Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    683

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.533
Поени од реакции
23.044
^ Добро бе ај ако не да ти отвориме посебна тема за кујни? Тамо труби за тхаи чорбички, ееееј отру веќе лигав тип


Ајде назад на темата,

Светлана е супругата на рускиот министер за одбрана Тимур (ова не e турско име?).
И додека овај врши воени злосторства во Украина, типкава пуши пури во...Каде? Ни маплку ни повеќе?
Франција. Инстаграм профилот и е преполн со слики од бесни коли на азурниот брег, луксуз вили на Èze и остатокот од St. Tropez.
Како реакција група на француски активисти се собра пред нивниот стан во Париз, па им порача да си одат.
Додека мажотје води Војна, таа во Франција си врви вака некако:

  • 850.000 Euro an Mieten für Villen in St. Tropez (за наем на вила во Свети Т.)
  • 250.000 Euro an Mieten für Jachten (за наем на Јахти)
  • 200.000 Euro für den Kauf und die Wartung eines Rolls-Royce (за купување на Ролс Ројс)
  • Insgesamt 104.000 Euro für Schmuck bei einem Pariser Juwelier (за накит од Париска Златара)
  • 153.000 Euro für eine Laufstegkollektion von Dolce & Gabbana (за Долче)
  • 70.000 Euro für einen Auftritt von Thomas Anders bei ihrer Hochzeit (за свадбата во фустан од Томас Андерс)
  • 178.000 Euro für die Geburtstagsparty von Iwanow in Istanbul (за роѓенданот на Тимур во Константинопол).


Ова се луѓето кои ќе ја извадат Европа и Светот, на правиот пат.




Неком че сузе неком бисери. Рече Калиопа наша на времето одамна.

tebe siptarkata mora mnogu da ti prdi u posledno vreme na glava stom ne si sposoben da go procesiras tekot na konverzacijata. supaci ko tebe sporeduvaa ceni, jas samo objasniv sto i kako e ko tebe sto stalno ti objasnuvam deka si glupo kopile sto go tepale ko dete u pp pa sega leci frustracii u tugi zemji... :toe: eve i tuka sega ke bladees nesto za sto poima nemas.

ps. ruskiot minister za odbrana se vika sergei, sergei shoigu, valjda si cul za nego ebate kretenot glup...ali fala za slikickata od damata so pura i tekstot gluposti, stana veke voobicaeno od tebe.
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.421
Енџио и административните паразити не се запознаени со “кој работи и греши” пошто нели паразитите се безгрешни.
Јади јади, ќе ми дојдеш на шалтер и ти. Сите доаѓате порано или покасно, ќе си почекаш малце за документчето.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.533
Поени од реакции
23.044
comedy gold не 'мом поќе :ROFLMAO:
jas mozam... eve da ti doobjasnam kolkav kreten si ke ti posocam i deka timur e prilicno cesto GERMANSKO prezime sto vleci koreni uste vo prusija.

normalno supak kako tebe toa ne bi znael...

Timur History, Family Crest & Coats of Arms
Origins Available:
Germany
Germany

Product

Timur Forename Distribution
PlaceGenderFrequency
Germany100%1:115,505
Poland100%1:53,787
Egypt100%1:162,945
Israel63%1:15,113
 

Византиецот

NO! you ass.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.673
Поени од реакции
6.155
jas mozam... eve da ti doobjasnam kolkav kreten si ke ti posocam i deka timur e prilicno cesto GERMANSKO prezime sto vleci koreni uste vo prusija.

normalno supak kako tebe toa ne bi znael...

Timur History, Family Crest & Coats of Arms
Origins Available:

Germany
Germany

Product

Timur Forename Distribution
PlaceGenderFrequency
Germany100%1:115,505
Poland100%1:53,787
Egypt100%1:162,945
Israel63%1:15,113
хаштаг досаден
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.295
Поени од реакции
81.489
Јади јади, ќе ми дојдеш на шалтер и ти. Сите доаѓате порано или покасно, ќе си почекаш малце за документчето.
Од друга страна, да не се антагонизираше со тебе на време ќе си ги земеше документите.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.533
Поени од реакции
23.044
хаштаг досаден
hastag gluperda...

tipkata sto e na slikata za koja probuvaat da ja prikazat ko nekoja orospija sto trosi drzavni pari ustvari moze tebe i cel prilep da go kupi sose selata, pelagonija pa i bitola...

prvo svetlana maniovitsch e razvedena od timur. vtoro ima ruski i IZRAELSKI pasos. treto doaga od prilicno bogata familija. cetvrto pred da se omazi za timur sto go spominjas bila veke mazena za drug miljarder. peto uste pred da se omazi imala lanec na luksuzni prodavnici niz rusija i bila zastapnik na eden kup luksuzni brendovi za ek sssr... valjda si cul za Yohji Yamamoto, Blumarine, Versace i Roberto Cavalli megu drugite...

ali ok zname deka ti goltas propaganda ko sto goltas sperma u toa saunite... :toe:
 

Византиецот

NO! you ass.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.673
Поени од реакции
6.155
че пишуваф пост..ноуп уште досаден

prvo ..vtoro .. treto ,cetvrto pred da se omazi za timur sto go spominjas bila veke mazena, peto uste pred da se omazi imala niz rusija i luksuzni brendovi za eks sssr... valjda si cul za Yohji Yamamoto, Blumarine,
не ги знам
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
ФАБ бомба им паѓа у сред град на 30 метра од станбена зграда, откопуе земја до јадро, ни еден протест ни некој да каже ало шо праите. Каков безкичмењачки усран народ. И тој треба да наметне некакво си влијание или моќ у светот. И у зграда да паднеше да ја срушеше со 50 мртви у рушевини, ќутенката ќе си беше. Е тоа е отприлика сликата на просечниот рус денес.
У принцип и тукашниов народец по Маќедонијава и по Балканиве го има истиот тој лузерски славо-менталитет, додуше слав знаеме што значи на повеќето западни јазици... :icon_mrgr:
Бомба падна во сред Белгород, никому ништо, пред некој месец гланц нов воен авион Сухој тресна во зграда во градот Јејск имаше и 15 мртви, пилотот преживеа катапултирајќи се... и никому ништо, жално... башка у војнава погинаа над 100 илјади руски војници и никому ништо, во понормални држави до сега народот ќе ја дигнеше власта на клоци одамна !
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.917
У принцип и тукашниов народец по Маќедонијава и по Балканиве го има истиот тој лузерски славо-менталитет, додуше слав знаеме што значи на повеќето западни јазици... :icon_mrgr:
Бомба падна во сред Белгород, никому ништо, пред некој месец гланц нов воен авион Сухој тресна во зграда во градот Јејск имаше и 15 мртви, пилотот преживеа катапултирајќи се... и никому ништо, жално... башка у војнава погинаа над 100 илјади руски војници и никому ништо, во понормални држави до сега народот ќе ја дигнеше власта на клоци одамна !
Vervaj ne sakas tuka kade so si nikoj da ne kreva nikoj na kloci oti ocigledno ne si ni svesen sto ke te snajdi :cautious: .
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.188
Поени од реакции
12.750
Јади јади, ќе ми дојдеш на шалтер и ти. Сите доаѓате порано или покасно, ќе си почекаш малце за документчето.
Стрико цитро рече дека вас карпатските педерчиња ќе ве депортирал назад, зад карпатите откај што сте дошле.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.304
Автоматски споено мислење:


Одлично. Помалце рускојазично население во иднина.
Автоматски споено мислење:



@HolyDebarca Ти ли си овој бе?
Тие што се руси досега нашле начин да пребегаат во Русија, или Европа, или ако по некоја случајност се најдат на фронт да се предадат или пребегаат на другата страна.

Тие што се тепаат до крај, се оние украинци со испрани мозоци.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Реално нема ни што да се дискутира окулу војната. Главна вест е освоена некоја продавничка во Бахмут. Дур нема Украинска офанзива нема да видиме ништо интересно за коментирање.
У принцип ниедна од двете завојувани страни во војната во Украина не можат да направат некои поголеми и позначајни успеси на бојното поле. Така е веќе со месеци... не говорам за освојување на ниви, селца, трафики, автобуски, игралишта, улички и сл. тракатанци, говорам за територии како и за освојување на поголеми градови, на пр. лани ова време Русите освојуваа големи градови ко Мариупол, Северодонецк, Лисичанск и.т.н. а денеска...
Исто и Украинците, никако да ја започнат таа нивна пролетна офанзива, де времето не чинело, врнело, кал имало, па чекале уште некое тенкче да им пратат западниве држави, па авиони немале, па ова, па она... Април помина, сега се говори за почеток на долго најавуваната офанзива во мај или јуни, а па дури и постојат такви шпекулации дека тек есенва ќе била офанзивата некаде септември или октомври !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom