Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223
Море Иран кренал некое црвено знамнце што значело одмазда.

Многу дронови продаде, а сега и ракети, а се спрема на одмазда во Саудиска Арабија.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.251
Поени од реакции
21.996
Море Иран кренал некое црвено знамнце што значело одмазда.

Многу дронови продаде, а сега и ракети, а се спрема на одмазда во Саудиска Арабија.
Nemoj da mi velis deka sega i za niv cipovi od masini za perenje treba da baram :cautious:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Хипотетички, што ќе се случи ако НАТО ја нападне Белорусија? Ќе помогне ли Русија?
Тешки паранои го маваат бркатиот диктатор...Многу тешки...Па, скоро како неговиот идеолошки близнак Ким Јонг Ун...Таквите подлеци, само плашат народ за да можат да го грабаат до гола кожа што е можно подолго и повеќе. Ама на брко ќе му стигне сметката.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Украина требаше уште во март да ја нема ама еве ја има, али ме бендисува кај вас што сте ведри и вечити оптимисти
Pa bea edno vreme i YU, SSSR, Chehoslovachka pa gi nema...panta rei e rabotata. A toa ti taka, ako nekoj misli geka Ukraina ke ja nema toa e optimzam...bre majkata.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223
Повеќе не и се плашат ни за блокадата на жито во Црно Море.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.435
Тешки паранои го маваат бркатиот диктатор...Многу тешки...Па, скоро како неговиот идеолошки близнак Ким Јонг Ун...Таквите подлеци, само плашат народ за да можат да го грабаат до гола кожа што е можно подолго и повеќе. Ама на брко ќе му стигне сметката.
Е сега те открив. Ти уствари си Белоруски шпиун. Брко те најмил да го спомињаш. Знаеш како е негативна кампања е сепак кампања. Се осеќал брко запоставен покрај Путин. Од нигде никаде да го спомнеш.
Автоматски споено мислење:

Повеќе не и се плашат ни за блокадата на жито во Црно Море.
Што има да и се плашат, не постои веќе црноморска флота. Ја уништија Украинците.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.582
Поени од реакции
23.146
На повидок гледам има нова доза копиум пошто доаѓа зима планов изгледа пропо па сега наредниот муабет ќе биде најверојатно - што ќе прават нека прават украинците пошто доаѓа засилувањево и тогаш кога ќе стигнат на пролет леле леле страшна работа ќе биде.
Да повторамеден муабет што многу ми се бендиса - сите руски цели ќе бидат постепено остварени затоа што постепено и се менуваат ;)
ti be gledas deka struja nemaat, voda od cisterni pijat i deka molat za grealki?

za nekoja nedela od svojot narod ke treba da go brani vojskata zelenski. nema potreba veke za osvojuvanje, sami ke dadat se ili na prolet ednostavno ke bidat zbrisani....
Автоматски споено мислење:

Украина требаше уште во март да ја нема ама еве ја има, али ме бендисува кај вас што сте ведри и вечити оптимисти
sto ima? vrateni se u kamena doba, ziveat od milostinja na zapadot a doprva ide kriticniot period. ne se ni banana drzava u momentov kumanovo e vegas za kiev.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223
Турците се запнаа да го спроведат коридорот изгледа под турско знаме ќе одат бродовите.

 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.879
Поени од реакции
14.309
Турците се запнаа да го спроведат коридорот изгледа под турско знаме ќе одат бродовите.

Kako so procitav pred nekoj den, Rusija go suspendira izvozot na hrana samo privremeno dodeka rascistat na Krim posle napadot od UK.

Turcive valjda treba da garantiraat bezbednost deka nema da pravat dubari zapadnjacite.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223
Kako so procitav pred nekoj den, Rusija go suspendira izvozot na hrana samo privremeno dodeka rascistat na Krim posle napadot od UK.

Turcive valjda treba da garantiraat bezbednost deka nema da pravat dubari zapadnjacite.
Какви дубари, дека Украина го користи транспортот за оружје на пример?

Или има нешто друго?
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.806
Поени од реакции
4.587
Полека но сигурно се екипира слободниот свет, ГГВВ, Ким, Лукашенка, ајтолахот. Во книги ќе се учи народноослободителната борба на овие великани. Шампионите на слободарскиот свет, чесноста и еднаквоста. Фашистичките репресирачки западни вредности се пред колапс!
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.582
Поени од реакции
23.146
Турците се запнаа да го спроведат коридорот изгледа под турско знаме ќе одат бродовите.

turcija ima 220 bulk carriers od koj dali 40 se za hrana soodvetni. taman edno 10 godini ke im treba da izvezat sve :pos:
 
  • Хаха
Reactions: A__

Kajgana Shop

На врв Bottom