ЗЕМЈОТРЕС!

Член од
13 април 2021
Мислења
3.300
Поени од реакции
11.021
... така да поради тоа ќе се почувствува голем дефицит во Европа, па и кај нас на болнички лекови за третирање на интернирани пациенти,
кој дефицит на лекови ќе има кога 99% од лековите што се носат овде се од екс ју држави.
Веќе има дефицит на лекови.
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
8.523
Поени од реакции
5.625
Не бе, глуп сум ја, сакам ти да ми објасниш вака од прва рука!
Автоматски споено мислење:


Објасни го тој изум!
Јас го немам знаењето за да можам да објаснувам од прва рака, ама има попаметни од нас двајцата кои тоа го објаснуваат. Човек треба само да знае да прочита... и да може да го разбере прочитаното, нели.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
5.504
Не бе, глуп сум ја, сакам ти да ми објасниш вака од прва рука!
Автоматски споено мислење:


Објасни го тој изум!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
5.504
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.781
Поени од реакции
40.914
Член од
22 јуни 2019
Мислења
873
Поени од реакции
1.348
И јас исто така мислам дека земјотресот во турција и сирија е наместен...Сакат да не уништат на секој можен начин и со земјотрес и со корона вирус. Сомнително е тоа како до вчера имаше во турција и сирија а денеска има во грција...можно е и во следните денови и кај нас да не тресне...Земјотресот исто како ковид и ковид вакцините...до 5та доза и ете никако да се реше короната....

У следните недели ако ни пратат пак и EMP ? Што ќе се праве...решение се по секоја цена да не уништат да се мачеме.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.693
Поени од реакции
8.155
Овие "паметњаковиќи" зборат за антена која работи на висока фрекфенција (до тука легитимно, ама висока фрекфенција има многи мал домет! Ајде тогаш нека биде многу силен трансдусер. И за да предизвика греење треба да направи "црна дупка" која ќе биде огледало па после се мењала у ниска фрекфенција од таа страна на светот)

Не кажаа како летаат авионите низ овие дупки!?!

ДВА ДЕНАРА МУАБЕТ!
Ако овие се некои физичари што тропаат на видеово. Јадна им Хрватска!
Автоматски споено мислење:

... бараше објаснување за аниковид вакцината пред да се вакцинираш или под инерција ја прими?
- ако нешто не може да се скрие во светот е вистината, мора, ама мора, кога тогаш да исплива и да излезе на виделина, било да е вистината „природен земјотрес“ или „тектонски нападно оружје“, но јас сум особа што ги земам сите можности во предвид и ги преработувам со мој ум, не сум робот, не паѓам на авторитети, ниту на еден плус еден се два, нели барем во медицината не е така, па и во други сфери исто не е така!
... убеди ме ТИ, дека е све случајно и природно, не јас тебе да те убедам на нешто што бесконечно веруваш! јас само сум во дилема како секогаш ги гледам сите можности и двете страни исто како што беше со пандемијата со коронавирус што богами излегува на површина полека но сигурно сета вистина.
Кога нешто тврдиш треба и да објасниш ако веќе било преработено со твојот ум. Јас не спомнав никаде авторитети.

Иначе ХАРП е веќе даден на универзитет да го стопанисува, така да имаат често ден на отворени врати, можеш да волонираш ако сакаш и да ги откриеш тие "конспирации" ако толку те влече тоа.
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.987
Поени од реакции
17.855
И јас исто така мислам дека земјотресот во турција и сирија е наместен...Сакат да не уништат на секој можен начин и со земјотрес и со корона вирус. Сомнително е тоа како до вчера имаше во турција и сирија а денеска има во грција...можно е и во следните денови и кај нас да не тресне...Земјотресот исто како ковид и ковид вакцините...до 5та доза и ете никако да се реше короната....

У следните недели ако ни пратат пак и EMP ? Што ќе се праве...решение се по секоја цена да не уништат да се мачеме.
Не се секирај на нас не ни требаат такви ствари, ние отепани сме од роџење
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.348
Поени од реакции
18.226
Не знам стварно како да се чувствувам, еден куп луѓе се умрени во земјотерсот, ама темава е урнебес, паднав од смеење досега.

Одвај се воздржувам да не влез фул трол мод...

:)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.781
Поени од реакции
40.914
Не знам стварно како да се чувствувам, еден куп луѓе се умрени во земјотерсот, ама темава е урнебес, паднав од смеење досега.

Одвај се воздржувам да не влез фул трол мод...

:)
тенеке дај твое видување, дали духот на Тесла го предизвика земјотресот?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.458
Поени од реакции
4.289
Не знам стварно како да се чувствувам, еден куп луѓе се умрени во земјотерсот, ама темава е урнебес, паднав од смеење досега.

Одвај се воздржувам да не влез фул трол мод...

:)
Ja си донирав 100 денари. Толку од мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom