ATP тенис - општа дискусија

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
inaku,deneshnoto masakriranje na deMinaur e kvalitetna odmazda za kritikite shto gi imashe lani na smetka na Djovak so vizata i cirkusot.Odmazdata e najslatka ladno servirana.
На крај на мечот Џим Куриер му вика "I won't ask you how, I will ask you why" (за убедливата победа) и Џоковиќ му одговори "Because I wanted to". :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.858
Поени од реакции
34.891

Rolling Paper

Џокер Ноле
Член од
21 јануари 2023
Мислења
252
Поени од реакции
518
Ќе се исчистите сите еден по еден од темава кога ќе се крене 10ката/22ката... полека, полека, ќе ве снема.... лагано буразери
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
1.205
Wooooooooow јаката одмазда за Австралија, го победил Алекс Деминаур :pos: :pos: :pos: Честитки за одмаздата, нешто невидено до сега.
sto pati ti imam kazano,bidejki imash problem so intelektot,sporo ti raboti lejkata,chitaj po dva tri pati,po moznost na glas.Pa mme,kaj prochita deka so pobedata nad de Minaur i se osvetil na Avstralija.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
1.205
ти ја сфаќам поентава, дека е домашен играч Де Минор.. но подобро ќе иде реченицава ако го освои турниров.

нема мотив за фолирање, ни едниот , ни другиот секако. Иако за Новак се изгледаше така, но пак ќе видиме наредни кола особено ако почне да губи.. вака ако доминира нема шанси да губи, тоа е проблемот, но ако фати лошо да игра особено на почеток ќе е интересно. Надал од МРИ резултати доби 6-8 недели ќе е аут тоа се апроксимирано 2 месеци, тоа значи аут е до пола Март, Индиан Велс тешко да игра.. а и немора, нека си игра на земја, таму бар е подобар него на тврда.
lani koga beshe cirkusot so Novak pred AO, de Minaur imashe izjavi kade go kritikuvashe Djovak i go opravduvashe teatarot so Djovak.Vcera vo edna izjava na prashanje kakov mu e odnosot so de Minuaur, kratko kaza deka nema nikakov odnos,go gleda samo kako protivnik od drugata strana na mrezata, a i deka na mnogu teniseri lani im padnaa maskite.Definitivno ima napraveno spisok za perdashenje :)
Автоматски споено мислење:

ziv li si be Kano,legendo,star prijatel.Kazi be druze sho maka imash,kako taka mi ja utvrdi adresata na ziveenje :) :)
Da te prasham neshto iskreno, ti so carski rez da ne si donesen na svet ?
 
Последно уредено:

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865

Kajgana Shop

На врв Bottom