Фан клуб: РК Пелистер

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.567
А среќа вие во Битола со бајадера и ружи ги дочекувате гостинските играчи. Исто срање е, вие сте одма до терен во Битола и ги плукате играчите, особено крилата. Летаат предмети константно. И ние кога влеговме лани во сала, од сите страни летаа запалки и парички накај нас.
Да ве потсетам дека во купот во Кавадарци стоевте буквално врз клупата на играчите, не дававте да дојде до смена на страни на полувреме.
Жити се не глумете деви марии ко што правеа Металург порано.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Pred nekolku meseci Shkupi-Shendija mu dadoa na Shkendija za vleguvanje na navivaci vo tereen prikina utakmicata i sluzbema pobeda za Shkendija istoto se desi i vecerva trebashe da ja prekinat utakmicata i da mu se dade na pelister sluzbeno pobeda a baska toa sto vardar kako organizator ne se ni potrudil da bide vo najvisoko nivo bezbedeni gostinskite navivaci znaejki deka e derbi utakmica a sto e do ckembarite pokazha deka imat 100 pogolemi madinja nego li pickine komitski
Ali toa koa se zastiteni so site saltanati
Znam deka mnogu ke replicirat mnogu od navivacite na vardar ali ako nemma da im zameravam posto samo za vo kajgana gi biva
Pozdrav...
А бе ајде. На Шкендија им беше доделена службена победа ради напад на играчите, овде при влезот у терен на вашите не им фалеше влакно. И што очекувавте дека нема да има никаква реакција на онакво сељачко понашање!? Земале уште невлезени ја тегнат оградата ко некои орангутани, џиткаат бакљи према семкарска трибина и после друг им е крив.
Од другата страна може и да ве разберам до некаде. Посетата на Скопје си го праи своето. Возбудата е толку голема што разумот почнувате да го губите.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
А бе ајде. На Шкендија им беше доделена службена победа ради напад на играчите, овде при влезот у терен на вашите не им фалеше влакно. И што очекувавте дека нема да има никаква реакција на онакво сељачко понашање!? Земале уште невлезени ја тегнат оградата ко некои орангутани, џиткаат бакљи према семкарска трибина и после некој друг им е крив.
Од другата страна може и да ве разберам до некаде. Посетата на Скопје си го праи своето. Возбудата е толку голема што разумот почнувате да го губите.
Се ок да беше уличен ракомет/фудбал...... кога ќе ја разбереш разликата дозволено ти е да коментираш на тема на официјален спорт...... дисквалификација на меч и терен е најреална одлука ако има некаква спортска власт овде
 
Член од
12 септември 2022
Мислења
48
Поени од реакции
301
Не сме ни едните ни другите цвекиња за мирисање ,зато сега мислам, гостински навивачи во наредните 3,4 години тешко ни Битола ни Скопје
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.860
Поени од реакции
7.240
Секако и мајките и децата ги враќаа бакљите кон Чкембари. Си зема замав кога делиш дом со диво племе, мораш да лажиш како нив.
Исто бе цел живот педерски или со обезбедување клаваат маркери,па со полиција договорени вака испикани во обична публика и шо викаш како "браќата" последно идат на гостување со ножој и палки за греота а да не збораме дека нема казни или ќотек а денес само 47-21 приведени од Чкембари и уште се по станици ова никаде го нема !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Последно уредено:

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
А среќа вие во Битола со бајадера и ружи ги дочекувате гостинските играчи. Исто срање е, вие сте одма до терен во Битола и ги плукате играчите, особено крилата. Летаат предмети константно. И ние кога влеговме лани во сала, од сите страни летаа запалки и парички накај нас.
Да ве потсетам дека во купот во Кавадарци стоевте буквално врз клупата на играчите, не дававте да дојде до смена на страни на полувреме.
Жити се не глумете деви марии ко што правеа Металург порано.
se e tocno ama i vi e ne ste nevini vo slucajot, jas znam deka i kaj nas se frla od obicna publika ama nie da vlezime v teren kraj e ke ne sechat nema da vidime sala 10 utskmici, ovde vlez na teren kaj sho gostinskite igrschi begat v soblekuvalna da spasat glava ziva najverojatno ke pomini nekaznet, vie ste domakini vie ste organizatori, za organizacijs od policija da ne zboruvame
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Се ок да беше уличен ракомет/фудбал...... кога ќе ја разбереш разликата дозволено ти е да коментираш на тема на официјален спорт...... дисквалификација на меч и терен е најреална одлука ако има некаква спортска власт овде
Смешен си. Натпреварот не беше прекинат, па да се доделува службена победа. Ете вашите битолски судии не одлучија дека има услови за целосен прекин, а и вашата екипа не се почуствува дека е загрозена и се врати на терен. Што повеќе...
 
Член од
24 јануари 2022
Мислења
3
Поени од реакции
17
Следната во Битола заклучвање салата и онака има два влеза за во соблекувални и сите котек ,суди ,делегати ,наша управа ,наши играчи ,нивни играчи,сите инволвирани во ракометот и крај неможи вака да газат на достоинтвото на клубот и навивачите не дупат 30години на здрав памет, ела ќе дојдам муабетот … котек и барем ке си завршиме со стил и ке си побараме ке си играме во грчката лига ке си одиме на гостување атина солун лариса костур од колку во она селото без канализација да не ебат на здрав памет…
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.567
se e tocno ama i vi e ne ste nevini vo slucajot, jas znam deka i kaj nas se frla od obicna publika ama nie da vlezime v teren kraj e ke ne sechat nema da vidime sala 10 utskmici, ovde vlez na teren kaj sho gostinskite igrschi begat v soblekuvalna da spasat glava ziva najverojatno ke pomini nekaznet, vie ste domakini vie ste organizatori, za organizacijs od policija da ne zboruvame
Братко, реално и ние да изгубевме и јас ќе карав по моите зошто не се повлекле од терен :D
Не сме невини, ама реалноста е дека вие го почнавте инцидентот овојпат и глупаво е да плачете.
Вашите играчи не беа мета на Комити кога влегоа во терен, никој од нив не беше нападнат.
Колку вакви инциденти имало, пример на Работнички и МЗТ, па скоро никогаш не бил прекинат натпревар и регистриран службено.
Ни Лесјак не беше гаѓан намерно, летаа предмети кон судиите и го погодија него. Полета и мобилен телефон :D
Не можеш да контролираш толкава маса на публика и тоа е секаде исто. Вие правите многу поголем притисок врз играчите кај вас, затоа што самата сала е таква, одма сте до терен.

Инаку, сите тие мавања по играчи се чист сељачизам, никогаш не сум поддржувал такви работи. Единствено кога некој провоцира, како на пример Тале денес. Нема потреба од провокации од тој тип.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
623
Поени од реакции
2.539
Дисциплинската комисија во РФМ донесе и одлука за прекинатиот натпревар меѓу Пелистер и Тинекс пролет, кој беше регистриран со службена победа на гостите од Скопје со 0-10. Покрај тоа, Пелистер е казнет со одземање еден бод, домашниот ракометар Мемиќ заработи суспензија од две години од ракометните терени во Македонија, а битолскиот клуб ќе плати и 60.000 денари за нередите што се случија на оваа средба.
Ваквите ригорозни казни изречени од страна на Ракометната федерација на Македонија се јасен знак дека новото раководство нема да толерира инциденти на терените низ земјава, нешто што вообичаено беше случај во изминатиот период и минуваше без посериозни санкции.
Во 2013 година

Управата е на потег да се бара ригорозни мерки одземање на бодови!!! Неможам да замислам вакво нешто да се случеше Битола автоматски ќе беше прекината и заведена 10-0 службено. Како прво кај нас на трибина за дерби има полиција плус редари а во ходникот желки. Нема шанси да влезиш на терен и онака лабаво 3-4 мин да се шеташ. Играја на картата инцидент и ја добија утакмицата.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Навивање на страна. Јас пак мислам дека нереални ви беа очекувањата за победа, како и во претходните години. Не сте објективни. Цела сезона слабо играте, лоши играчи донесовте, и не ви беше добра одлуката да го менувате Ларс, зошто не беше до него проблемот. А уште поголема глупост беше верувањето дека дуото Јовиќ - Шундо ќе смени нешто, поготово така двајцата, кај што не е дефинирано баш кој ја води екипата. Во еден момент еден, во друг друг. Лошо е што следната сезона пак ве чека масивен ремонт и никаков континуитет не може да фатите. Според мене, не требаше да го менувате Бабиќ. Вие одма хистерии кревате ако не ја земете титулата, незадоволство, се реактивно. Овој не го бива, оној саботира, трет е манекен, и сл. Се големи надежи, нереална анализа, и плукање по сите на крај кога нема да се задоволат вашите очекувања. Нова сезона, рестарт, пак од почеток. Големи надежи, а добри потези од управата, ќе биде оваа година. На крај, управата не знае кај тера, глупости се направија, судиите се криви, овие играчи играат за пари без срце, итн, итн.

Инаку, еве што ви кажав после пласирањето на Ф4 во СЕХА лани.
Фино што се пласиравте, убаво за вас, ама мене не ми делува дека сте засилени од лани. Мислам дека разочарувањето од тоа што ги изгубивте домашните титули ги заслепе многу колку вредеа некои од играчите што си отидоа.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.860
Поени од реакции
7.240
Дисциплинската комисија во РФМ донесе и одлука за прекинатиот натпревар меѓу Пелистер и Тинекс пролет, кој беше регистриран со службена победа на гостите од Скопје со 0-10. Покрај тоа, Пелистер е казнет со одземање еден бод, домашниот ракометар Мемиќ заработи суспензија од две години од ракометните терени во Македонија, а битолскиот клуб ќе плати и 60.000 денари за нередите што се случија на оваа средба.
Ваквите ригорозни казни изречени од страна на Ракометната федерација на Македонија се јасен знак дека новото раководство нема да толерира инциденти на терените низ земјава, нешто што вообичаено беше случај во изминатиот период и минуваше без посериозни санкции.
Во 2013 година

Управата е на потег да се бара ригорозни мерки одземање на бодови!!! Неможам да замислам вакво нешто да се случеше Битола автоматски ќе беше прекината и заведена 10-0 службено. Како прво кај нас на трибина за дерби има полиција плус редари а во ходникот желки. Нема шанси да влезиш на терен и онака лабаво 3-4 мин да се шеташ. Играја на картата инцидент и ја добија утакмицата.

To e sitnica go imam na videoto so ova denes ...

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
Братко, реално и ние да изгубевме и јас ќе карав по моите зошто не се повлекле од терен :D
Не сме невини, ама реалноста е дека вие го почнавте инцидентот овојпат и глупаво е да плачете.
Вашите играчи не беа мета на Комити кога влегоа во терен, никој од нив не беше нападнат.
Колку вакви инциденти имало, пример на Работнички и МЗТ, па скоро никогаш не бил прекинат натпревар и регистриран службено.
Ни Лесјак не беше гаѓан намерно, летаа предмети кон судиите и го погодија него. Полета и мобилен телефон :D
Не можеш да контролираш толкава маса на публика и тоа е секаде исто. Вие правите многу поголем притисок врз играчите кај вас, затоа што самата сала е таква, одма сте до терен.

Инаку, сите тие мавања по играчи се чист сељачизам, никогаш не сум поддржувал такви работи. Единствено кога некој провоцира, како на пример Тале денес. Нема потреба од провокации од тој тип.
da beshe ekipa od brachata ke si ja povlecese ekipata i cao prijatno ke bese, ova se e edno radi nesposobluk na nasite drugo e sho ajde pri tolku sprema i tolku publika ednostavno greota e da izbrkash nekoj da ne gleda
policijata isto katastrofalna ne mi se verva deka nema kordon megju publika i ckembari mnogu e pomeka vo skopje, se isilile posle utakmica od ko se oseti deka ja ebaja rabotata prethodno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom