Жени, зошто се шминкате?

Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Ако до толку ви е јака генетиката и изгледате сјајно и во 40-тата година од животот, чуму фарбањето коса, козметички малтер за на лице, штикли, миничи, уље за коса, вештачки трепавици, ботокси, пластични операции, третмани на усни, вагинална регенерација, а?
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
57
Поени од реакции
205
Кога Господ го создал мажот го погледнал добро и му рекол - "Ти добро излезе".
Потоа ја создал жената, ја погледнал добро и и рекол - "Е јебига ти ќе мораш да се шминкаш" ...
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Сум чул вагинална козметика ама вагинална регенерација не сум ЈОК ? Што е тоа ? Како гуштер ?
Автоматски споено мислење:

 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.298
Поени од реакции
4.699
Сум чул вагинална козметика ама вагинална регенерација не сум ЈОК ? Што е тоа ? Како гуштер ?
Автоматски споено мислење:
Да не мисли на сошивање химен???
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.276
Заинтересираноста за вагиналното подмладување според светските статистики расте за 60% годишно. Со полно право да носат одлуки за својата сексуалност, жените се одлучуваат и на функционално и на естетско дотерување на интимната регија. Бразилската депилација е само мал козметички третман во однос на она што може да понуди медицинската козметологија на повеќе начини.

Вагинална рејувенација човече фактички им прават "Јувентус" на пичињата.
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.298
Поени од реакции
4.699
Заинтересираноста за вагиналното подмладување според светските статистики расте за 60% годишно. Со полно право да носат одлуки за својата сексуалност, жените се одлучуваат и на функционално и на естетско дотерување на интимната регија. Бразилската депилација е само мал козметички третман во однос на она што може да понуди медицинската козметологија на повеќе начини.

Вагинална рејувенација човече фактички им прават "Јувентус" на пичињата.
Да не се мисли на регенерација на вагиналната флора? а не на самата дунда?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.787
Ако до толку ви е јака генетиката и изгледате сјајно и во 40-тата година од животот, чуму фарбањето коса, козметички малтер за на лице, штикли, миничи, уље за коса, вештачки трепавици, ботокси, пластични операции, третмани на усни, вагинална регенерација, а?
... дел да си се бендисат самите пред огледало, дел да ги бендисат мушките егземплари, дел да ги направат љубоморни пријателките, а последните го прават зашто што другите жените тоа го прават, па онака под инерција да не заостанат, а тоа све погрешно направено!

...би прашала зошто мушките одат во теретана, купуваат скапи парфеми па се прскаат секој ден, си го депилираат патлакот, се тетовираат и цел ден го мерат ал им пораснал некој сантим....итн, итн, ама не тоа темата.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.574
Поени од реакции
26.097
Ќе ми простат жените сега, еден шовинистички виц на темава.

И така Бог откако го создаде совршеното суштество, реши да ја создаде и жената, но бидејќи немаше доволно време и рече: „Ти ќе мора да се шминкаш“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom