Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.789
Поени од реакции
23.563
Кажа дека му е од пари шо доби од наградата на здружението на новинари на САД,не знам за која репортажа беше во Македонија и дека настрана шо имал пари оти неговата фамилија беа поранешни газди на Ваташа во Ѓорче продадено на негови блиски роднини делот од фирмата
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

@kano

Кано не ми се смеј че те најдам у Озиленд преку Џули Бубев,иам врски:LOL:
ne ti se smeam tebe nego na glupostite sto gi lupaat i ocekuvaat narodot toa da go progolta
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.561
Поени од реакции
7.114
Глупост е диктатурата на Груевски да ја споредуваш со оваа владејачка гарнитура сега.
Види ги националните телевизии и дебатите. Повеќе плукање по владата има отколку нивна пропаганда, а не како Шител на времето со Латас.

Инфлацијата ти е очаен аргумент што го користи опозицијата, класичен политички спин, бидејќи у ваква светска криза кај што буквално дури и цела Еурозона го чувствува импактот од војната на економски план, да тврдиш како владата ти била крива за инфлацијата е неразумно.

Секако дека државата ни е далеку од добра, прашање е дали некад и ќе биде, меѓутоа разликата помеѓу тоа сега и тогаш е што сега се државнички трудат да решаваат проблеми, а тогаш само ве труеа со национализам од кој неможете да се оправите ниту денес, местеа избори, крадеа и ширеа лажни вести. Имаше некомпетентен претседател Иванов кој само беше марионетка на мијалков и груевски. Слушнавме на бомбите кои социопати се.
Ti drugar da ni objasnis kako izbega od Bardovci??
Imam i jas drugarce tamu pa da mu prenesam.
 
Ф

Флеш

Гостин
ne ti se smeam tebe nego na glupostite sto gi lupaat i ocekuvaat narodot toa da go progolta
Кои се глупостите на Инфомакс ? Против Мицко се цело време оти е пасивна амеба,Николовски оти е ортак со Коки и има хотел на плоштад,цело време околу тоа и притискаат оти раководството на Вмро става приватни интереси напред пред национални .

Со СДСМ, најдобрата партија во Македонија.

Кој прв пренесе и на каков начин снимкитр и шпионирање на грчката служба преку А1 оператор итн ....


Не ми е јасно Кано,мако мој алтан
Автоматски споено мислење:

Ti drugar da ni objasnis kako izbega od Bardovci??
Imam i jas drugarce tamu pa da mu prenesam.
Доста бе Бугар . Прифати дека СДСМ е најдобрата партија во историјата.

ШарпШутер е достоен чоек на нашето модерно општество
 

segafredo

The Grey Cardinal
Член од
21 ноември 2022
Мислења
296
Поени од реакции
563
Taka e. Не само за земјата, туку и за народот кој беше подложен овие 30 години, од страна на западот, на притисоци кои никому на свет не му ги правеле и барања кои никому на свет не се поставуваат.

Затоа денес ние сме за Русија и сакаме Путин да ви ебе матер на сите вас (ЕУ и САД, кои се најодговорни за ова денес тука). Па ако треба и на нас.
Мислам дека вие сте против Западот. А дали сте за Русија или Кина или незнам што не е многу видно
Автоматски споено мислење:

АЦО ИНФОМАКС : МИЦКОСКИ ЗА АРТАН ГРУБИ ЗБОРИ ДЕКА Е БАРАБА, КРИМИНАЛЕЦ И БИТАНГА А СЕКОЈ ВТОР ДЕН СЕ ЗАЕДНО И ГО МОЛИ ДА МУ ПОМОГНЕ ЗА ДРУГАРИТЕ НЕГОВИ ШТО СЕ ПО СУДОВИ, ГО МОЛИ ЗА ДЕЛЧЕВСКИ НИВИ, ШПАНСКИ СКАЛИ И ЗА НАБАВКАТА НА АВТОБУСИТЕ ОД ЈАНУШЕВ!

што, Инфомакс не се у добри односи со Мицковски?

не пратам очигледно, што се случува
Инфомакс не беше ли на Миленко Неделковски, баш вмровец
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Мислам дека вие сте против Западот. А дали сте за Русија или Кина или незнам што не е многу видно
Автоматски споено мислење:


Инфомакс не беше ли на Миленко Неделковски, баш вмровец
Нема врска со Миленко!
А и тој куртон беше, само од другата страна!
Кога испаднаа муабетите од бомбите, од свиња подоле не го симнуваа..!
Па му се налути на Грујо, па почна да ги плука, па почна да ортачи со едно крило таму…
Чудна работа… ама ја го поштуам баш оти е шабан, и не се срами од тоа!
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.561
Поени од реакции
7.114
Автоматски споено мислење:


Доста бе Бугар . Прифати дека СДСМ е најдобрата партија во историјата.

ШарпШутер е достоен чоек на нашето модерно општество
Iskreno, Se skinav od smeenje
Ako jas sum Bugar togas mozham slobodno da kazham deka ti si Marsovec
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.264
Поени од реакции
8.736
Охриѓаниве пак ја провоцирале владава .
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
dobro uste nisto ne naucivte deka so vakvi amebi nema muabet? samo pcuenje sekogas koga ke se pojavi nekade do momentot koga ke moze i poveke od toa a i toa ke dojde.
Ти си посебна врста на идиот.
Ti drugar da ni objasnis kako izbega od Bardovci??
Imam i jas drugarce tamu pa da mu prenesam.
Ниедна навреда неможе да се мери со моите конструктивни аргументи.
Да имаше ќе кажеше нешто. Вака очајно лупаш глупости бардовци не бардовци, тоа и на дете од 4то одделение може да му текне.

Кажи нешто гукни ајде, откри си ја простоќата како и другите вмрони и путиновци членови во оваа група :D .
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.561
Поени од реакции
7.114
Ти си посебна врста на идиот.


Ниедна навреда неможе да се мери со моите конструктивни аргументи.
Да имаше ќе кажеше нешто. Вака очајно лупаш глупости бардовци не бардовци, тоа и на дете од 4то одделение може да му текне.

Кажи нешто гукни ајде, откри си ја простоќата како и другите вмрони и путиновци членови во оваа група :D .
DA de i jas Kazhav, Ti si epten konstruktiven i so salam argumenti!
Zatoa te zele vo Bardovci da im drzhis casovi.

Samo uste da ni objasnis kolku ti e Partiskata dnevnica i ce bidi se vo red.
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
Па нема да пропадне и ако не ги ставиме. :toe:
Хахах е браво. Ебеш логика :vozbud:...

Да само што ако ги ставите ќе гуркаш напред у ЕУ процесите, а ако не ги ставиш ќе тупкаш у место.
For fuck's sake Има ли еден нормален у ова група
Автоматски споено мислење:

Затоа денес ние сме за Русија и сакаме Путин да ви ебе матер на сите вас (ЕУ и САД, кои се најодговорни за ова денес тука). Па ако треба и на нас.
Лол западот бил одговорен, а Русија ќе го спасела :vozbud: . Кажав јас, тој синдромот ваш накај Путин стреми уште у старт, се друго е бесцелно.
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.537
Поени од реакции
38.379
Хахах е браво. Ебеш логика :vozbud:...

Да само што ако ги ставите ќе гуркаш напред у ЕУ процесите, а ако не ги ставиш ќе тупкаш у место.
For fuck's sake Има ли еден нормален у ова група
Ако не го смениме знамето,
Ако не прифатиме привремена референца,
Ако не потпишеме рамковен договор,
Ако не прифатиме територијална поделба,
Ако не го потпишеме Преспанскиот договор,
Ако не излеземе на референдум,
Ако не го смениме името,
Ако не го прифатиме Францускиот предлог,
Ако не ги ставиме Бугарите во устав,

_________________________________________ќе тупкаме у место и нема да гураме напред у ЕУ процесите. :oops:

Можеш со која сакаш реченица да надополниш.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.884
Поени од реакции
22.058
Хахах е браво. Ебеш логика :vozbud:...

Да само што ако ги ставите ќе гуркаш напред у ЕУ процесите, а ако не ги ставиш ќе тупкаш у место.
For fuck's sake Има ли еден нормален у ова група
Автоматски споено мислење:


Лол западот бил одговорен, а Русија ќе го спасела :vozbud: . Кажав јас, тој синдромот ваш накај Путин стреми уште у старт, се друго е бесцелно.
Кога сите се ненормални освен ти, поверојатно е ти да си ненормалниот. Еве ти бројче - 02 3095 607, јави се и резервирај соба во хотелов летовово, имаат бесплатно јадење, базен и ќе си најдеш голем круг на нови другари на кои ќе можеш да им кажуваш па и да ги убедиш во твоите приказни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom