Иран

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
vidi gomna kako tebe vireat na ulica i na forumot tipicni glupaci sto nisto ne razbiraat za na kraj da se fatat za k15 skecovi ili gluposti sto nasle na net koga ke ostanat bez argument. zatoa znam deka si parazitce sto za 300e ke si go prodade gazot. sve drugo e tresenje slama... na krajot na denot tebe majka ti ebavaat tamu ne mene. glasase za gomna sega ke disis kancerogen vozduh. rabotis i podrzuvas gomna sega poleka te ubivaat.

bidi pozdraven ne dosagaj i ne disi dlaboko...
Vidi vamu, star peder. Familija nemam smeshano nikomu tuka, ama ti si tolkav moron so ne znajs ni za chest ni za do kade e granicata. Mozeme da se vregjame se, ama familija be meshas? Nema da spadnam na tvoe nivo, ne ti mesham familija. Ama ushte ednash spomni familija nesto, bidi maz ako si, kazi koga ke idis, ke te prechekam sam na aerodrom koga idis od aus ili od kaj i da si, i ti davam vetuvanje, da ne se vikam Kiko,ako ne gi izbrisham plockite na aerodrom so facata tvoja.

Pobrzo rakata mene ke mi se isusi nego li da glasam za ovie predavnici so momentalno ne vladeat, taka da da si kazuvas za tebe.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.533
Vidi vamu, star peder. Familija nemam smeshano nikomu tuka, ama ti si tolkav moron so ne znajs ni za chest ni za do kade e granicata. Mozeme da se vregjame se, ama familija be meshas? Nema da spadnam na tvoe nivo, ne ti mesham familija. Ama ushte ednash spomni familija nesto, bidi maz ako si, kazi koga ke idis, ke te prechekam sam na aerodrom koga idis od aus ili od kaj i da si, i ti davam vetuvanje, da ne se vikam Kiko,ako ne gi izbrisham plockite na aerodrom so facata tvoja.

Pobrzo rakata mene ke mi se isusi nego li da glasam za ovie predavnici so momentalno ne vladeat, taka da da si kazuvas za tebe.

kopilj ti rekov da ne dosagas, ne se zamaram ni da ti gi citam glupostite poveke.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.977
Поени од реакции
11.150
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
7 јануари 2020
Мислења
139
Поени од реакции
102
Наводно имало пукање некаде ако разбрав добро ирански револуционери. Една информација па вели дека Азербејџан стои позади нападите. Ќе се види што како овие денови сигурно.

Се прашувам дали против воздушна одбрана потфрли? Дали им е јака?
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.657
Поени од реакции
4.315
Наводно имало пукање некаде ако разбрав добро ирански револуционери. Една информација па вели дека Азербејџан стои позади нападите. Ќе се види што како овие денови сигурно.

Се прашувам дали против воздушна одбрана потфрли? Дали им е јака?
А кој стои зад Азербејџан?

Отворат нов фронт, што мислите кој е следниот?
 
Последно уредено:

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Наводно имало пукање некаде ако разбрав добро ирански револуционери. Една информација па вели дека Азербејџан стои позади нападите. Ќе се види што како овие денови сигурно.

Се прашувам дали против воздушна одбрана потфрли? Дали им е јака?
Азербејџан нема никакви шанси во споредба со Иран па дури и воедно да биде поддржан од Изр. Јас мислам дека е можно нападот да доаѓа од Азерб како најблиска држава со Иран но зад нападот стои друг играч.
На потег е Иран ... ќе биде интересно следниов период.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Азербејџан нема никакви шанси во споредба со Иран па дури и воедно да биде поддржан од Изр. Јас мислам дека е можно нападот да доаѓа од Азерб како најблиска држава со Иран но зад нападот стои друг играч.
На потег е Иран ... ќе биде интересно следниов период.
Нема да биде интересно, барем за Иран. Ако претпоставиме дека е Израел во прашање.

За два дена ќе ги вратат Иран во палеолитот.

Израел од пред 20 години има разработен план за 3 дена сите постројки битни за Иран да му ги уништи до темел. План разработен до најмала ситница, и до испукан куршум. Така да не се секирајте. Ако не беше така, Иран досега дваесет пати ќе го имаше нападнато Израел фејс ту фејс. Немаше да го финансира Хезболах.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.260
Поени од реакции
29.742
А кој стои зад Азербејџан?

Отворат нов фронт, што мислите кој е следниот?
Каква Ерменија, каква Русија... Кога прашината ќе слегне и Пакс Американа ќе отиде таму каде одат сите империи кога ќе се забајатисаат, тогаш Азерите ќе го јадат немиен од Иран. Сметка направија многу голема, си тече каматата.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.867
Поени од реакции
7.254
Нема да биде интересно, барем за Иран. Ако претпоставиме дека е Израел во прашање.

За два дена ќе ги вратат Иран во палеолитот.

Израел од пред 20 години има разработен план за 3 дена сите постројки битни за Иран да му ги уништи до темел. План разработен до најмала ситница, и до испукан куршум. Така да не се секирајте. Ако не беше така, Иран досега дваесет пати ќе го имаше нападнато Израел фејс ту фејс. Немаше да го финансира Хезболах.
Ако е така како што ти тврдиш, за 3 дена се ќе им уништи на Иран, досега зашто не го направиле? Ако некој е опасност за моето постоење и можам да го решам по брза постапка, што ме спречува....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom