Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.372
Поени од реакции
21.900

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.351
Поени од реакции
81.629
Мислев дека Максо беше задолжен за тоа.
Многу незадоволни има. Не може еден да ги земе, треба неколку изливни правци да има.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.481
Поени од реакции
47.491
На Максо дометот му остана кумановско, Бранко е впрегнат за останатите разочарани комуњари.
Или ќе падне пратеник два за коалиција подоцна, или ќе одат тие гласови во шоља, како и да е, двајцата на СДС ќе им завршат работа за амортизација.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.198
Поени од реакции
5.373
Шок и неверување.

Сакаат да стимулираат инвестиции во општината, не скокајте и вие одма. За доброто на сите е, да се развива економијата, ништо не разбирате :cautious:
 
Ф

Флеш

Гостин
Порано се викав џихади Џо, но денеска сум друг чоек ... Јас сум Артур .... Артур Морган .... Ји Пи Кај Еј Мадрфакр ....

кумче ми е ЗЗ .....


1681403552519.png
Автоматски споено мислење:

Пример дека се држава и како Северџанскиов народ сеуште е гнида ....



Влегоа у седиштето на Луи Витон ....

Гинат за пензионерски реформи кои ќе настапат после 40 години од сега ....

Пичкин дим сме за Французите


 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.841
Поени од реакции
6.982

:icon_lol:
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
Уставните промени се битни да се случат, ако не се случат оваа држава оди во погрешен правец.
Секој кој се противи на тоа не ја разбира доволно политичката ситуација во која Македонија се наоѓа.
Ова во анкетата горе глеам Левица преовладува . Зарем до толку сте склони на популизам во оваа група?
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.181
Поени од реакции
4.322
Уште Таче и ромите употребуваат ,,миљарди,, кога се зборува за пари. Абе не се тоа многуу пари???

:facepalm:

Прегледај го приврзокот 375502
Е добро де...чоекот си има проблем ем со бројките, ем со мерните единици, ем со изговорот на незгодни изрази...и то...

Но сето тоа не е пречка да биде в.д. премиер...таму каде Зоќе застана, ликов го следи „во чекор„.
Автоматски споено мислење:


:icon_lol:
А ова е „Великденска посланица„ од другарот Тачими до неговите истомисленици, кои мислат исто како мисли и другарот им...

Ништо не разбрав од напишаното...:(
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.857
Поени од реакции
36.593
Уставните промени се битни да се случат, ако не се случат оваа држава оди во погрешен правец.
...а која е ,,оваа" држава ако може да напишеш?
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
436
Поени од реакции
620
Уставните промени се битни да се случат, ако не се случат оваа држава оди во погрешен правец.
Секој кој се противи на тоа не ја разбира доволно политичката ситуација во која Македонија се наоѓа.
Ова во анкетата горе глеам Левица преовладува . Зарем до толку сте склони на популизам во оваа група?
Добро
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.181
Поени од реакции
4.322
Секој кој се противи на тоа не ја разбира доволно политичката ситуација во која Македонија се наоѓа.
А како ти ја разбираш политичката ситуација со „републиката нашата северната земјата„?

Како бавча, ливада, поле, нива, двор, пустина, прерија, пампас?...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom