Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.264
Поени од реакции
8.738

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.353
Поени од реакции
4.492
Промената на името со која станавме полноправна НАТО членка.
Е ми голем к*р ако станавме членка на фашизоидниот ОТАН.

И што битно се случи сос „севернава„ со тоа улавање?

Плаќање легален рекет од 200 миљончиња годишно?...Ќе не‘ бранат од ракетите од Иран и Северна Кореја?...

Како што велиТ еден познат лик: „Територијата Македонија влезе во НАТО, не Македонците“.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.643
Поени од реакции
21.017
Од една страна ти вика дека била незадоволна од многу корупција од друга страна вика мора да се почитуваат правата на шошоните и дека во секоја институција на главна позиција мора да биде шошон. Не ебат во здрв мозок, а цела корупција и распад на држава започнува од картелот ДУИ !!!
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.302
Поени од реакции
86.253
Кои се тие "повеќе работи" ? Промената на името со која станавме полноправна НАТО членка. Сега втора, промена на уставот да започнеме преговори со ЕУ. Ој на Русија оди верувај и сега, која будала си.
Полтронче...едни учебници не знаат да испечатат цела година да им дадат на децана да учат во школо, а ти ми правиш муабети "ова да смениме ЕУ, она да смениме ЕУ" :pos: Колку сте само вие во заблуда...оние во ЕУ уште се каат што ја примија Бугарија пред 15 години, та сега се испотепаа нас да не примат.

Оди бе бегај таму, на друг продавај муда за бубрези.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.174
Поени од реакции
8.780
Изгледа дека анестезиологот од тетовската болница немал лиценца да работи како доктор во Македонија.

 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.420
Малку смешно како ти оди аргументот, прво појде како сме исполниле многу барања за евроинтеграции, а потоа почна да ги набројуваш сите интерни и екстерни проблеми кои државата ги имала од постоењето наваму кои немаат никаква врска со евроинтеграции директно.
Да не се прифатила ФИРОМ референцата немало у ОН да те примат.
Охридски договор ја има запрено ескалацијата во конфликтот 2001. Како ќе се решило другачије?
Нема ништо лошо во тоа бугарите да влезат во устав, туку уствари требало да бидат присутни уште у првиот устав.
o VlatkoVasilj.jpg
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.629
Поени од реакции
82.375
Он да ти бил наркоман со лажна диплома од Приштина.

Кој би рекол дека новите кадри кои дојдоа на место на избрканите каури лекари во Тетово, се со лажни дипломи од Приштина.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.174
Поени од реакции
8.780
Он да ти бил наркоман со лажна диплома од Приштина.

Кој би рекол дека новите кадри кои дојдоа на место на избрканите каури лекари во Тетово, се со лажни дипломи од Приштина.
Одлучувачки квалификации му биле што не јадел свинско и со рацете знаел да направи орел.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.629
Поени од реакции
82.375


А после ова, следува нешто што ќе го наречат унапредување на правата на Албанците преку менување на устав. Уште тоа и готово, нема више.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.353
Поени од реакции
4.492


А после ова, следува нешто што ќе го наречат унапредување на правата на Албанците преку менување на устав. Уште тоа и готово, нема више.
Штом ја „завршиме„ со Бугарите, ќе мораме да се позабављаме и со Грците...нешто ми се мнооогу молчаливи во последно време, а можеби ги чекаат „нивните 5 минути„...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.194
Поени од реакции
10.978
Ама он праша кој нормален верува…
иначе вакви испродци ко него не им е битно уште пет пати уставот да се смени и химна и све само да дојдат до еу фондови да има да лапаат без да го испоржтат гзот
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.420

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.353
Поени од реакции
4.492
Оваа ја ставиле во работната група за уставните измени... :pos:

Прегледај го приврзокот 376090


Буквално Уставот го направија тоалетна хартија
Чупево е типична комуњара, која непрекидно мантра за „светлата будуќност„ (оти они ја паметат иднината а не минатото....), а дотичнава „набада„ и работи кои немаат блага врска со нејзината идеолошка заблуда, ама ај, „тури нека има„.

Инаку, „севернава„ веќе е дупка, благодарејќи на нивното тековно (и претходно) владеење со Македонија, и во нивните мандати не видовме економски раст, оти не ни знаат како тоа се постигнува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom