Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.905
Поени од реакции
10.461

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.628
Поени од реакции
82.372
Според мене ни ЕУ,ни САД,ни ЗАПАД, ни РУсија ... Само со Кина цело време имаме супер односи .... Кина цело време треба да сме со нив во економски и било каков сојуз
Не би рекол.
Ние го признавме Тајван, а после што све деси, во ООН и на терен - провери.

Признанието на Тајван беше мастер план на нашите западни пријатели и сојузници. Некој би рекол дека споиле лепо са корисним и со еден удар убија две муви.
Признавањето на Тајван
Очекуваната реакција на Кина во ООН, во мастер-планот на САД, не беше ништо друго подготовка на теренот за албанската буна.
 
Ф

Флеш

Гостин
Не би рекол.
Ние го признавме Тајван, а после што све деси, во ООН и на терен - провери.

Признанието на Тајван беше мастер план на нашите западни пријатели и сојузници. Некој би рекол дека споиле лепо са корисним и со еден удар убија две муви.
Признавањето на Тајван
Очекуваната реакција на Кина во ООН, во мастер-планот на САД, не беше ништо друго подготовка на теренот за албанската буна.
Со Кина се супер беше до Циле глупакот ... После тоа си тргнааа фино лепо нема почит ваш проблем тогаш и си влегоа УЧК ... Коа че видиш,старите генерации на Македонци политичари сите гомна ги направи ја до сега што имаме .... До генерација 1985 родени све посраа за Македонија....
 

segafredo

The Grey Cardinal
Член од
21 ноември 2022
Мислења
296
Поени од реакции
563
Бехтел и Енка... сите овие албанско-американски циркузи, многу добро дојдоа во екот на кампањата за беспоштедна борба против корупцијата од страна на американската амбасада.
Случајот со вашиот судски систем ми покажува дека САД имаат повеќе почит кон африканска земја отколку кон Македонија.
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
393
Поени од реакции
729
Артан Груби со нова изјава во врска со економската ситуација:
-Утринскиот ветер е по студен од вечерниот бидејќи цела ноќ седел надвор.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.628
Поени од реакции
82.372
АЦО ИНФОМАКС : МИЦКОСКИ ЗА АРТАН ГРУБИ ЗБОРИ ДЕКА Е БАРАБА, КРИМИНАЛЕЦ И БИТАНГА А СЕКОЈ ВТОР ДЕН СЕ ЗАЕДНО И ГО МОЛИ ДА МУ ПОМОГНЕ ЗА ДРУГАРИТЕ НЕГОВИ ШТО СЕ ПО СУДОВИ, ГО МОЛИ ЗА ДЕЛЧЕВСКИ НИВИ, ШПАНСКИ СКАЛИ И ЗА НАБАВКАТА НА АВТОБУСИТЕ ОД ЈАНУШЕВ!

што, Инфомакс не се у добри односи со Мицковски?

не пратам очигледно, што се случува
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.264
Поени од реакции
8.738
АЦО ИНФОМАКС : МИЦКОСКИ ЗА АРТАН ГРУБИ ЗБОРИ ДЕКА Е БАРАБА, КРИМИНАЛЕЦ И БИТАНГА А СЕКОЈ ВТОР ДЕН СЕ ЗАЕДНО И ГО МОЛИ ДА МУ ПОМОГНЕ ЗА ДРУГАРИТЕ НЕГОВИ ШТО СЕ ПО СУДОВИ, ГО МОЛИ ЗА ДЕЛЧЕВСКИ НИВИ, ШПАНСКИ СКАЛИ И ЗА НАБАВКАТА НА АВТОБУСИТЕ ОД ЈАНУШЕВ!

што, Инфомакс не се у добри односи со Мицковски?

не пратам очигледно, што се случува
Инфомакс подолго време мава по Мицкоски.
 
Ф

Флеш

Гостин
Инфомакс се реални од времето кога Мицко почна чудно да се однесува и да замолчи се што се деси . Александар Митовски објави скриншотови со Мицко на ватсап како му се заканува Мицко на Александар и други работи .....

Погледнете го видеото од Инфомакс вчера со Стефче .

Стефче вика дека Мицко ја блокирал црквата во Влае оти на 150 метра е од домот на Мицко од лични причини . Полно работи изнесоа....


Дури Александар вика буквално срање е изборот на политички опции во Македонија ако има избори сега . Дури и Левица не е ништо сериозно да може да се земе во предвид . Лично му рече на Апасиев дека он го донесе Заев со Шарената Револуција како учесник .


Инфомакс моментално се неутрални . Шо имаат вадат за секого црни работи . Не му ќутеа ни на Палчо за црквата ни на Стевче оти беше со Сдс


Поентираат од од шо се дешава и дека се секогаш на терен . Затоа ми се реални и за извор како информации. Со сите се во конфликт,не ќутат најважно и не се партиски
Автоматски споено мислење:

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.628
Поени од реакции
82.372
Случајот со вашиот судски систем ми покажува дека САД имаат повеќе почит кон африканска земја отколку кон Македонија.
Taka e. Не само за земјата, туку и за народот кој беше подложен овие 30 години, од страна на западот, на притисоци кои никому на свет не му ги правеле и барања кои никому на свет не се поставуваат.

Затоа денес ние сме за Русија и сакаме Путин да ви ебе матер на сите вас (ЕУ и САД, кои се најодговорни за ова денес тука). Па ако треба и на нас.
 
Ф

Флеш

Гостин
Мислам се од Култура министерството заради одбивањето на Џез оркестарот за сместување,персонално иста бранша за глупости
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.628
Поени од реакции
82.372

Докторот Бобан Вучевски, кој е обвинет за пожарот во модуларната болница во Тетово, со аплауз беше пречекан од пациенти пред судот, каде што се даваа завршни зборови.


Оваа пичкарска вукојебина на Агелер, реши единствениот каур да го обвини, на правди Бога, само фаците од ДУИ да го извлечат гзот.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.166
Поени од реакции
15.172
АЦО ИНФОМАКС : МИЦКОСКИ ЗА АРТАН ГРУБИ ЗБОРИ ДЕКА Е БАРАБА, КРИМИНАЛЕЦ И БИТАНГА А СЕКОЈ ВТОР ДЕН СЕ ЗАЕДНО И ГО МОЛИ ДА МУ ПОМОГНЕ ЗА ДРУГАРИТЕ НЕГОВИ ШТО СЕ ПО СУДОВИ, ГО МОЛИ ЗА ДЕЛЧЕВСКИ НИВИ, ШПАНСКИ СКАЛИ И ЗА НАБАВКАТА НА АВТОБУСИТЕ ОД ЈАНУШЕВ!

што, Инфомакс не се у добри односи со Мицковски?

не пратам очигледно, што се случува
Тие велат дека го продал кучата за скап џип...

20230424_075111.jpg
 
Ф

Флеш

Гостин
Тие велат дека го продал кучата за скап џип...

Прегледај го приврзокот 376870
Кажа дека му е од пари шо доби од наградата на здружението на новинари на САД,не знам за која репортажа беше во Македонија и дека настрана шо имал пари оти неговата фамилија беа поранешни газди на Ваташа во Ѓорче продадено на негови блиски роднини делот од фирмата
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

@kano

Кано не ми се смеј че те најдам у Озиленд преку Џули Бубев,иам врски:LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom