Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254

Прегледај го приврзокот 355241
Автоматски споено мислење:



Да имаа мадиња ќе го бојкотираа првенствово заради илјадниците робови кои умреле градејќи ја инфраструктурата ама побитни се гејпедерите.
Не може да се критикуваат арапи оти било иСлАМоФоБнО
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Прегледај го приврзокот 355178
Затропа и ЛГБТ идеологијата кај нас. Ние како дел од ,,западните", ,,европски" вредности мораме да се сносиме со последиците. Традиционалните вредности нè затуцувале итн.
По сево ова, ќе си речиш не е страшно, сепак ние децата ќе ги научиме да го сакаат нивниот спротивен пол. Меѓутоа, не сме секогаш во право и ќе дојде моментот синот ваш да дојде со дечко, ќерката со девојка и вие со зинати усти ќе се ѕверите и ништо нема да може да направите.

P.S. Шеки likes this.
A ako ne zatropase taa ideologija sto ke napravese ako kerka ti dojdese so devojka osven zverenje so zinata usta? Ke ja raslakase samari? Kluc na kukovi? U podrum kako statisticka greska? Oti kolku i da ja obvinuvas propagandata sekogas imalo debeli lezbejki duri pred netflix
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.346
Поени од реакции
29.813
На запад, и на филмови? Да (иако помалку отколку во филмовите).
Овде отсекогаш? Не, па и сега се сеуште фринџ елемент.

Но со засиленава пропаганда по нет и во попкултурата?
Предвидливо ќе се шири и овде, како и сите заглупувања кои идат од социјалниот инжинеринг на западот.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
6.456
A ako ne zatropase taa ideologija sto ke napravese ako kerka ti dojdese so devojka osven zverenje so zinata usta? Ke ja raslakase samari? Kluc na kukovi? U podrum kako statisticka greska? Oti kolku i da ja obvinuvas propagandata sekogas imalo debeli lezbejki duri pred netflix
Дечко, имало да ама таквите случаи биле многу ретки и порано успевале да ги одвикнат од тоа. Затоа што хомосексуалноста се сметала за болест. И луѓето тежнееле кон нормален живот, одбегнувајќи ги болестите. А традиционалните вредности се возвишувале како светост. Кога пушти никулец педерлукот, сиве овие гнасотии започнаа.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
А традиционалните вредности се возвишувале како светост.
Тука не се согласувам. Тоа е проповед на заостанати.
Голем дел се труделе да бидат нормални, а не традиционални,
и сето тоа заради социлано прифаќање.
Педерлукот сега е социјално прифатен оти е тренди не за друго.
Ако се опираш на традиционални вредности за да се бориш како аргумент се пукаш у нога уште од почеток.
Ако се бориш протиф педерлукот на научен основ од биолошка и социјо-статистичка гледна точка тоа е више друго. Тоа има основи и валидни аргументи.
Ама не како ебан фундаменталист. Библијата, куранот , ајруведата и што уште не ги бива само за потпала.
Исто како и тоа книгити за социјални конструкти и родова теорија-потпала .
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
6.456
Тука не се согласувам. Тоа е проповед на заостанати.
Голем дел се труделе да бидат нормални, а не традиционални,
и сето тоа заради социлано прифаќање.
Педерлукот сега е социјално прифатен оти е тренди не за друго.
Ако се опираш на традиционални вредности за да се бориш како аргумент се пукаш у нога уште од почеток.
Ако се бориш протиф педерлукот на научен основ од биолошка и социјо-статистичка гледна точка тоа е више друго. Тоа има основи и валидни аргументи.
Ама не како ебан фундаменталист. Библијата, куранот , ајруведата и што уште не ги бива само за потпала.
Исто како и тоа книгити за социјални конструкти и родова теорија-потпала .
Баш под традиционални вредности мислев на нормалното, не дегенерици на религија, што паѓаат во несвест Адам, Ева, Богоридица.... итн.
Фамилијата е традиционална работа.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
Баш под традиционални вредности мислев на нормалното, не дегенерици на религија, што паѓаат во несвест за Бог итн.
Фамилијата е традиционална работа.
Хордата е традиционална работа. Кланот е традиционална работа. Постојат куп традиционални работи. Нација, љубовник, харем итн...
Фамилијата е НОРМАЛНА работа. Не го користи тој збор лабаво пошто одзема од аргументот.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
6.456
Хордата е традиционална работа. Кланот е традиционална работа. Постојат куп традиционални работи.
Фамилијата е НОРМАЛНА работа. Не го користи тој збор лабаво пошто одзема од аргументот.
Добро шефе. Ама традицијата не е нешто што треба да се мрази освен ако предизвикува повеќе штета отколку добро. Нашите предци си ја негувале традицијата и пак не ги сметаме за дегенерици.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
Добро шефе. Ама традицијата не е нешто што треба да се мрази освен ако предизвикува повеќе штета отколку добро. Нашите предци си ја негувале традицијата и пак не ги сметаме за дегенерици.
Зависи како гледаш на работите...
Кукавичлукот е една од нив. Небруталноста и дОбРОтО РиСЈЈансВо исто така. И смислата за мода.
Да не ни коментирам за алкохолот кој е на ниво на штотуку откриен. Мање више не се они криви не е изговор за неразвивање скоро еден век...
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Дечко, имало да ама таквите случаи биле многу ретки и порано успевале да ги одвикнат од тоа. Затоа што хомосексуалноста се сметала за болест. И луѓето тежнееле кон нормален живот, одбегнувајќи ги болестите. А традиционалните вредности се возвишувале како светост. Кога пушти никулец педерлукот, сиве овие гнасотии започнаа.
Не успевало никакво одвикнување, туку само потиснување. И преку ова потиснување, досега ве лажеа за вистинскиот број на хомосексуалци, па сега ви измислуваат некакви теории на заговор за како вештачки во школата се претвораат стрејт деца во педери.
Просто немате способност сами да размислувате логички на темава.
Автоматски споено мислење:

Ама традицијата не е нешто што треба да се мрази освен ако предизвикува повеќе штета отколку добро.
Го предизвикува токму тоа таа „традиција“ (или во превод омраза) што сакате да ја задржите.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.346
Поени од реакции
29.813
Не успевало никакво одвикнување, туку само потиснување. И преку ова потиснување, досега ве лажеа за вистинскиот број на хомосексуалци, па сега ви измислуваат некакви теории на заговор за како вештачки во школата се претвораат стрејт деца во педери.
Просто немате способност сами да размислувате логички на темава.
Автоматски споено мислење:


Го предизвикува токму тоа таа „традиција“ (или во превод омраза) што сакате да ја задржите.
 

fat

Член од
3 ноември 2014
Мислења
53
Поени од реакции
113
degenov zbori za debeli lezbejki, a sekoja vtora tipka do 21 godina e biseksualka i se slapala so zena zaradi gomnarska evrejska netflix propaganda... Edinstven marginaliziran i ugnetuvan vo denesno rik i morti lgbtq+ post-ironicno vreme e normalniot maz. Da mu ebam mater u picka na toj sto im dade na zenive da imaat dopir so internet i nadvoresen svet bez nadzor od maz.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.278
Поени од реакции
27.741
A ako ne zatropase taa ideologija sto ke napravese ako kerka ti dojdese so devojka osven zverenje so zinata usta? Ke ja raslakase samari? Kluc na kukovi? U podrum kako statisticka greska? Oti kolku i da ja obvinuvas propagandata sekogas imalo debeli lezbejki duri pred netflix
Aj ako e pederka, pak ke si ja sakam, ama ako e debela ne mozam da prostam.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Се запали Шекспир веднаш кога му чепнавме по неговата идеологија. :vozbud:
Повеќе ми изгледа дека вие паѓате во очај што ви се руши вашата идеологија и општеството се стреми кон прифаќање еднакви права за сите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom