СП 2022 Катар - генерална дискусија

Од кој континент ќе биде победникот на СП 2022 во Катар?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Се осеќаше притисокот кај Аргентина. По голот на Меси одма ја стабилизираа играта. Очекувам против Полска да играат многу порастеретено.

Мексико ми се многу посимпатична репрезентација од Полска и се надевам ќе ја добијат Саудиска.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.859
Поени од реакции
3.335
Групава Ц е најлесна група уште од влечењето на групиве. Премногу слаб фудбал демонстрираа Аргентина и Мексико. Мексиканциве никогаш послаби не биле и заслушуваат последно место во групата. Она што го играа во квалификациите беше исто безвезе, па не ме изненадува. Се надевам Полска ќе победи или извади бод со Аргентина, само тешко дека се чоукери. Аргентинциве се преценети бајаги. Утре очекувам појаки утакмици. Ме интересира дали Канада ќе ја тепа Хрватска или Хердман ќе си се ебе самиот за коментарот што го даде.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.048
Поени од реакции
55.594
Играва на Аргентина е далеку од тоа што го играа во квалификациите. Плус они си имаат некој вид комплекс и притисок да мораат да освојат уште кога Меси се појави пред 15 години. Го збеснаа човекот.

Е сеа у квалификациите имаа играчи што беа у топ форма играјќи за клубовите.
Ромеро им беше најдобар дефанзивец кој играше стандардно у Тотенхем. Годинава е аут скроз, скоро цело време повреден.
Таљафико играше топ у Ајакс, сезонава кој го знае што праи у Лион. Молина, Монтиел, Акуња.. погледнете што се дешава со Севиља сезонава.

Истото важи и за Де Пол у Атлетико. У Удинезе беше еден од најдобрите офанзивци у Италија, сеа кај Чоло е длабоко вкопан у мизеријата.
Паредес сезонава смени клуб, Јуве мизерен, башка и он влече повреди.
Ло Селсо цркна, он им беше врската меѓу нападот и средината.

Ди Марија исти курац ко Паредес, у ПСЖ беше у комфорт зона, сеа у Јуве чао, глава не крена од повреди.
Алварез не дека е нешто битен моментално ама и тој не игра сезонава а лани газеше у Ривер.

Е сеа ова не треба да ти служи за оправдување за вчерашниот зихерашки пристап и стравот да нападнат.

Курајбер убаво пиша, чим праиш 5 измени у прва постава и формација на втора утакмица тоа треба доволно да збори за тебе како тренер, брате Скалони.

Даваат 1 0 измена, Самуел со крв у очи ги спремаше дефанзивците да влагаат. Тоа од такт ме вади ебати гз мајчин, поведуваш и секундарно ставаш одбрана.
Манчини и Инзаги тип на измени.

Да се паметни у Аргентина да го земат Гаљардо за селектор ќе завршат огромна работа, таман Меси на 40 години конечно ќе освои СП.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.652
Поени од реакции
1.539
Ајмо Самураи Блуе
スタメンはどうなるのだろう?
酒井選手は無理だとして、冨安選手の状態は?
スペイン戦は勝てないからここで点を取って決めるくらいの覚悟でいかないと足元を掬われかねない。コスタリカは必死で勝ちにくるだろうから守備固めをした上でのカウンター狙いになるのかな?
ドイツ対スペインの行方 も気に
 
Ф

Флеш

Гостин
Костарика губи од Шпанија со сто гола.
Јапан го тепа Њемачка.
Костарика го тепа Јапан.
Њемачка губи од Јапан.

Не ми е јасно. :LOL:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Каков народ Јапанциве, дозволија Коста Рика сега да го исчисти подот со нив. Секоја чест. Не бе, менталитет ти е тоа.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Костарика губи од Шпанија со сто гола.
Јапан го тепа Њемачка.
Костарика го тепа Јапан.
Њемачка губи од Јапан.

Не ми е јасно. :LOL:
1669550209556.gif
Каков народ Јапанциве, дозволија Коста Рика сега да го исчисти подот со нив. Секоја чест. Не бе, менталитет ти е тоа.
Па се они ли да чистат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom