Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.324
Поени од реакции
18.183
Како бе не е битно, тебе рубљата или тоа повеќе те засега?
Мене ова ме засега...

Тоа што пробуваат покачувањето на платите на работниците да го тураат како главен мотив за инфлација. Од друга страна корпорациите имаат профит како никогаш досега во историјата.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.419
Абе еј измрзнаа европјаниве. Па ни прослава на плоштади од што нема струја и пари. Ццц со свој камен по глава, каде бе со тој памет идеш против мајка Россија. Од друга страна Москва и Ст. Петерсбург уживанција, космополитизам како што ги личи. Тие 1000 души уапсени за пиратки се.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.976
Поени од реакции
7.372
Мене ова ме засега...

Тоа што пробуваат покачувањето на платите на работниците да го тураат како главен мотив за инфлација. Од друга страна корпорациите имаат профит како никогаш досега во историјата.
Корпорациите немаат никаква врска со инфлацијата. Главен виновник се досегашните државните политики и затоа сакаат по секоја цена војна, за народ да не им текне кој е вистинскиот кривец и да ги запали.

Да си приватник како Тенеке и цело време да пишуваш нереални работи како приватниот сектор е виновен, стварно треба да си посебен.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.303
Добро бе уште се расправате за цената на гасот и вредноста на рубљата :D па таа требаше уште првата недела да пропадне според шипците на форумов и Бајден со неговата нај меме изјава за ruble/rubble.

Па те немале више ракети, па ќе умрел кај и да е Путин од некоја болест, па префрлија на Лавров едно време исто готов бил, сеа пред недела дена се појави и за Шојгу истата вест :icon_lol:
И така во круг со вестиве си се тешат, копиум на Max.
А у меѓувреме Инфлации, рецесии, високи трошкови за енергија, социјални немири (за време на новогодишната ноќ во Париз биле запалени 600+ возила, Ооооок не е лошо :ROFLMAO:)

Па фрчат вести од самите себеси како од 16 Цезар системи 14 веќе биле нефункционални, па оние германските тенкови прекувале после 5 возења.
И така ќе ја победуваат они Русија у војна... каков виц стана западниот свет само во 2022 година. Ме плаши дека 2023 ќе им биде уште покомична како што тргнале. Ме плаши пошто и ние ко држава сме врзани со нив, иначе нека си ебат мамата што побрзо.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.743
Поени од реакции
21.773
Залужни и Врховната Рада ви честитаат среќен Бандера деј.

FlZAZFgWYAInQCE.jpg
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.301
Поени од реакции
31.157
Ве заболе к*рот вас путлеровци за жртвите и така животите не ви се битни.Ранк на статистика.. Битно фашистите од Кремаљ тераат ,,специјална воена операција" а вас ви се влажни шупакот.
Колку и да сметам дека си глуп, никогаш не сум ти кажал дека СИ ГЛУП.
Така да пази, Цитро... Пази што почнуваш. Moже да ме испровоцираш, може да најдам за интересно да се позанимавам малку повеќе со тебе. :unsure:
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.101
Поени од реакции
3.296
И оваа година како што гледам ќе го имаме Тенеќето да не просветлува со вистинити вести, ама и Цитронот ќе продолжи да става глупави видеа од на нему омилениот Сан.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.962
Поени од реакции
17.788
Медал да му се даде на командантот што ставил 300 руски војници во еден објект, со воените возила надвор на паркингот, на 15 километри од фронтот.
Не е ни важно колку се. Важен е фактот дека тоа што го правеа Русите на почеток на војната, сега им се случува на нив. Почињаат да го губат балансот на силите.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.399
Поени од реакции
36.334
Не е ни важно колку се. Важен е фактот дека тоа што го правеа Русите на почеток на војната, сега им се случува на нив. Почињаат да го губат балансот на силите.
Мене спектакуларно ми е каква способност и знаење покажува рускиот воен менаџмент после година дена војна.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.962
Поени од реакции
17.788
Мене спектакуларно ми е каква способност и знаење покажува рускиот воен менаџмент после година дена војна.
Уште не им е јасно дека се 3 децении позади западот во воена технологија и треба да се борат соодветно на тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom