Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.671
Поени од реакции
28.093
Таков хумор и сарказам неможат ниедни дроги да произведат. Тука објаснува кафани ова она, а во реалноста секој полусвесен после прва пијачка наоѓа изговор да избега од тој обид за хумор. Од некоја кафана од Петровец пешки би се враќал за да не се самоубијам од тој хумор.
Ја затворија кафаната у Петровец,тој камионџија стана газдата :( Од какви ѓезмиња ме лишија мајку им ебем
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.381
Поени од реакции
12.086

Секоја сличност на интелектот на Кличко и некои ликови тука е само случајност.
Ај Кличко боксер беше, му го имаат изместено центарот за логичко размислување ама со нашиве што правиме.

И надополнување.
Се поочигледно е дека русиве имаат од афричките племиња регрути.

Прашање на време е кога ќе никнат од PETA таленти низ темава.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.875

Секоја сличност на интелектот на Кличко и некои ликови тука е само случајност.
Ај Кличко боксер беше, му го имаат изместено центарот за логичко размислување ама со нашиве што правиме.

И надополнување.
Се поочигледно е дека русиве имаат од афричките племиња регрути.

Прашање на време е кога ќе никнат од PETA таленти низ темава.
Soft language.
Со прости зборови Кличко сака да каже дека гравитацијата ги симнала сите 16 на земјата, а 2 од нив погодиле електрични централи :D
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.986
Soft language.
Со прости зборови Кличко сака да каже дека гравитацијата ги симнала сите 16 на земјата, а 2 од нив погодиле електрични централи :D
its raining drones, hallelujah... nasiot bokser dtkase ama e genijalec za ovoj
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Со други зборови, ако Републиканците си го одржат зборот, тогаш до наредна пролет војната сигурно ќе заврши.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.722
Со други зборови, ако Републиканците си го одржат зборот, тогаш до наредна пролет војната сигурно ќе заврши.
До наредна пролет ќе и се ебе матер на ЕУ и ќе избијат војни внатре во ЕУ...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.986
Со други зборови, ако Републиканците си го одржат зборот, тогаш до наредна пролет војната сигурно ќе заврши.
zosto? osven ako nema celosna kapitulacija zosto rusite bi prifatile brz kraj bez da ja oslobodat cela novorusija i da gi ispolnat site celi. vojna ke ima bar uste 2-3 godini
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.419
Има дојави на телеграм дека е во тек масовно вооружуваање на Тоскана, Амалфи и Прованса за војната што доаѓа наредна пролет. Околу Минхен се утврдуваат линии. Кључна ќе биде јужна Морава, таму на тромеѓето ќе се решаваат многу работи.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.722
Има дојави на телеграм дека е во тек масовно вооружуваање на Тоскана, Амалфи и Прованса за војната што доаѓа наредна пролет. Околу Минхен се утврдуваат линии. Кључна ќе биде јужна Морава, таму на тромеѓето ќе се решаваат многу работи.
Наредната година... Германија да не влезе со тенковите во Полска, превентивно?
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.722
Поени од реакции
8.761
Има дојави на телеграм дека е во тек масовно вооружуваање на Тоскана, Амалфи и Прованса за војната што доаѓа наредна пролет. Околу Минхен се утврдуваат линии. Кључна ќе биде јужна Морава, таму на тромеѓето ќе се решаваат многу работи.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.875
Туку за овие што се радуваат на санкциите кон Русија, од видеово ми изгледа дека во Македонија имате санкции, а не овие :D
Скоро се им е поефтино од Македонија :D
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.136
Поени од реакции
11.205

@Lokvan
Види си со матичниот :icon_lol:
Ваков хумор како твојов, мора да има некоја позадина.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.986
Туку за овие што се радуваат на санкциите кон Русија, од видеово ми изгледа дека во Македонија имате санкции, а не овие :D
Скоро се им е поефтино од Македонија :D

toa e toa, jas se iznenadiv koga bev u rusija, nivnite supermarketi se podobro snabdeni i so poveke izbor nego 95% od zemjite vo svetot so ceni ko u mkd.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.086
Поени од реакции
4.270
toa e toa, jas se iznenadiv koga bev u rusija, nivnite supermarketi se podobro snabdeni i so poveke izbor nego 95% od zemjite vo svetot so ceni ko u mkd.
Да, Русите го заменија увозот на храна и од свое производство покриваат барем 80% од своите потреби.

Вукојебини како „севернава„ се увозно зависни за се‘, па и за храна.

Ама не е тоа битно, битно е дека им учукавме санкции на Русите, од кои (санкции) не можат да се соземат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom