Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.807
Поени од реакции
4.499
Член од
17 август 2011
Мислења
9.962
Поени од реакции
17.788
Ај те молам објасни ми стручно и технички зошто е ГЛОНАСС инфериорен, но не со 2 реда од гугл, туку со детална анализа, и ако не те мрзи направи ми споредба со останатите ГНСС системи (повторно технички). Ме интересира како ве учат во војската :)

И немам време да го гледам видеото што си го ставил, ако не те мрзи во 2-3 редови пиши ги клучните работи (не се зезам).
Мислам дека е попрецизен. Ми имаат објаснувано колеги што работат, имаат некој алгоритам што дава најдобри резултати. Постарите верзии се користат и комерцијално, најпрецизните вајда сњ строго милитари.
Автоматски споено мислење:

И они не го знаеја тоа што ние го зборевме у Јануари, нели?
Што сме збореле? Во јануари беше убеден дека Украинците ќе се предадат како авганистанците. Пролистај мислења уназад. После дебаклов не ме чуди и Русите да го мислеле тоа.

Додуша ја очекував крвишта ама не и воени порази. Тука и ја ја утнав.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.185
Уште истите глупости за 2014 година. Абе Стрелков самиот има кажано дека немало никаква поддршка за бунт во Донбас, мораа да го исценираат со уфрлени луѓе од од Русија.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.442
Поени од реакции
40.304
Уште истите глупости за 2014 година. Абе Стрелков самиот има кажано дека немало никаква поддршка за бунт во Донбас, мораа да го исценираат со уфрлени луѓе од од Русија.
никој од Русија немало, според Стрелков он од Крим ги земал некои блиски луѓе до него и ваму формирале цела армија за кратко. Русите доаѓаат откако го губат Славјанск. Герасимов лично ги има разбиено кај Иловаиск украинците, и после тоа испаднаа овие договорите и заглави така работата.
 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Забриши им ти пиштолите на УЧК робувај слугувај диши канцероген воздух во тоа северџанската утопија, нема ти што паметно да кажеш на темава Украинците и Русите за вас се спартанци, вие сте најдолна агрегатната состојба на битисување.
Ебате куртонот како некоја зарѓана вхс касета едно исто тропа цело време. Учк, северџани пушење курови, само тоа у глава ви се мота ебаве прикриените гејови.

Куртон
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
896
Поени од реакции
3.543
Ебате куртонот како некоја зарѓана вхс касета едно исто тропа цело време. Учк, северџани пушење курови, само тоа у глава ви се мота ебаве прикриените гејови.

Куртон
Па тоа е реалноста северџан, давете се у гомната што ги испосравте, тоа ќе го правиш до крајот на твојот измеќарски живот, ќе кркаш шипттарски курови у тоа септичката јама.
Сами си го избравте патот, ќути и пуши таму..
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.843
Поени од реакции
14.219
Nekoj imase staveno video reportaza na VICE od Bahmut vcera i reporterot kaza deka 90% od naselenieto go ima napusteno gradot. Slicno kako i vo Marinka, Peski, Avdeevka, itn.

Inace pred nekoj den mi iskoci na recommended video od Bald & Bankrupt "solo through Donbass" mislam se vika, koj saka neka go gleda pola saat trae. Snimeo e 2021.

Dva momenta od videoto mi ostavija vpecatok najveke

1. Taksist go vozi Bald vo Bahmut i zborat kako mestoto se vikalo Artemovsk do 2014. Bald go prasuva zosto e imeto smeneto i taksistot vika podobro da ne kazuvam...
2. Na golem bilbord na zgrada so X e preskrtano "Novorusija ne e realnost", a pod nego reklama za Ukraina vo NATO
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.442
Поени од реакции
40.304
Nekoj imase staveno video reportaza na VICE od Bahmut vcera i reporterot kaza deka 90% od naselenieto go ima napusteno gradot. Slicno kako i vo Marinka, Peski, Avdeevka, itn.

Inace pred nekoj den mi iskoci na recommended video od Bald & Bankrupt "solo through Donbass" mislam se vika, koj saka neka go gleda pola saat trae. Snimeo e 2021.

Dva momenta od videoto mi ostavija vpecatok najveke

1. Taksist go vozi Bald vo Bahmut i zborat kako mestoto se vikalo Artemovsk do 2014. Bald go prasuva zosto e imeto smeneto i taksistot vika podobro da ne kazuvam...
2. Na golem bilbord na zgrada so X e preskrtano "Novorusija ne e realnost", a pod nego reklama za Ukraina vo NATO
еве го моментот.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Па тоа е реалноста северџан, давете се у гомната што ги испосравте, тоа ќе го правиш до крајот на твојот измеќарски живот, ќе кркаш шипттарски курови у тоа септичката јама.
Сами си го избравте патот, ќути и пуши таму..
Куртон иселен негде у странство, седи на македонски форум и пишува за неговите опсесии со пушење курови, петок вечер.

Ебате тажниот живот.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
896
Поени од реакции
3.543
Куртон иселен негде у странство, седи на македонски форум и пишува за неговите опсесии со пушење курови, петок вечер.

Ебате тажниот живот.
Ej look on the bright side бар не сум северџан што лапа шипттарски курови :icon_lol:
Отвори прозор и земи една града токсичен северџански воздух, така ќе се иструете у тоа септичката јама што сами си ја креиравте.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.807
Поени од реакции
4.499
Ej look on the bright side бар не сум северџан што лапа шипттарски курови :icon_lol:
Отвори прозор и земи една града токсичен северџански воздух, така ќе се иструете у тоа септичката јама што сами си ја креиравте.
Во која држава во белиот свет рибаш вециња пиле? Како ми ти е таму? Ве собира 12 души во изнајмена гајба? Прди ли тој босанецот до тебе? Ќе се враќаш годинава за бугарскиот да го обновиш?
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.419
Мислам дека е у ветената земја Русија, што мајка би барал у фашистички запад. А и се гледа дека е препаметен за таму.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.807
Поени од реакции
4.499
Мислам дека е у ветената земја Русија, што мајка би барал у фашистички запад. А и се гледа дека е препаметен за таму.
Кај и да е многу е лут. Го мачи нешто... Моја претпоставка шупчето ќе да е...
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.419
Кај и да е многу е лут. Го мачи нешто... Моја претпоставка шупчето ќе да е...
Го мачи тоа што ги мачи 90% русофили на темава, Грујо у Будимпешта. Па сеа сите им се криви али ај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom