Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.494
Поени од реакции
22.937
Пендиков не е бугарски државјанин, но добил десетка на лотарија.:)
Бугарија во принцип се грижи за нашите сонародници
Нема да се заборави и одбивањето на 200 бугарски граѓани да се поклонат на гробот на Гоце Делчев на 4 февруари
znaeme a boga mi i holandija. duvlo na kromosi ste. zatoa i nema shengen za vas. ova treba da im se objasni na holandzanite, kako i na kogo davate drzavjanstva i kakva bagra niz eu se seta so vasi pasosi. klasicni gomnari.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.413
Поени од реакции
47.004
Една од појаките работи што ќе се деси кога Апасиев ќе дојде на власт е што на шиптаpите ќе им даде само две директорски места у некои основни школи у тетовско, цело ДУИ ќе одговара за криминалот, ќе им влезат у Грчец да ги расчистат, ќе ја исчисти Струга од структурите на Мерко, ќе го намали тонот на џамиите, ќе ги разоружа “свадбарите” и “сунетџиите”, ќе апси све што вози со 200 на саат на Партизанска на швајцарски таблици. Жими све.
Да пробаме, да видиме муце. Све бива, не дека вака ружи ви цветаат .
За уши и на клоци ве вадат од институциите, изгледа како да не ви го разбраа баш концепот ено опшесфо како што си го замислувавте во Излет со Замир и Џабир.
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.344
Поени од реакции
37.039
Една од појаките работи што ќе се деси кога Апасиев ќе дојде на власт е што на шиптаpите ќе им даде само две директорски места у некои основни школи у тетовско, цело ДУИ ќе одговара за криминалот, ќе им влезат у Грчец да ги расчистат, ќе ја исчисти Струга од структурите на Мерко, ќе го намали тонот на џамиите, ќе ги разоружа “свадбарите” и “сунетџиите”, ќе апси све што вози со 200 на саат на Партизанска на швајцарски таблици. Жими све.
Ти веруем брат важи.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.494
Поени од реакции
22.937
Само портирот и чистачката се од СДСМ, се им дадоа на албанците, ебати кретените.
Режим срушиле hehehe
srusija de... od makedonska drzava napravija ljockarska. ne smee nikogas da im se zaboravi ova na tie sto gi glasaa i poddrzaa i se nadevam ke se najde nekakov nacin da izlezat spisoci na tie gomna so ime i prezime.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.753
Поени од реакции
8.291
Една од појаките работи што ќе се деси кога Апасиев ќе дојде на власт е што на шиптаpите ќе им даде само две директорски места у некои основни школи у тетовско, цело ДУИ ќе одговара за криминалот, ќе им влезат у Грчец да ги расчистат, ќе ја исчисти Струга од структурите на Мерко, ќе го намали тонот на џамиите, ќе ги разоружа “свадбарите” и “сунетџиите”, ќе апси све што вози со 200 на саат на Партизанска на швајцарски таблици. Жими све.
Две е доста чуден начин да напишеш 0.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Да пробаме, да видиме муце. Све бива, не дека вака ружи ви цветаат .
За уши и на клоци ве вадат од институциите, изгледа како да не ви го разбраа баш концепот ено опшесфо како што си го замислувавте во Излет со Замир и Џабир.
И што е најбитно да забранат финансирање невладини со сомнителни пари од надвор.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.112
Поени од реакции
8.387
Една од појаките работи што ќе се деси кога Апасиев ќе дојде на власт е што на шиптаpите ќе им даде само две директорски места у некои основни школи у тетовско, цело ДУИ ќе одговара за криминалот, ќе им влезат у Грчец да ги расчистат, ќе ја исчисти Струга од структурите на Мерко, ќе го намали тонот на џамиите, ќе ги разоружа “свадбарите” и “сунетџиите”, ќе апси све што вози со 200 на саат на Партизанска на швајцарски таблици. Жими све.
Ako ne znaese ili ne si vo tek, Apasijata veke napravil dogovor so siptaritre, se dodeka zaevite kurtoni se spremni da pusat albanski kurovi sekoe utro za dobro utro toj nemal problem so toa, ke sedel na strana i ke gledal seir.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Ako ne znaese ili ne si vo tek, Apasijata veke napravil dogovor so siptaritre, se dodeka zaevite kurtoni se spremni da pusat albanski kurovi sekoe utro za dobro utro toj nemal problem so toa, ke sedel na strana i ke gledal seir.
Вие од аСтралија сте ни спасот. Дојдете со каројте по стритојве наши, и ве молам оправете ја државава...Аман...
 

segafredo

The Grey Cardinal
Член од
21 ноември 2022
Мислења
296
Поени од реакции
563
znaeme a boga mi i holandija. duvlo na kromosi ste. zatoa i nema shengen za vas. ova treba da im se objasni na holandzanite, kako i na kogo davate drzavjanstva i kakva bagra niz eu se seta so vasi pasosi. klasicni gomnari.
:lolzz: А каква багра шета со ваши...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.952
https://republika.mk/vesti/makedonija/tviterdhiite-mu-odgovorija-na-stojanov-politsaetsot-se-vika-oliver-spasovski/
Автоматски споено мислење:

добро пи@ка му матер, толку се ДЕБИЛНИ ??? Србија по кратка постапка направи Процедура за отварање на службени емаил сандачиња, се знае постапката, од кого се прима меил, ако е непознат пак има процедура, веројатно одложена.... Јасно е дека прОливер и ова го користи за спинување и замаглување, а што е најлошо полицајци се ангажираат без потреба...
https://republika.mk/vesti/crna-hronika/vo-33-uchilishta-vo-skopje-stasala-zakana-deka-e-postavena-bomba/
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.883
Една од појаките работи што ќе се деси кога Апасиев ќе дојде на власт е што на шиптаpите ќе им даде само две директорски места у некои основни школи у тетовско, цело ДУИ ќе одговара за криминалот, ќе им влезат у Грчец да ги расчистат, ќе ја исчисти Струга од структурите на Мерко, ќе го намали тонот на џамиите, ќе ги разоружа “свадбарите” и “сунетџиите”, ќе апси све што вози со 200 на саат на Партизанска на швајцарски таблици. Жими све.
Претпоставуваш.
До сега на власт беа ВМРО-СДСМ. За нив не претпоставуваме.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.112
Поени од реакции
8.387
Вие од аСтралија сте ни спасот. Дојдете со каројте по стритојве наши, и ве молам оправете ја државава...Аман...
јас од аСтралија нема што да барам таму да ја оправам државата, јас со таа држава имам завршено, сега единствено што може да ме предомисли да дојдам таму е сестра ти, да и го закачам еднаш до грло и после тоа да го фатам авионот за таму каде што припаѓам.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.012
јас од аСтралија нема што да барам таму да ја оправам државата, јас со таа држава имам завршено, сега единствено што може да ме предомисли да дојдам таму е сестра ти, да и го закачам еднаш до грло и после тоа да го фатам авионот за таму каде што припаѓам.
Патриотизам на ниво, у пичку матер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom