Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    660
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
Овој клинтон научни трудови ви пишеше на вас и пак џабе.

Му идат рон бургунде белгиската невеста и ванче ванлок со фактите од донбас девушка и све тоа се множи со нула.

Не постои нормален човек кој би влегол во дебата со вас, најдобро е да ве остаат у ехо апартманчето и да си споделувате со гагс и дарче колку цивили убиле нацистите дневно и колку згради бутнале.
клинтон треска зелени, затоа го зезаат. Он глуми експерт за све, а доволно е еден гугл срч да направам да видам дека тоа е тешка фејковача што го пишува. Вие немате моментално аргументи за дебата, сите аргументи се против вас. Тоа е проблемот.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391

Све повеќе и повеќе вакви видеа гледаме. Интересно е како тука имаше генерална слика дека Украинците се премни да гинат за својат татковина. Како илустрација, можеме да споредиме со мобилизацијата во 2001. Немаше вакви слики, и Македонија собра под оружје за многу брзо време околу 5% од бројот на населението. Почнаа да се враќаат доброволците што од прилика значи дека и 10%-15% не би било проблем. Украина мака мачи со мобилизациите. Ете колку е спремен народот да гине за режимот во Украина. Вистината е само дека режимот е спремен да го праќа својот народ како глинени гулаби на фронтот.

Следен чекор ќе е јавен линч на Зеленски и компанија.
Koмпилација со превод.

 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
клинтон треска зелени, затоа го зезаат. Он глуми експерт за све, а доволно е еден гугл срч да направам да видам дека тоа е тешка фејковача што го пишува. Вие немате моментално аргументи за дебата, сите аргументи се против вас. Тоа е проблемот.
секогаш кога имате некое вакво тврдење ве предизвикувам. Еве и сега, ајде цитирај ме каде тврдам нешто а ме побиваш со гугл срч? Ајде покажи како победуваш во дебата, до сега не се десило ниту еднаш да изнесете аргументи или контра аргументи, директно се преминува на северџан, шарен, бањат, небањат, комуњар, вмрон, нацист, педер, сигурен сум дека имаше уште нешто ама не ми текнува сега.

Од некоја причина за вас е несватливо да некој не се сложува со вас а да не е предавник. Вие сте ултимејт патриоти кои се непогрешливи, најпаметни и главни шерифи на форум, или се слагаме со вашето мислење или сме нешто од горенаведеното.

Повеќето ве имам ставено на игнор, веќе не можам да објаснувам едно те исто на некој што апла се има кажано дека е прорус и не го интересира ништо што ги критикува светите руси. Не може човек да проба да биде неутрален без да биде директно нападнат оти не размислува како вас, па така не се ни замарам што пшишувате веќе, а судејќи според мањак на објективни и проамерикански мислења, многу други не се замараат со вас веќе.

Цел проруски кампус ви е за во лудница, освен Јамајка, човекот е цар иако не се согласувам со него за многу работи.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
а судејќи според мањак на објективни и проамерикански мислења, многу други не се замараат со вас веќе.
овде клинтоне цело мислење ти пропадна :icon_lol: верувам дека си ен ен е многу објективно, како и другите медиуми кои ги рани воениот комплекс во америка. Донбас девушка е многу нерепутабилен извор на информации. Само не знам, русиве само снемуваат ракети, војниците дезертираат, све се распаѓа, но деновиве ги нагазија убаво. Сега не знам кој е у право, дали објективниот генерал што вика дека русиве немаат термо чорапи или Донбас девушка...
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.188
Поени од реакции
19.266
Веројатна смена на министерот за одбрана на Украина.

 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
овде клинтоне цело мислење ти пропадна :icon_lol: верувам дека си ен ен е многу објективно, како и другите медиуми кои ги рани воениот комплекс во америка. Донбас девушка е многу нерепутабилен извор на информации. Само не знам, русиве само снемуваат ракети, војниците дезертираат, све се распаѓа, но деновиве ги нагазија убаво. Сега не знам кој е у право, дали објективниот генерал што вика дека русиве немаат термо чорапи или Донбас девушка...
Еве го мојот извор Screenshot_20230205-190602-469.png
Пола украински пола руски канали, вести одамна не гледам.
Те предизвикав на претходниот пост ќе те предизвикам пак, со однапред познат резултат:
Цитирај ме каде јас го тврдам тоа што го пишуваш за мене!

Ти не дискутираш, ти навиваш
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
Еве го мојот изворПрегледај го приврзокот 365923
Пола украински пола руски канали, вести одамна не гледам.
Те предизвикав на претходниот пост ќе те предизвикам пак, со однапред познат резултат:
Цитирај ме каде јас го тврдам тоа што го пишуваш за мене!

Ти не дискутираш, ти навиваш
брат, не ме предизвикувај те молам. Знаеме веќе све што треба околу твоите мислења.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
брат, не ме предизвикувај те молам. Знаеме веќе све што треба околу твоите мислења.
не сум ти брат, и немаш појма за моите мислења, и не можеш ниту еднаш да ги потврдиш гадостите што ги тврдиш за мене. Ама барем ќе смениш тема во нареден пост, шо ти е гајле.....
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
не сум ти брат, и немаш појма за моите мислења, и не можеш ниту еднаш да ги потврдиш гадостите што ги тврдиш за мене. Ама барем ќе смениш тема во нареден пост, шо ти е гајле.....
многу озбилно го сфаќаш форумов, тука сме за зезанција да пројде време малце. Иначе ме убеди за ова дека си објективен штом ја следиш Донбас девушка.(y)
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Ааааа Клинтончо штикли сокрши од шо не е навијач. :drk::kezec::pos:
дај бе или никот или аватарот смени си го, те молам, навистина те молам, не го сквернави тој лик!
многу озбилно го сфаќаш форумов, тука сме за зезанција да пројде време малце. Иначе ме убеди за ова дека си објективен штом ја следиш Донбас девушка.(y)
имаш чек дис аут форум, оди таму зезај се. На овој подфорум дискутираме за војна, потенцијално светска, животи изгубени, цели нации во ризик, не е баш прикладно за зезање
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
дај бе или никот или аватарот смени си го, те молам, навистина те молам, не го сквернави тој лик!

имаш чек дис аут форум, оди таму зезај се. На овој подфорум дискутираме за војна, потенцијално светска, животи изгубени, цели нации во ризик, не е баш прикладно за зезање
не глуми објективен и нема да те зезаат луѓе. Едноставно е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom