A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Јас кажав, ситуацијат во Макдонија не е розова, но тоа што го прави А1 е надвор од нормалното. 100% сум сигурен дека вечерашните вести ќе им почнат со некој нов грозоморен настан или ќе повторат нешто од минатите денови. Што ми е мене и воопшто на било кого гајле што сопругот ја тепал сопругата во Белгија? Била Македонка, голема работа... Тоа е приватен проблем, нема потреба цел свет да знае... Што ни е гајле за инфицирната нога на старката која година дена одбивала да се лечи... А1 се обидува да му тури на народот во глава дека апла ништо не функционира во државата, да ги обвини лекарите и да му влее огромен страв на народов. Починало новороденче и одма лекарот се обвинува за смртта, а никој не излегува конкретно со информации кко и зошто настанала смртта! Одма се иде со напад! Менче Точи е 24/7 во Клинички центар и само чека на некој да се пожали, па макар и `да ги рти коленото`.... Ја даваат типката на телвизиј како не можела да ги прехрани децата, како социјално ја одбива, како државата н води грижа за нив, а успеала во рекордно време да роди едвај 12 деца... Ало бре, барем кога се обвинува некој и кога тоа се дава во етер за да гледа цел народ, удрете се во глава малку и размислете пред да направите глупост. И ако уште еднаш Татјана повтори дека А1 била објективна телевизија која е во интерес на народот и Македонија, тогаш стварно нешто не е во ред со нив.... Посебно, по последниот спот со најв за радикален протест и закни со немир во државата. Пу!
Реков и пак ќе кажам сите горенаведени луѓе кои ти ги спомнуваш за жал единствен начин за си го решат својот проблем наоѓаат во медиумите, и истите тие луѓе ги бараат сами,не обратно,се принудени се со цел да ги освестат државните институции дека се за граѓаните тука,а не обратно.А тоа што ниту една државна институција веќе 20години не работи како што треба и што од ден на ден се се полоши не се криви медиумите.
Инаку има многу работи кои не ми се допаѓаат кај А1 посебно кога ќе го видам Велија ми се стемнува,но за среќа не гледам телевизија,поточно многу ретко,а и бирам што ќе гледам.А она што велиш за некакви спотови,искрено не сум ги гледам слушнав за тоа, но не сум ги гледам и не коментирам, иако тоа е приватен медиум и може да прави што сака секако во рамките на законските норми и правила. Инаку постои една справа која се вика далечински управуваш па користете ја почесто.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Инаку постои една справа која се вика далечински управуваш па користете ја почесто.
Верувај, кога би ја користле сите таа направа и државава може ќе ни процвета. Влијнието на медиумите, посебно партизираните медиуми (100% до нашите) е огромно врз народот, тоа што новинарот го мисли (субјективно) како вирус се шири меѓу народот кој има толку мал капацитет на употреблив разум што не е во состојба самостојно да носи одлуки. Кампања: далечинско за секого! :smir:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Верувај, кога би ја користле сите таа направа и државава може ќе ни процвета. Влијнието на медиумите, посебно партизираните медиуми (100% до нашите) е огромно врз народот, тоа што новинарот го мисли (субјективно) како вирус се шири меѓу народот кој има толку мал капацитет на употреблив разум што не е во состојба самостојно да носи одлуки. Кампања: далечинско за секого! :smir:
А зошто тој вирус мене не ме заразува,не ми е јасно?
 

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
Верувај, кога би ја користле сите таа направа и државава може ќе ни процвета. Влијнието на медиумите, посебно партизираните медиуми (100% до нашите) е огромно врз народот, тоа што новинарот го мисли (субјективно) како вирус се шири меѓу народот кој има толку мал капацитет на употреблив разум што не е во состојба самостојно да носи одлуки. Кампања: далечинско за секого! :smir:
Има еден начин да се реши тоа бојкот на медиумите нема да добиваат пари ако никој не ги гледа :)


Да видиш како ќе намалат со сите глупости
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
А зошто тој вирус мене не ме заразува,не ми е јасно?
Па погоре пиша дека многу малку гледаш телевизија, а кога гледаш бираш што гледаш. Според некоја статистика што ја правеја на светско ниво Макдонија испадна во топ 10 држави во кои народот највеќе време поминува покрај ТВ приемниците... Што значи тоа? Помалку време се поминува за социјализација, нема комуникација, размена на мислења и ставови, политиката е животен приоритет а и Екремовата теорија стапува во пракса „Куча - посо, посо - куча“. Значи, нродов ни е изолиран и слободното време му е покрај телевизор, тоа волците/квази - новинри го намириса со време и денес успеваат да ја вртат нашава популација на мало прсте.
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
ооолеле посраа ме со тие реклами на 5 мин даваат реклами шо траат по 15 мин ке ти тииит А1 не гледам А1 веке
 
A

Auditore

Гостин
Општо кај нас сите телевизии се тапа, ама А1 е најтапа, у последно време се вади со КЛП и ДНВ и то е то.
Отсекогаш имале и ќе имаат најнеквалитетни вести, вести полни со препукувања и напаѓања на овој на оној, а што се однесува до филмовите, бруки.

--- надополнето ---

ооолеле посраа ме со тие реклами на 5 мин даваат реклами шо траат по 15 мин ке ти тииит А1 не гледам А1 веке
That's a bussiness !
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ај тој што ја гледаше синоќа Кога лисјата паѓаат да ми раскаже во 4,5 реченици шо се случи.Благодарам.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
неможам да ве сванам сите шо ги гледате тиа турските серии.толку безвеза работа па и таа синхронизацијата без емоции катастрофа жива се.наместо у ударно време да пуштат некоа салам серија од стилот на цси,очајни домаќинки, и ред други првокласни серии они не трујат со турски индијски српски и уште незнам какви срања!!!
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
211
Поени од реакции
23
Се пруклуцувам на клубот, ги постував а1 затоа со беа први во мк за приватни тв , но после вцера кога го најавија Лепа села лепо горе , и го поместуваа поцетокот на филмот три пати ми преќисна и го симнав од нет и го гледав , а1 на ignore
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.583
Поени од реакции
737
Друже грешка си со синхронизацијата полека тоа е ново кај нас ке се навикнат и глумиците ке фатата штосот а исто така не си во право за турските и индиските серии дома сум сигурен дека твоите ги гледаат и не се тргаат од пред телевизорот.Сигурен сум дека постарава генерација воопшто не им беше интересна Лост Призан Брејк Цси и сите слични серии
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom