Вештачка мајчина утроба

Член од
13 април 2021
Мислења
3.041
Поени од реакции
10.252
Има. Бидејќи си многу слаб со информации, плус поставуваш прости прашања во разни теми, не ни сфаќаш колку си ограничен, значи не глуп, туку толкав ти е капацитетот, повеќе информации не можеш да апсорбираш и да ти соџвакаат.
Сигурно бебињава што би израснале во технолошкава матка, ќе ги храниш вегански. (y)


Децата што би произлегле од вакви направи, на почеток физички би биле совршени (фасада) , но како ќе растат, на површина ќе излезат други проблеми.



Да, вие жените сте познати по логиката.
Леле колку било убаво да се согласуваме. :D
И таму ли ќе ги бирате полесните работни места?
Пааа не би рекла дека логика, тактика, теорија е полесно од физички способности. Тоа знаеш дека не се согласувам, така да залудно ме цитираш на темава. :)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Војската не е само физикус. Има и тактика и логика и методологија.
За да стигнеш до логика, тактика и методологија треба да поминеш низ физикус. :noze:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.516
Поени од реакции
34.574
Леле колку било убаво да се согласуваме. :D

Пааа не би рекла дека логика, тактика, теорија е полесно од физички способности. Тоа знаеш дека не се согласувам, така да залудно ме цитираш на темава. :)
Да ти фатам врски за граѓевина?
Ако е добро времето на плоча турање, логика, физика, хемија, по по по, се на едно место ;)
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
386
Има. Бидејќи си многу слаб со информации, плус поставуваш прости прашања во разни теми, не ни сфаќаш колку си ограничен, значи не глуп, туку толкав ти е капацитетот, повеќе информации не можеш да апсорбираш и да ти соџвакаат.
Сигурно бебињава што би израснале во технолошкава матка, ќе ги храниш вегански. (y)


Децата што би произлегле од вакви направи, на почеток физички би биле совршени (фасада) , но како ќе растат, на површина ќе излезат други проблеми.



Да, вие жените сте познати по логиката.
Никаде не спомнав веганска исхрана и посочив ако МОЖЕ тој artificial womb да пренесува само позитивни и корисни информации исто како мајката само без штетните, но и ти изгледа не читаш добро.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.354
Никаде не спомнав веганска исхрана и посочив ако МОЖЕ тој artificial womb да пренесува само позитивни и корисни информации исто како мајката само без штетните, но и ти изгледа не читаш добро.
Ќе може на бебето да му ја едитирате ДНК да биде веганче од роџење? Пошто ова нема млекце да пие од цицка него двајца транџибити вегани ќе го одгледуваат.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.516
Поени од реакции
34.574
Тоа ми беше муабетот тоа се недостатоците на мајката... Мајката општо а и за време на бременост не може да има префектна исхрана, емоции и слично... затоа реков ако може вештачката утроба да иземитира перфектни (емоции,звуци,чувства) и ги обезбеди сите потребни нутриенти win win e...чоек како чоек не може да биде перфектен...па ни мајката во време на бременост....додека машината не може да направи грешка....ми ја свати поентата?
Само што машината ја програмира човек, а од досегашно искуство таму е далеку од совршено.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.041
Поени од реакции
10.252
За да стигнеш до логика, тактика и методологија треба да поминеш низ физикус. :noze:
Да ти фатам врски за граѓевина?
Ако е добро времето на плоча турање, логика, физика, хемија, по по по, се на едно место ;)
Па еве не ми е логично бицепсот да има предност, пред способноста за размислување, расудување и решавање проблеми. Башка ако жената ги исполнува истите должности и перформанси што се бараат од неа како и своите колеги мажи, не гледам причина зошто не би била во тие редови. Па не сме од стакло бре мажиња. :D

Без разлика колку една жена е ''добра'' вие секогаш ќе ја гледате како "товар" во тој ваш тестостеронски свет.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
386
@Lester Freamon

И дигитрон го програмира човек па по прецизен е него било кој математичар, секако и тука постои грешка...ако ги смешаш копчињата ..
Ако е така и компјутери/машини нека не постојат....и тие зависат од човек...
Машина во производство ако прави една грешка на 1000 процеси човек би направил минимум 100.
Тоа ми беше поентата...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.516
Поени од реакции
34.574
Па еве не ми е логично бицепсот да има предност, пред способноста за размислување, расудување и решавање проблеми. Ако жената ги исполнува истите должности како и своите колеги мажи, не гледам причина зошто не би била во тие редови. Па не сме од стакло бре мажиња. :D

Без разлика колку една жена е ''добра'' вие секогаш ќе ја гледате како "товар" во тој ваш тестостеронски свет.
Значи заклучивме дека во граѓевина ќе седат токсичните мажи, а жените ќе ги чуваме за писари?

Логика :toe:
Автоматски споено мислење:

@Lester Freamon

И дигитрон го програмира човек па по прецизен е него било кој математичар, секако и тука постои грешка...ако ги смешаш копчињата ..
Ако е така и компјутери/машини нека не постојат....и тие зависат од човек...
Машина во производство ако прави една грешка на 1000 процеси човек би направил минимум 100.
Абе и ти си во право.
Не им е лоша идејата на овие со капсулите, ние токсичните мажи дури тогаш ќе имаме прилика да измериме кој е супериорен со жениве, да видиме колку ќе се подобрат ако не губат време на бременост, а нема да имаат потреба и од репродуктивни органи, па ни циклусот нема да ги кочи во битката ;)
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
386
Леле колку било убаво да се согласуваме. :D

Пааа не би рекла дека логика, тактика, теорија е полесно од физички способности. Тоа знаеш дека не се согласувам, така да залудно ме цитираш на темава. :)
@Bafra се сложува само со жени бидејки толку му е капацитетот не ни глупав ни ограничен едноставно толку е графиран баш како жените.
Баш дека луѓето не се како фасада најпродаван лек во МК а и пошироко е дијазепам и слично...
Баш поради тој пренос
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
386
Се знае што може маж а што може жена од биолошки апсект не мора да се коментира.
Оди гледај женски фудбал и не замарај сите изуми маж ги измислил.Ако не ти се свиѓаат не ги користи.
ПС. Ти можда си ист со жените јас не сум, јасна е биолошката разлика измеѓу машко и женско.
Ако се осеќаш како женско а си маж тоа е друга работа, опростено ти е чедо.
Инаку да жените со по ограничени од мажите затоа многу потешко успеваат.
Тоа е факт и тие го знаат тоа и зборуваат за тоа и не е никаква навреда...тоа е психологија...но ти толку се разбираш
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.354
Женскиот мозок функционира поинаку од машкиот, затоа у некои професии не можат да се уклопат иако ги туркаат, немаат као да кажам афинитети према тие ствари. Сеа има искључоци, но тоа е една у милион жени. Е сеа проблемот е што они со сила пробуваат да се туркаат на база на малцинство, и други омаловажувања, што уствари не е така, него е зошто едноставно не се родени за тоа. Толку сакаат да бидат како нас што забораваат што е тоа да се биде жена, да воли вољеног мужа до бола.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
386
На жената успех и е да биде све освен жена тоа зборува доволно, зошто се плеткаат во "машки води" ? а не ги искористат своите женски капацитети како би биле подобри во некои "женски" работи/ствари.
Зошто една бремена жена не рече јас ке сум најдобрата мајка и мене не може ништо да ме замени...и така да биде не заменлива...
А тие се остручуваат фудбал да играат а не гледаат ли дека од секое дрвце кавалче не бива?
Како што маж не можи да раѓа и дои дете така жена не може да "извршува мапки работи".
Но машкото не се труди да е жена и тоа да го прави а жените све ке направат за да се што повеќе како машко

@pozdrav eden topol значи не си задоволна со полот?

Баш ми е жал..од преќе урлаш да си машко...си го браниш полот со машки атрибути хаахах.
Значи тоа ти е мерило за успех да "можеш" како машко
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.523
Поени од реакции
9.413
На жената успех и е да биде све освен жена тоа зборува доволно, зошто се плеткаат во "машки води" ? а не ги искористат своите женски капацитети како би биле подобри во некои "женски" работи/ствари.
Зошто една бремена жена не рече јас ке сум најдобрата мајка и мене не може ништо да ме замени...и така да биде не заменлива...
А тие се остручуваат фудбал да играат а не гледаат ли дека од секое дрвце кавалче не бива?
Како што маж не можи да раѓа и дои дете така жена не може да "извршува мапки работи".
Но машкото не се труди да е жена и тоа да го прави а жените све ке направат за да се што повеќе како машко

@pozdrav eden topol значи не си задоволна со полот?

Баш ми е жал..од преќе урлаш да си машко...си го браниш полот со машки атрибути хаахах
Пишуваш глупости, извини, но немам нерви со незрели недоквакани пилиња кои сеуште не знаат што е живот да правам бош моабети.
Извини уште еднаш, млад си, имаш време, ќе се промениш.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.911
Поени од реакции
12.395
Женскиот мозок функционира поинаку од машкиот, затоа у некои професии не можат да се уклопат иако ги туркаат, немаат као да кажам афинитети према тие ствари. Сеа има искључоци, но тоа е една у милион жени. Е сеа проблемот е што они со сила пробуваат да се туркаат на база на малцинство, и други омаловажувања, што уствари не е така, него е зошто едноставно не се родени за тоа. Толку сакаат да бидат како нас што забораваат што е тоа да се биде жена, да воли вољеног мужа до бола.
Кои се тие професии каде ги туркаат жените, а не се уклопуваат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom