
21.901
Обратно е . Две ниви и пола трафика :icon_lol:

Двете трафики и едната нива според дотичниочлен сликовито прикажано за нештата да станат појасни.


Имено истиот овој член повикуваше на сенилност и транспарентност. Но според него, неговото тврдење е апсолутно точно.

Мехеххехе
Daj sega klipce od kontraofanzivata na Ukraincite i kako toa se pravi za nekolku dena, a ne skoro nepolna godina.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.197
Поени од реакции
21.901
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Aman be, nemaja 100 kontraofanzivi, edna bese, lani letoto valjda.
Автоматски споено мислење:


Za prethodnata zboram, ne se praj sega i ti.
Ма какви контраофанзиви, тоа што го направија беше трчање по војниците кои бегаа поради нивната премала бројка и слаба вооруженост. Ниту Киев, Харков и Херсон Украина не ги зазема. Сите тие потези беа поради повлекувањата на Русите и затоа не наидоа на голем отпор. Меѓутоа по тие ,,контраофанзиви" се спроведе парцијална мобилизација и згора на тоа се утврдија сите фронтови на југот и истокот. Така што повторување на деокупација и моќна украинска контраофанзива нема да видиме повеќе. Или можеби макс ќе освојат нешто, но ќе се повлечат поради масакрот што ќе го доживеат на утврдените одбранбени линии, од мобилизираните и од руската авијација. :icon_lol:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.197
Поени од реакции
21.901
Таја кај што вратија 1/20 од окупираната територија?
Bas taa.
Ete taka se pravi ofanziva ili kontraofanziva , a ne za edno gradce cela godina da se baftas.
Kako da vi recam ,skolski primer kako treba edna ofanziva da izgleda. So bi rekle ko krava kroz kukuruz.
Автоматски споено мислење:

Ма какви контраофанзиви, тоа што го направија беше трчање по војниците кои бегаа поради нивната премала бројка и слаба вооруженост. Ниту Киев, Харков и Херсон Украина не ги зазема. Сите тие потези беа поради повлекувањата на Русите и затоа не наидоа на голем отпор. Меѓутоа по тие ,,контраофанзиви" се спроведе парцијална мобилизација и згора на тоа се утврдија сите фронтови на југот и истокот. Така што повторување на деокупација и моќна украинска контраофанзива нема да видиме повеќе. Или можеби макс ќе освојат нешто, но ќе се повлечат поради масакрот што ќе го доживеат на утврдените одбранбени линии, од мобилизираните и од руската авијација. :icon_lol:
Ti gledaj i uci, ne tuku skokaj ko prle pred magare.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Bas taa.
Ete taka se pravi ofanziva ili kontraofanziva , a ne za edno gradce cela godina da se baftas.
Kako da vi recam ,skolski primer kako treba edna ofanziva da izgleda. So bi rekle ko krava kroz kukuruz.
Автоматски споено мислење:


Ti gledaj i uci, ne tuku skokaj ko prle pred magare.
Ајде нека го повторат истово на југот.
И секако за оваа контраофанзива им испогина цела армија. И пак ќе ја изгубат. :kuracc:

IMG_20230507_205719_284.jpg

И еве ги најспособните јајцеглави близнаци што ефективно ја раководат војната против НАТО.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.404
Поени од реакции
12.135
Bas taa.
Ete taka se pravi ofanziva ili kontraofanziva , a ne za edno gradce cela godina da se baftas.
Kako da vi recam ,skolski primer kako treba edna ofanziva da izgleda. So bi rekle ko krava kroz kukuruz.
Автоматски споено мислење:


Ti gledaj i uci, ne tuku skokaj ko prle pred magare.
Аааа за Харков збориш.

Да за класичен пример на контра офанзива станува збор.
Ќе се учи на Вест Поинт.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.197
Поени од реакции
21.901
Ајде нека го повторат истово на југот.
И секако за оваа контраофанзива им испогина цела армија. И пак ќе ја изгубат. :kuracc:

Прегледај го приврзокот 377741

И еве ги најспособните јајцеглави близнаци што ефективно ја раководат војната против НАТО.
Abe taka i togas zboravte, nema sansi, ti rekov mi rece i posle gaz preku gla begaja Rusite.
Znaci edno e da navivate , no nekogas treba i realno da se gleda na rabotite. Realnosta e deka zaglavija za edno pislivo gradce edna godina. Sto izgovor ke smislite ako go izgubat za tri dena, takticko povlekuvanje ili sto ?
Автоматски споено мислење:

Тешко ним…
Zosto ?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300
Abe taka i togas zboravte, nema sansi, ti rekov mi rece i posle gaz preku gla begaja Rusite.
Znaci edno e da navivate , no nekogas treba i realno da se gleda na rabotite. Realnosta e deka zaglavija za edno pislivo gradce edna godina. Sto izgovor ke smislite ako go izgubat za tri dena, takticko povlekuvanje ili sto ?
Автоматски споено мислење:


Zosto ?
Де бре Владе…
Само последниве три страни на темава се објаснувавме што е финтава со Бахмут!
Сега и тебе треба ли посебно?!

А не дека не знаеја… затоа и молк од троловиве тука!

А за објективност ако нас не караш, што треба на про-нато крилово да им кажеш??
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Значи успешна акција е Бахмут?

Gesendet von meinem SM-S901B mit Tapatalk
Зависи што беше целта? А ние целта не ја знаеме. Кога човек не ја знае целта на една акција, како може да ја цени нејзината успешност.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.197
Поени од реакции
21.901
Де бре Владе…
Само последниве три страни на темава се објаснувавме што е финтава со Бахмут!
Сега и тебе треба ли посебно?!

А не дека не знаеја… затоа и молк од троловиве тука!

А за објективност ако нас не караш, што треба на про-нато крилово да им кажеш??
Ne tri strani, pola godina se objasnuvate sto e navodno fintata vo Bahmut.
Ne se macite, nema finta, zaglavija. Tolku e ednostavno. Nema magicna prikriena agenda, nema nekoja superiorna taktika za neznam sto i kako.
Ednoostavno zaglavija ili ako vi e polesno tolku im se moznostite i kapacitetite.
Simple as that :toe:
Автоматски споено мислење:

Зависи што беше целта? А ние целта не ја знаеме. Кога човек не ја знае целта на една акција, како може да ја цени нејзината успешност.
A sto bi bila celta da se baftaat za sekoj cikmak posebno cela edna godina.
Ete spored tebe, onaka lupni, udovoli mi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom