A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
6
Не е исто срање, срање се и двете, ама шпанските се гледаат во цел свет. Овие турските ги гледаат арапиштата, турците и сега ние. Тоа зборува доволно. јас не сум националистка, ниту фундаменталистка, но оваа ми мириса. Муслиманскиве газди на А1, Тера и Алсат оддеднаш решија да пуштат турски серии. Баш чекам кога ке почнат да се емитуваат во Хрватска ...
 
К

кременко

Гостин
Не е исто срање, срање се и двете, ама шпанските се гледаат во цел свет. Овие турските ги гледаат арапиштата, турците и сега ние. Тоа зборува доволно. јас не сум националистка, ниту фундаменталистка, но оваа ми мириса. Муслиманскиве газди на А1, Тера и Алсат оддеднаш решија да пуштат турски серии. Баш чекам кога ке почнат да се емитуваат во Хрватска ...
па на мене не ми пречи , ја под ист кош ги ставам тие , хрватски,српски,шпански, мексикански а сега и турски
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
6
Се согласувам дека кошот е ист, ама оваа најмногу мириса. Или можеби грешам, но такво ми е чуството
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
6
Ми мириса на Муслимански фундаментализам, ке ти кажам кога ме навлече. Имам сознанија дека емитувањето на сериите во Македонија ги плаќа Турската држава. сега веројатно ти е појасно.
 
К

кременко

Гостин
Ми мириса на Муслимански фундаментализам, ке ти кажам кога ме навлече. Имам сознанија дека емитувањето на сериите во Македонија ги плаќа Турската држава. сега веројатно ти е појасно.
е сега ми е малце од малце по јасно :wink:
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
6
Pisuvase vo vesnik, go zemala A1 toj seljakot od kumanovo, uste vucic da go priberat i komplet ke se.
 
К

кременко

Гостин
абе ај кажите што сакате вие да гледате , желбите напишете си ги па да видиме може чичо велија ке ги исполни

опуштено е една од подобрите емисии во мкд:wink:
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
Ми мириса на Муслимански фундаментализам, ке ти кажам кога ме навлече. Имам сознанија дека емитувањето на сериите во Македонија ги плаќа Турската држава. сега веројатно ти е појасно.
Hahaha, po smesen post ne sum videl vo forumot, ncncnc...:nesvest:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.405
Поени од реакции
58.329
Ми мириса на Муслимански фундаментализам, ке ти кажам кога ме навлече. Имам сознанија дека емитувањето на сериите во Македонија ги плаќа Турската држава. сега веројатно ти е појасно.
Турската држава не поддржува муслимански фундаментализам. И вакви постови ќе бришам, подфорумот политика е од поодамна затворен, внимавајте на линијата.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Зошто не почнат да даваат Southpark на А1 поубава е сликата и поголема гледаност ке има?

Страшно, страшноооо, до година се ќе биде синхронизирано
Мислам дека ке ги синхронизираат само шпанско-латино американските серии.За сериите како Изгубени 24 Вовед во Анатомија ЦСИ нема шанси да се синхронизира не се толку глупи да ги изгубат сите гледачи.Нема потреба од паника според мене.:toe:
 

Unknown Artist

I reject your reality and substitute my own.
Член од
16 ноември 2007
Мислења
322
Поени од реакции
15
Новата програмска шема на А1 - тешка катастрофа!

Почнувајки од квизовите “Ба ба бум“ (меморија) и “Тркало на среќата“ (бесилка) преку новите (вештачки) “Македонски приказни“ и синхронизацијата на шпански серии каде што во едната се двајца актери кои позајмуваат глас на 20 души (од 7 до 77 години) со лошо мутирање на гласовите... па завршувајки со губењето на Англиската Премиер притоа оставајки не на милост и немилост на бисерите на спортските коментатори од Сител.

Пропуштив нешто???

Слободно дополнете, согласете се или дајте контра аргументи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom