Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
12 декември 2018
Мислења
188
Поени од реакции
324
Moze li lista sve je prestalo raditi od proslog mjeseca.
 
Член од
16 февруари 2015
Мислења
143
Поени од реакции
262
Ima li ko stranicu gde se moze dobiti reddevils test
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.238
Поени од реакции
7.753
Знае некој некаква сателитска телевизија во Србија а да ги има и Arena Sport и Sport klub?

Барам ова бидејќи во местото каде што сакам да гледам телевизија нема воопшто интернет за гледање IPTV. Нема воопшто бандери ниту е спроведено нешто за оптички или било каков интернет.
 
Член од
7 октомври 2020
Мислења
274
Поени од реакции
402
Da li neko zna za neku satelitsku TV u Srbiji koja ima i Arena Sport i Sport klub?

Ovo tražim jer na mjestu gdje želim gledati TV uopće nema interneta za gledanje IPTV-a. Uopće nema stupova, niti je išta provedeno za optički ili bilo kakav internet.
[/CITAT]
Pa jel ima mobitel internet?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.238
Поени од реакции
7.753
Pa jel ima mobitel internet?
Имам роаминг што даваат на користење од македонски оператор а и да има било кој друг мобилен интернет не е доволно тоа за IPTV гледање. Затоа и барам нешто сателитска што не бара интернет многу.

Значи мене ми треба понуда со повеќе спорт во кој може да се гледа Премиер лига, тенис, Лига Шампиони, Формула 1 српски, хрватски канали и други регионални балкански канали, филмски канали со превод.. Да сме сите во семеството задоволни за гледање.

Имам Тотал тв ама таму моментално го нема фудбалот Премиер Лига и Лага Шампиони.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
819
Поени од реакции
1.287
Имам роаминг што даваат на користење од македонски оператор а и да има било кој друг мобилен интернет не е доволно тоа за IPTV гледање. Затоа и барам нешто сателитска што не бара интернет многу.

Значи мене ми треба понуда со повеќе спорт во кој може да се гледа Премиер лига, тенис, Лига Шампиони, Формула 1 српски, хрватски канали и други регионални балкански канали, филмски канали со превод.. Да сме сите во семеството задоволни за гледање.

Имам Тотал тв ама таму моментално го нема фудбалот Премиер Лига и Лага Шампиони.
Ова што ти го бараш не постои никаде
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681
Имам роаминг што даваат на користење од македонски оператор а и да има било кој друг мобилен интернет не е доволно тоа за IPTV гледање. Затоа и барам нешто сателитска што не бара интернет многу.

Значи мене ми треба понуда со повеќе спорт во кој може да се гледа Премиер лига, тенис, Лига Шампиони, Формула 1 српски, хрватски канали и други регионални балкански канали, филмски канали со превод.. Да сме сите во семеството задоволни за гледање.

Имам Тотал тв ама таму моментално го нема фудбалот Премиер Лига и Лага Шампиони.
Treba ti jos MSat i onda si kompletan inace tesko.
 
Член од
7 октомври 2020
Мислења
274
Поени од реакции
402
Imam omogućen roaming kod makedonskog operatera, a i ako postoji neki drugi mobilni internet, to nije dovoljno za gledanje IPTV-a. Zato tražim nešto satelitsko što ne zahtijeva puno interneta.

Dakle treba mi ponuda sa vise sportova u kojoj mozete gledati Premijer ligu, tenis, Ligu prvaka, Formulu 1 srpski, hrvatski kanali i ostali regionalni balkanski kanali, filmski kanali sa prevodom... Svima u obitelji rado gledati .

Imam Total TV, ali trenutno nema nogometne Premier lige ili Laga Championsa.
[/CITAT]
Ja imam neogranicen internet na mobitelu pa mi mobitel služi kao pristupna linija i radi dobro a koristim ga kad mi fiksni internet ima problema.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.238
Поени од реакции
7.753
Ja imam neogranicen internet na mobitelu pa mi mobitel služi kao pristupna linija i radi dobro a koristim ga kad mi fiksni internet ima problema.
Ме интересира
Од кој оператор ти е интернетот и колку плаќаш месечно?
Добар ли е за гледање IPTV листа канали?
Колку треба брзина за IPTV HD канали.

Мене ми треба телевизија за куќа на планинско место.
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2020
Мислења
274
Поени од реакции
402
A1 Hrvatska plaćam nekih 25eura,brzina oko 100 mgbs na 4g mrezi a na 5g 150 mbgs ovisno o dostupnosti mreže dosta ljudi to prakticira na selu jer nemaju fiksni internet a za hd kanale je dovoljno i nekih 20mbs.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.238
Поени од реакции
7.753
A1 Hrvatska plaćam nekih 25eura,brzina oko 100 mgbs na 4g mrezi a na 5g 150 mbgs ovisno o dostupnosti mreže dosta ljudi to prakticira na selu jer nemaju fiksni internet a za hd kanale je dovoljno i nekih 20mbs.
Ако постои ваков пакет интернет во Србија било кој оператор нека пише некој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom