Италијанско првенство

Кој е најдобар италијански клуб?


  • Вкупно гласачи
    746
Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Првенствово помина одлично..Гледавме одлична борба на сите фронтови..Но, еден можи да биде Шампион, и четири екипи можат да влезат во елитата, односно во Лигата на Шампионите..Многу ми е мака што испадна Парма,и Емполи исто така..Но, што е тука е..Вгодина предвидувам дека ќе гледаме многу поквалитетно првенство,ќе се засили Јувентус, Милан мора нешто да преземи, Рома сигурно нема вместо да стој, а и тимовите како Удинезе и Наполи, можат да направат некакво си изненадување..Оваа година имаше пеколна битка за пласман на четвртата позиција, односно за влез во ЛШ..Големата предност што ја имаше Интер, понекогаш мислам дека достигнуваше и 12поени разлика со Рома (не ме земајте здраво за готово :wink: )се стопи и во последниот натпревар, можеше да се случи чудо и цела година прв, на крајот со празни раце..Ама овој пат, успеаа да ја победат Парма, и да и го визираат патот во Сериа Б, а за себе да си ја визираат шампионската круна...Сега следува трансфер период, па Европско Првенство, и милион возбудувања, и интересни фудбалски збиднувања, кои верувам дека ќе бидат многу интересни и привлечни..
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Првенствово помина одлично..Гледавме одлична борба на сите фронтови..Но, еден можи да биде Шампион, и четири екипи можат да влезат во елитата, односно во Лигата на Шампионите..Многу ми е мака што испадна Парма,и Емполи исто така..Но, што е тука е..Вгодина предвидувам дека ќе гледаме многу поквалитетно првенство,ќе се засили Јувентус, Милан мора нешто да преземи, Рома сигурно нема вместо да стој, а и тимовите како Удинезе и Наполи, можат да направат некакво си изненадување..Оваа година имаше пеколна битка за пласман на четвртата позиција, односно за влез во ЛШ..Големата предност што ја имаше Интер, понекогаш мислам дека достигнуваше и 12поени разлика со Рома (не ме земајте здраво за готово :wink: )се стопи и во последниот натпревар, можеше да се случи чудо и цела година прв, на крајот со празни раце..Ама овој пат, успеаа да ја победат Парма, и да и го визираат патот во Сериа Б, а за себе да си ја визираат шампионската круна...Сега следува трансфер период, па Европско Првенство, и милион возбудувања, и интересни фудбалски збиднувања, кои верувам дека ќе бидат многу интересни и привлечни..
Po namesteno prvenstvo od ova nemase..Inter so sudii ja obezbedi titulata i toa e fakt..Na sest natprevari sudiite im ja donesoa pobedata..Najmnogu zalam za Parma sto ja namestija..Zatoa nema fudbal vo Italia
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.460
Поени од реакции
47.328
Najmnogu zalam za Parma sto ja namestija..Zatoa nema fudbal vo Italia
eeeeиии ако за нешто беше добра сезонава тоа е ради Парма да даде господ никад да не се вратат имам некоја аверзија према нив а не знам зашто го мрзам од дно душаsd
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Po namesteno prvenstvo od ova nemase..Inter so sudii ja obezbedi titulata i toa e fakt..Na sest natprevari sudiite im ja donesoa pobedata..Najmnogu zalam za Parma sto ja namestija..Zatoa nema fudbal vo Italia
На темата на Интер ќе ги видиш сите голови од Интер. Пред да зборуваш, симни ги, изгледај ги...
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Па? Што менува тоа.... од тие пеналите скоро сите се регуларни пенали што би ги досудил секој нормален судија. Имаше еден пенал кој беше спорен (не ми текнува против кого беше, ама ќе го најдам). Се останато... незнам зошто имаат уста некои да се бунат
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
На темата на Интер ќе ги видиш сите голови од Интер. Пред да зборуваш, симни ги, изгледај ги...
da a kako tepase inter doma so parma blagodarenie na sudiite..inter e prokolnat tim,Darko Pancev koga si odel od tamu gi prokolnal a istoto i Pandev mu go rece na Materaci vo CUPOT:cug: pozz za vas

Па? Што менува тоа.... од тие пеналите скоро сите се регуларни пенали што би ги досудил секој нормален судија. Имаше еден пенал кој беше спорен (не ми текнува против кого беше, ама ќе го најдам). Се останато... незнам зошто имаат уста некои да се бунат
So parma da ne imase penal za inter.Se gleda vo liga na sampioni kaj e inter i kolku mu e silata i kvalitetot

eeeeиии ако за нешто беше добра сезонава тоа е ради Парма да даде господ никад да не се вратат имам некоја аверзија према нив а не знам зашто го мрзам од дно душаsd
Parma e najdobriot klub vo Italia.Asega ke ti kazam i zasto_Od Parma izlegoa site najaki fudbaleri momentalno sto se vo italia..Buffon,Canavaro,Crespo,Turam,Bonera,Gilardino,Adriano,Mutu,gi ima uste mnogu mnogu...Parma sekogas bila nezgodna za golemite klubovi vo italia i zatoa ja namestija..Razmisli i rasprasajse prvo pa posle pisuvaj..POZZ
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Поз

пишувај секојднев но за да ми го продолжиш животот. Се факти до факти... Е вакво смеење, немало одамна.

POZZ
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
da a kako tepase inter doma so parma blagodarenie na sudiite..inter e prokolnat tim,Darko Pancev koga si odel od tamu gi prokolnal a istoto i Pandev mu go rece na Materaci vo CUPOT:cug: pozz za vas
ијаааааааааа браво , глеам му се фати клетвата , иначе у право си оваа е заговор на милан интер и јуве да испадне парма :pos:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Terry напиша:
Parma e najdobriot klub vo Italia.Asega ke ti kazam i zasto_Od Parma izlegoa site najaki fudbaleri momentalno sto se vo italia..Buffon,Canavaro,Crespo,Turam,Bonera,Gilardino,Adriano,Mutu,gi ima uste mnogu mnogu...Parma sekogas bila nezgodna za golemite klubovi vo italia i zatoa ja namestija..Razmisli i rasprasajse prvo pa posle pisuvaj..POZZ
Другар, вака..Ја сакам Парма..После Јуве во Италија Парма ми се омилен тим..Парма и одеше многу убаво одпочеток..Имаше одлични резултати, си држеа константа средина на табела..Но, не знам дали се полакомија, дали мислеа дека имаат шанса да влезат во Европа, го сменија тренерот, кој редеше солидни резултати, и го ставија Купер..Искрено, никој не мислеше дека Купер ќе направи тотален промашеток во Парма, но почна да реди пораз до пораз и таа политика ја испадна Парма..А и раководството на Парма, го отпушта Купер на 4 дена пред КРУЦИЈАЛНИОТ натпревар, кој важеше за нив повеќе од финале во ЛШ,тоест опстанок во Сериа А, и тоа против првиот на табелата Интер (не знам дали се надеваа на тоа што на Интер традиционално незгоден противник му е Парма:toe:)..И сега не е крив Интер, ниту никој друг во Италија што Парма испадна..Самите си се криви, што оставија последното коло да се спасува (лани и појде на рака тоа со Раниери) ама годинава очигледно не и успеа..Жал ми е..Да ми викаше некој на почеток дека Емполи,или Ливорно со оној тим што го има,ќе испаднат, ќе му речев дека е луд..Ама ете..Се случува..Една Сиена покажа огромна пожртвуваност...Не знам...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.460
Поени од реакции
47.328
Terry напиша:
Ова се добри 60% од тоа зашто ги мрзам,а имам и дополнителни 5% ради тебе у меѓувреме ..:bilor:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Terry напиша:
Parma e najdobriot klub vo Italia.Asega ke ti kazam i zasto_Od Parma izlegoa site najaki fudbaleri momentalno sto se vo italia..Buffon,Canavaro,Crespo,Turam,Bonera,Gilardino,Adriano,Mutu,gi ima uste mnogu mnogu...Parma sekogas bila nezgodna za golemite klubovi vo italia i zatoa ja namestija..Razmisli i rasprasajse prvo pa posle pisuvaj..POZZ
Е добро бе шо ве тера да се глупирате со вакви постови?
Како прво постов нема логика..парма најдобар Италијански клуб?
Дали знаеш колку скудета има парма? Ај ќе ти кажам.. ниту едно..
ПОла од играчите кои ги наброја само имаат играно за Парма, а не произлегле од тимот.
Креспо е дете на Ривер Плата.. одигра неколку сезони во Парма но не е нивна школа.
Турам дојде во Парма од Монако.. во Парма прерасна во еден од најдобрите играчи во одбраната но сепак не е од нивната школа.
Канаваро = Наполи.. Ова милев дека нема некој што не го знае..
Бонера дојде во Парма од Бреша.. и тука си ја утнал..
Кај ти текна сега Адриано со Парма.. мина само една сезона на позајмица во тој клуб..
Исто и Муту.. мина само една сезона во Парма.
Џирардино дојде во Парма од Верона а пред тоа играл во Пиаченца..

Ај сега види за кој важи ова блондираното
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Па нормално дека Милан ќе купува,тоа сметките за лекови и дијазапам за играчите,достигнаа милионски сум :)

Него,освоивме,ко што ви реков.
Сеа следна година ЛШ :zlo:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Па нормално дека Милан ќе купува,тоа сметките за лекови и дијазапам за играчите,достигнаа милионски сум :)

Него,освоивме,ко што ви реков.
Сеа следна година ЛШ :zlo:
Да не остане пак на тоа СЛЕДНАТА!:)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Милан мора да го подмлади тимот. Летово мора да доведе нов голман, 1-2 одбрана и средина и барем еден шпиц. Што значи дека треба да го менува пола тим.
Сепак за идната сезона предност во сериа а му дава тоа што не игра лига на шампиони па ќе се сконцентрира замо на домашниот фронт.
Па треба идната сезона да биде многу интересна.. Интер очекуваме да се засили за 100 годишнината, Рома исто така има пари да купи некое засилување, Јуве исто така веќе почна со купувањето на Амаури да гради тим конкурентен за скудето.. Па ќе има тешка борба помеѓу овие 4 екипи. А може да се очекува и некое изненадување како Фиорентина и Удинезе..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom