Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    680

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.340
Поени од реакции
21.838
@Staufer твој коментар за виткање на кичмата на Шолц и одобрување на праткатата Леопарди?

Мислам дека викаше нема шанси.

А јас обратно викав. Дека се што ќе побараат ќе добијат. Наредни се Абрахамси и ф16 и што имаат од воена авијација европјани. Еурофајтери.

Полека но сигурно одиме до директен судир.
Не го сфаќаш контекстот. Праќаат кога другите одлучија да пратат, значи во колектив а не тие први. Не мислев дека ќе пратат Леопарди ама ете и тоа ќе биде. Со оглед на развојот да очекуваме и други пратки во иднина.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.347
Поени од реакции
11.988
Не го сфаќаш контекстот. Праќаат кога другите одлучија да пратат, значи во колектив а не тие први. Не мислев дека ќе пратат Леопарди ама ете и тоа ќе биде. Со оглед на развојот да очекуваме и други пратки во иднина.
Што е до мене, да бог да и Шваби да тргнат да го бранат Киев.

Што е контекстот? Дека свиткаа кичма?

Знаеш не е ни тоа прашањето.
Дали има Германија било каков свој контекст во својата политика тоа би било прашањето.

Една С.Арабија има понезависна политика за разлика од Германија :pos:





Што реков јас :icon_mrgr:

Е сега студен туш ќе биде кога ќе неможат да мобилизираат доволно трупи за на фронт. Ај ќе фрлат некој билион за платеници.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.340
Поени од реакции
21.838
Што е до мене, да бог да и Шваби да тргнат да го бранат Киев.

Што е контекстот? Дека свиткаа кичма?

Знаеш не е ни тоа прашањето.
Дали има Германија било каков свој контекст во својата политика тоа би било прашањето.

Една С.Арабија има понезависна политика за разлика од Германија :pos:





Што реков јас :icon_mrgr:

Е сега студен туш ќе биде кога ќе неможат да мобилизираат доволно трупи за на фронт. Ај ќе фрлат некој билион за платеници.
Ај сеа без љутеж нека се покажат Леопардите малце не се разработени.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.953
Поени од реакции
17.778
Да да да да… После 20000000 повторувања дека Украина не смее да загуби од главни фаци на НАТО бандата.

А таа е веќе пред свршен чин доведена.
Па види прашање на време е за Украина да капитулира. Ни Абрахамси ни Леопрди нема да ја свртат за нив.

Неможе да издржат уште една година со 150.000 погинати и 3 пати тој број осакатени. Освен да не почнат азијати да клонираат за на фронт.

Веч квичат по НАТО. Зеленио и Борис. Како што ќе мелат советите на терен така ќе станат повиците се погласни.
Не глеам зашто би се вмешале. Види они си се политичари, нормално е да зборат за пред публика.
Украинците во поглед на западот си ја завршија работата, се навака е екстра.

Туку прашање на колку време е капитулацијава, пола година, година? 5 години?
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.347
Поени од реакции
11.988
Ај сеа без љутеж нека се покажат Леопардите малце не се разработени.
Каков циничен одговор.
Те сметав за човек без разлика што се препукувавме низ темиве. Небитно секако не те познавам лично, не би рекол дека си дно од човек. Ама со овој одговор доста ниско дно допре.

Ај да бог да да се разроаботат како што викаш . Секако ќе бидат со крв платени. Дали Украинска или Руска гледам не ти е битно. Те боли курето тебе.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.347
Поени од реакции
11.988
Не глеам зашто би се вмешале. Види они си се политичари, нормално е да зборат за пред публика.
Украинците во поглед на западот си ја завршија работата, се навака е екстра.

Туку прашање на колку време е капитулацијава, пола година, година? 5 години?
Ти од дамна не гледаш.

Еве сега Путин ќе го прашаме. Година две. Секако капитулација ќе има на Украина. Дали милум или силум ќе видиме.

Ништо разочаран сум. Русиве толку очајни се што цел западен блок неможат да го срушат.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.340
Поени од реакции
21.838
Каков циничен одговор.
Те сметав за човек без разлика што се препукувавме низ темиве. Небитно секако не те познавам лично, не би рекол дека си дно од човек. Ама со овој одговор доста ниско дно допре.

Ај да бог да да се разроаботат како што викаш . Секако ќе бидат со крв платени. Дали Украинска или Руска гледам не ти е битно. Те боли курето тебе.
Ја кажав сум против војнава да гинат Украинци и Руси. Факт е Русија напаѓа има опција да прекине.

Туку гледај се што пишуваш па после кажувај за други. Пробав со убо да ти кажам каков е контекстот ама си запнал нешто кичми пичми. Знам ти е криво си навиваш и знаеш дека со секоја пратка Руска победа е се подалеку. Ама пак ќе ти кажам, имаат слобода да ја прекинат инвазијата. Гледај го тоа како опција и не биди ти циничен да ги кривиш Украинците што ја бранат својата држава.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.953
Поени од реакции
17.778
Ako se desi poraz na Rusija tuka, tie ke baraat finalen obracun so NATO.
Јасно им е тоа, затоа не им даваат премногу на Украинвите. Дел по дел, доволно да пливаат.
Автоматски споено мислење:

Ти од дамна не гледаш.

Еве сега Путин ќе го прашаме. Година две. Секако капитулација ќе има на Украина. Дали милум или силум ќе видиме.

Ништо разочаран сум. Русиве толку очајни се што цел западен блок неможат да го срушат.
Сеа, сам кажа дека пред капитулација биле, што го мешаш Путин сега.

Да сме живи и здрави, за година две ќе се навратиме тогаш.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.828
Поени од реакции
10.087
Па па па па, нека се кријат русите во првата дупка што ќе ја најдат, Германците ќе пуштеле 14 Леопард тенкови...

Готово е!
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.953
Поени од реакции
17.778
Ја кажав сум против војнава да гинат Украинци и Руси. Факт е Русија напаѓа има опција да прекине.

Туку гледај се што пишуваш па после кажувај за други. Пробав со убо да ти кажам каков е контекстот ама си запнал нешто кичми пичми. Знам ти е криво си навиваш и знаеш дека со секоја пратка Руска победа е се подалеку. Ама пак ќе ти кажам, имаат слобода да ја прекинат инвазијата. Гледај го тоа како опција и не биди ти циничен да ги кривиш Украинците што ја бранат својата држава.
И украина има опција да прекине, по некој руски критериум се на туѓа територија. Нека се повлечат и готово е.
Да се вратиш во реалноста малце, и двете земји напаѓаат и се бранат во нивна преспектива. Во моментов Украина не прифаќа преговори зашто се надева на подобра позиција, така да војната ќе заврши кога ќе проценат дека нема кај поише.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.793
Поени од реакции
26.355
Не го сфаќаш контекстот. Праќаат кога другите одлучија да пратат, значи во колектив а не тие први. Не мислев дека ќе пратат Леопарди ама ете и тоа ќе биде. Со оглед на развојот да очекуваме и други пратки во иднина.
Праќаат под притисок на твитер либтардијата. Ако им е...
 

filjandecko

Komandant benzini-HAVUZ
Член од
5 мај 2012
Мислења
324
Поени од реакции
394
Коментар на телеграм

..Zaista neznam kakvo ludilo je zahvatilo ukrajnski narod, i nadam se da nije zarazno... Njima mora da je toliko ispran mozak da vise ne razlikuju realnost od fikcije. Toliko su samouvereni, da misle da su nepobedivi, toliko zatrovani propagandom da misle da su azovsko i crno more iskopali asovima. Da li je zasita moguce coveka istrenirati ko dzukelu, da nezna misliti svojom glavom, vec ceka naredjenje gazde...
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.953
Поени од реакции
17.778
Коментар на телеграм

..Zaista neznam kakvo ludilo je zahvatilo ukrajnski narod, i nadam se da nije zarazno... Njima mora da je toliko ispran mozak da vise ne razlikuju realnost od fikcije. Toliko su samouvereni, da misle da su nepobedivi, toliko zatrovani propagandom da misle da su azovsko i crno more iskopali asovima. Da li je zasita moguce coveka istrenirati ko dzukelu, da nezna misliti svojom glavom, vec ceka naredjenje gazde...
Зарем има нешто чудно тука, кога земјата им е нападната. Од тоа што сум зборел со постари, така било и во 90ти во Југославија. Националистичкиот набој е пуштен на најако.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.375
Поени од реакции
40.197
Зарем има нешто чудно тука, кога земјата им е нападната. Од тоа што сум зборел со постари, така било и во 90ти во Југославија. Националистичкиот набој е пуштен на најако.
најлошо е што психозните наркомани не идат у војна него берат нормални луѓе по улици и ги туркаат на фронт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom