Фан Клуб: Пелистер

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.096
Поени од реакции
7.913
Пишиш во множина, "вакви работи"...има нешто друго сомнително? Дај бе отворете ги картите, на шо се сумљате? За вчерашната утакмица многу детали знам, едно ќе ви кажам, за вчера Пелистер е најмалку кабает. Да знајте некои работи ќе се засрамите за овие напади. Некои работи од километри се гледат, ама и слон воко да ни пикат ако не го отвориме окото нема да влези. А декси бара одговорност од претседателот во пост и подолу во коментар од нас за Митко стално поддршка...браво, па уште декси во право бил
se slozvam ovde deka pelister nema nikakva vina, isto mislam deka teteks ke bidi kaznet i se ke mu e za dzabe
vo slucajov najgolem problem spored mene e sho se preterva vo to kolku se dolgi racete na nashata uprava a to go nametnuva celo vreme deksi, nitu partija e zameshana posto partijata nema nikakva mokj, nitu ne znam koj drug, rezultatite se tie sho se tolku mu seci na ovie igraci, ne se izigra niedna nelegalna utakmica godinava kaj sho se poslabi izgubija, vinata mozi da se bara od aspekt deka potrosile poke pari od sho ima rezultat a deka imalo nekoja zameshanost vcera ne vervam
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
870
Поени од реакции
1.051
Пишиш во множина, "вакви работи"...има нешто друго сомнително? Дај бе отворете ги картите, на шо се сумљате? За вчерашната утакмица многу детали знам, едно ќе ви кажам, за вчера Пелистер е најмалку кабает. Да знајте некои работи ќе се засрамите за овие напади. Некои работи од километри се гледат, ама и слон воко да ни пикат ако не го отвориме окото нема да влези. А декси бара одговорност од претседателот во пост и подолу во коментар од нас за Митко стално поддршка...браво, па уште декси во право бил
Бараме одговори од претседателот, ОДГОВОРИ и ОДГОВОРНОСТ од Митко не е исто. Ајде просветлине кажи се шо знајш, какви детали. Ние да се засрамиме? Хахаха дај брат народ чита овде, ние да се засрамиме ако стапниме на фудбал појќе некогаш, ништо друго. Враќај на страната години наназад стално Митко имал поддршка како за и околу Пелистер така за и околу ФФМ. Митко е ЧЕСЕН ЧОЕК, ама околу него многу заебани фаци, на кој тој му верва појќе од тој самиот себе, а тие си играат курташак. Многу јасно е, внатрешна истрага со поддршка од МВР и после чистка и БРИШЕЊЕ од фудбалската мапа на сите инволвирани. Ејј објавиле видео 19 минути, гледаш и незнајш шо гледаш, како да сакаат свесно играчите да ги налепат, на крај и така ќе излези, дека тие пуштале хахахаха. Мизерија. Се кријат покварените зад Митко. Толку од мене.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2022
Мислења
105
Поени од реакции
558
Бараме одговори од претседателот, ОДГОВОРИ и ОДГОВОРНОСТ од Митко не е исто. Ајде просветлине кажи се шо знајш, какви детали. Ние да се засрамиме? Хахаха дај брат народ чита овде, ние да се засрамиме ако стапниме на фудбал појќе некогаш, ништо друго. Враќај на страната години наназад стално Митко имал поддршка како за и околу Пелистер така за и околу ФФМ. Митко е ЧЕСЕН ЧОЕК, ама околу него многу заебани фаци, на кој тој му верва појќе од тој самиот себе, а тие си играат курташак. Многу јасно е, внатрешна истрага со поддршка од МВР и после чистка и БРИШЕЊЕ од фудбалската мапа на сите инволвирани. Ејј објавиле видео 19 минути, гледаш и незнајш шо гледаш, како да сакаат свесно играчите да ги налепат, на крај и така ќе излези, дека тие пуштале хахахаха. Мизерија. Се кријат покварените зад Митко. Толку од мене.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Дали во некој твој статус имаш пофалено некој колектив на Пелистер. Освен миленико твој мане и ко губеше од шарлатански екипи ти поддршка му даваше. Ние сезоната ја испуштивме уште првата полусезона, миленико твој мане изгуби од факинг ДЕТОНИТ, кривец за утакмицата со Вардар кој е? На 2:0 да се повлечиш со онаква поддршка од трибини треба да си антиталент.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.239
Поени од реакции
8.015
Ние кривицата не треба за вчера да ја бараме таа беше од сите страни договорена и само последна капка ,некој треба и мора да превземи одговорност за шо не победивме во Струмица,Виница,Радовиш и Струга на сите му јасно дека егото само владеј кајннас во управа,играчи и стручен штаб ништо друго за тоа сме на ова дереџе кај шо сме а треба работа 24/7 не на волонтерска и привремена работа со клубот
За фудбал требаат многу пари а тоа едино можи само ако го земи некој клубот приватник и да се напрај платформа друго чаре нема и вака ќе биди живуркање од година за година ќе се менуваат курто и мурто а ние ќе се нервираме и старееме ништо друго да му се одмили на чоек спорт и се во градот
Со овие луѓе и тоа чесно поштено немаме шанси и следната сезона далеку се од реалноста која е покварена и лигата со нати дај ми судии и триста чуда ако не влезат во шемите уште години тука ќе си бидиме барем да нема забрани да ојме на гостувања да биди интересно сега мора една чистка во клубот за џабе толкунпари,припреми редовно примања и тоа е малку треба на уште едно ниво тоа да се крени со нутриционисти па индивидуални тренери исто плус кондиционен тренер правилна селекција на играчи и салам нов тренер штета шо не ја искористивме годинава шансата на таков никаков Вардар оти вгодина ќе биди пак тешко ќе има јаки екипи па барем рефлектори ќе имаме и ако запнат нека се почни реновирањето на јужната трибина како и тој фамозен тренинг камп се друго е лук и вода !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
870
Поени од реакции
1.051
Дали во некој твој статус имаш пофалено некој колектив на Пелистер. Освен миленико твој мане и ко губеше од шарлатански екипи ти поддршка му даваше. Ние сезоната ја испуштивме уште првата полусезона, миленико твој мане изгуби од факинг ДЕТОНИТ, кривец за утакмицата со Вардар кој е? На 2:0 да се повлечиш со онаква поддршка од трибини треба да си антиталент.
Да имавме вакво судење во есенскиот дел како сега пролетвава, ниту од Караорман ниту од Детонит, па ни од Гостивар немаше да изгубиме, гледај убо снимки и кажи ми ако грешам. Ете се знајме сите со играчите, нека ти кажат ако сакат дали еднаш некој од стручниот штаб му рекол на некоја утакмица да се повлечат и дали тренирале на контри да играт. Смешки, ете прашај и коментирај пак. Одевме со Горан многу често на тренинзи и ништо не се играше од то шо се тренираше, а дефанзивно и на контри не се тренираше сигурно. Па ете уште ракометот остана да се израдваме, и да, многу лажно и шминкерски сите се фалат се лажиме само дека ни цветат рози. Е то е, не се нарачват текстој кај нас како кај ГОЛ.МК шо можиш да си нарачаш итн. Ако кај мене не се пофалило колектив од петлиња до сениори, незнам каде на друго место, ама да и се критикува ко ќе е за то дојдена работата. Ајде без нерви, ќе прајме екипа за в година, ако не за подгругата, попатно уште некој функционер без функција ќе вработиме една платичка од 45.000 денари да зема да преживеј, а засилувања ќе бараме за 300 евра.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.217
Поени од реакции
1.565
Да имавме вакво судење во есенскиот дел како сега пролетвава, ниту од Караорман ниту од Детонит, па ни од Гостивар немаше да изгубиме, гледај убо снимки и кажи ми ако грешам. Ете се знајме сите со играчите, нека ти кажат ако сакат дали еднаш некој од стручниот штаб му рекол на некоја утакмица да се повлечат и дали тренирале на контри да играт. Смешки, ете прашај и коментирај пак. Одевме со Горан многу често на тренинзи и ништо не се играше од то шо се тренираше,
Дај бе Декси олабај малку со Мане, сите видоја дека човекот е изгубен во фудбалот. Првата полусезона беше очебол за гледање, ако не го тренирале то а така играја значи играчите го бојкотирале стручњакот Мане.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.239
Поени од реакции
8.015

Многу врева за небитен резултатски натпревар и само оправдување и префрлање на вината ,мислам дека е доста помина, замина ние сезоната ја промашивме претходно сега Тетекс ни бил крив глупости живи нека се консолидираат да си превземи некој одговорност да се бара нов тренер ,играчи ,напрат разговори со офс и ффм па да се бара зголемување на буџетот од приватни фирми или платформа друго чаре нема !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
870
Поени од реакции
1.051

Многу врева за небитен резултатски натпревар и само оправдување и префрлање на вината ,мислам дека е доста помина, замина ние сезоната ја промашивме претходно сега Тетекс ни бил крив глупости живи нека се консолидираат да си превземи некој одговорност да се бара нов тренер ,играчи ,напрат разговори со офс и ффм па да се бара зголемување на буџетот од приватни фирми или платформа друго чаре нема !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Е фала му на Ванчо СЕ шо потврди нешто шо го пиевме 2 дена, како беше и шо беше да е здрав и жив. Само не кажа зошто ако било се како шо било не ја повлекле екипата, па нека не казнат и парично и бодовно. Ајде па и ќе одговарале за клевети, БРИШЕТЕ КОМЕНТАРИ тие шо клеветеа оти дома за во дворот нивни му кажвате, а не за клубот општински. Наместо да остат да помини се така, тие уште сами в дупка се закопват и сами си прат по допрен глас некој да ги истреси па макар и "никој" за ништо да не е крив од наша страна. Ајде сега на Локомотива ќе му дајме дома 4 комада, па после то кај Вардар некако ќе истуркаме и пак дома на Саса 3-4 и на раце ќе ги носиме дека сезоната со победа ќе ја завршиме. Од мене толку за оваа сезона на оваа тема, оти ќе повратам.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
801
Поени од реакции
1.706
Е фала му на Ванчо СЕ шо потврди нешто шо го пиевме 2 дена, како беше и шо беше да е здрав и жив. Само не кажа зошто ако било се како шо било не ја повлекле екипата, па нека не казнат и парично и бодовно. Ајде па и ќе одговарале за клевети, БРИШЕТЕ КОМЕНТАРИ тие шо клеветеа оти дома за во дворот нивни му кажвате, а не за клубот општински. Наместо да остат да помини се така, тие уште сами в дупка се закопват и сами си прат по допрен глас некој да ги истреси па макар и "никој" за ништо да не е крив од наша страна. Ајде сега на Локомотива ќе му дајме дома 4 комада, па после то кај Вардар некако ќе истуркаме и пак дома на Саса 3-4 и на раце ќе ги носиме дека сезоната со победа ќе ја завршиме. Од мене толку за оваа сезона на оваа тема, оти ќе повратам.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
a zosto da gi pobedvame sasa vardar ? makedonski ekipi treba bodoj da mu davame kako da gi pobedime taka
mozi prva ekipa vo sveto da sme so sakame klubo nas da izgubi za da se spasi nekoj drug samo edna zelba imam v godina daj boze da ni treba za 1 liga 0-3 da izbubime od istite ovie
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.258
Поени од реакции
3.286
Се што треба е Пелистер да ги испегла утре овие од Синѓелиќ.. Де се очисти теренот за идната година..
 
Член од
28 февруари 2022
Мислења
105
Поени од реакции
558
Пионери :

Фк Работнички - Фк Пелистер
1:3

Први на табелата и на чекор до титулата.

Браво деца! :aplauz:
Нечини тренеро брат, друга школа има судир на интереси е ова.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
870
Поени од реакции
1.051
Пионери :

Фк Работнички - Фк Пелистер
1:3

Први на табелата и на чекор до титулата.

Браво деца! :aplauz:
Супер

Само ние во светот се радваме на пионери, сегде акцентот се клава на младинци оти тие се најблиску до сениорите. Иначе 9-10 екипи ги поместиле генерациите да играат со една година постари, пример помладите пионери со пионери, за младинците да ги пуштат негде на калемење. И така функционира сегде во светот, кој прати знај, кој не ќе се радва на пионери. Браво за дечките.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom